شناسه خبر : 63282
تاریخ ارسال : ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۰۱ ق٫ظ

اینجا رشت است ! شهر چاله و چوله ! / معضلی بنام وضعیت آسفالت خیابانهای رشت!!

اختصاصی «اعتدال شمال »

سرویس اجتماعی:یکی از بارزترین جلوه های شهری در منظر شهروندان، خیابان است. خیابان ها بعنوان معابر مردمان یک شهر و مکان دیدار، ارتباط، خرید و فروش، گشت و گذار و مانند آن، مهمترین عرصه ی عمومی یک شهرمحسوب می شوند. برجسته ترین ویژگی سطح خیابان که چهره آن را وزین و زیبا و أمن می کند، کاردیوگراف آسفالت مناسب و یک دست آن است که می بایست طبق اصول مهندسی و با بهترین مصالح ساخته شده باشد. آسفالت مناسب، یکدست و بادوام یکی از ضرورتهای اساسی مهندسی و عمران شهری است که نادیده گرفتن آن منجر به بروز مشکلات و خساراتی برای شهروندان می شود. از آنجمله می توان به دشواری در تردّد خودروها، ایجاد ترافیک، بروز تصادفات، آسیب های جدی به بدنه و سیستم خودروها و ایجاد هزینه های اضافی برای صاحبان خودرو، تجمع آب و لجن و گل و لای در چاله ها و پاشیده شدن آنها به سر و روی رهگذران و مهمتر از همه ارائه چهره ای زشت و کریه از شهر اشاره کرد!
سالهاست که خیابان های شهرستان رشت با آسفالت نامناسب و چاله چوله های فراوان دیدگان شهروندان و مسافران و مهمانان این شهر را آزار می دهد! سطح خیابانهای این شهر را می توان با سصح کره ماه-البته از نمای نزدیک- مقایسه کرد! گویا این وضعیت نابهنجار هنوز به سمع و نظر مدیریت عمران شهری نرسیده است! گویا حضرات شورا نشین و مدیران شهرداری از این خیابانها تردّد نمی کنند! چرا تا این اندازه تعلّل در ترمیم اساسی این خیابانها صورت می گیرد؟ نامطلوب بودن و خراب بودن سطح خیابانهای رشت از حدّ مجاز هم عبور کرده تا جایی که برخی شهروندان ترجیح می دهند قید تردّد از خیلی از خیابان های شهر را بزنند!
تعمیر جلوبندی خودروها و پرداخت هزینه های دیگر بسیاری از شهروندان را کلافه کرده است! و صدای اعتراض ها هم به جایی نمی رسد! آیا این وضعیت فاجعه آمیز موجب سرافکندگی مرکز استان گیلان در برابر سایر هموطنانی که از این شهر گذر می کنند نیست؟ آیا سکوت مسئولین أمر آستانه تحمل مردمان شریف رشت را پایین نمی آورد؟
اکنون که در فصل بارندگی قرار گرفته ایم، مشکلات ناشی از نامناسب بودن آسفالت خیابان ها و معابر رشت چند برابر خواهد شد و مردم همچنان منتظر اقدام عاجل تیم مدیریت عمران شهری جهت رفع این معضل بزرگ که بخش عمده ای از بافت خیابان ها و معابر را درگیر خود کرده و به سرعت در حال افزایش می باشد هستند.
مسئولان و مدیران عمران شهری- قبل از آنکه سطح خیابانهای شهر تماماً مانند کره ی ماه شود که نتوان بدون آپولو در آن سفر کرد و یا قبل از اینکه تمام خیابان ها چیزی شبیه پیست مسابقات خودروهای دو دیفرانسیل(آفرود) شود-، باید چاره ای بیاندیشند و هر چه سریعتر توسط تیمی حرفه ای و کارآمد ترمیم و بازسازی آسفالت خیابانها را انجام دهند. مردم رشت معترضند و همچنان منتظر اقدام عاجل مدیران عمران شهری!


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا