شناسه خبر : 67205
تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲:۱۳ ق٫ظ

هاشمی مرگ را نخواهد دید!

بسم الله الرحمن الرحیم

«کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام»

فیلسوفی می گفت :«مهم نیست مرگ کجا و کی به سراغ من می آید مهم اینست که وقتی می آید من آنجا نباشم!)

نمیخواستم بنویسم …چون قلم را یارای سیاهی نبود ! امّا… خبر عروج ملکوتی سردار(آیت الله هاشمی رفسنجانی) در شب امیر! لرزه ای سهمگین بر تنِ دوستداران «ایران» افکند لرزه ای که به گواه بزرگان! «سخت و جانکاه است» تا جایی که رهبر معظم انقلاب در پیامش به صراحت اعلام کرد «هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم غیر از او…» چه می شود کرد! شاید خداوندِگیتی، مصلحت! دید که در نظام ! هستی جسمش!نباشد…جسمی که به تعبیر معمار کبیر انقلاب «جسم نظام است!»

«اعتدال» با رفتن او لباس مشکی بر تن خواهد کرد و مدتی کمر راست نخواهد  کرد! رفتن «استوانه انقلاب» از بین ما داغ زمستانی!ست که بهار را باز خواهد دید…چرا اینکه هاشمی زنده است چون راه او زنده است .هاشمی زنده است چون نهضت زنده است… ما آیت الله را از دست ندادیم چون اندیشه او و خطِ پرنگ اعتدال او پابرجاست…

او با جنگ دست و پنجه نرم کرد! و پیام آور «صلح» بود ، و به قولِ خلف صالحش « هاشمی هیچ‌گاه از جنگ نهراسید ولی همواره صلح را گرامی می‌داشت» حاکمان جهان به خوبی دولت و ملّت مداری او را می شناختند و بعضاً از او در تمشیتِ امور بهره می جستند. او تحلیل گری بود که آینده را می خواند! اگرچه در طول تاریخ زندگی پرثمرش ازطعن تعدادی از  بدخواهان بی بهره نبود! امّا مردمِ عدالت خواه و اعتدال طلب ! هیچ گاه در سالهای پر فراز و فرود پس از انقلاب وی را تنها نگذاشتند… چرا که آن کس که معیارش رضایت مردم باشد تنها نمی ماند…او خطیبی بود که مشتاقانه ملّت پای سخنانش زانو میزدند! ولی از بدحادثه تریبون تابِ عظمت او را نداشت… در باب خطبه هایش چیزی نمی گویم فقط به ابیاتی از «استاد شهریار» بسنده میکنم:

ای غریو تو ارغنون دلم / سطوت خطبه‌ات، ستون دلم

خطبه‌های نماز جمعه‌ی تو / نقشه حمله با قشون دلم

چه فسونی است در فسانه‌ی تو / که فسانه ‌است از او فسون دلم…

 

نامش گرامی و راهش پررهرو باد

سید ارمیا مهدوی سعیدی (مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «اعتدال شمال»)

صبحگاه ۲۰دی ۹۵


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا