شناسه خبر : 88723
تاریخ ارسال : ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۰۹ ق٫ظ

تاکید رئیس جمهور به وزرای پیشنهادی در استفاده از جوانان در جایگاه های مدیریتی/چسبیدگی مدیران بازنشسته در سطوح بالای استانداری ها به میز های مسئولیت ، مانع ورود نیروهای تازه نفس!

اختصاصی«اعتدال شمال»

سرویس سیاسی: تحول سیاسی و باز کردن فضای مدیریتی و اداری کشور برای حضور جوانان، بانوان و اقلیت های مذهبی یک از شعائر بنیادین و اصلی دولت اعتدال بود و هست. امری که شاید بیش از اینکه ندای آن را در دل دولت بشنویم برخواسته از مطالبات عمومی مردمی بود که به دولت منتخب رای داده بودند. شعاری که هرگاه صدای آن در کوران فضای انتخابات از جانب دولت برمیخواست، با فریاد شور و شوق مردمی همراه میشد که نشان میداد تا چه حد دلبسته وقوع چنین امری هستند. یک مطالبه عمومی دوسویه از جانب مردم و دولتی که قرار بود و است خود را جدا از یکدیگر نبینند و فاصله بین خود را کم و کمتر نمایند.
اما ترکیب کابینه دولت دوم اعتدال شاید برخی گمانه زنی ها از وقوع چنین امری را تا حد زیادی در گمان و تردید فرو برد. منتقدانی که شاید با کمی اشتباه، ساختار سیاسی کشور را فقط در کابینه میدیدند و از دولت دومی که میتواند در سطوح گسترده تر سایر مدیران سیاسی و اداری کشور در سرتاسر ایران گسترانیده شود، غافل بودند. امری که خود رئیس جمهور در سخنانی  در مجلس شورای اسلامی دوباره به آن اشاره کرد و تاکید نمود که دولت در وفای به عهد خود همچنان راسخ و پایدار ست.  ورود مدیرانی از جوانان خوش فکر  که منتظر ورود و خدمت رسانی هستند تا حضور بانوان فرهیخته و تحصیلکرده و اقلیت های مذهبی شریف کشور که یاری رسان دولت اعتدال بودند در حال شکل گیری ست. به ویژه تاکید مشخص رئیس جمهور روی حضور و نقش گسترده جوانان در سطوح فرمانداران و استانداران که در روز معرفی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم  رسما از زبان وی بیان شد.

Image result for ‫روحانی و جوانان‬‎
اما این دگردیسی سیاسی و مدیریتی بدون همکاری و همیاری مدیران بازنشسته ای که در سطوح بالای استانداری ها  به میزهای مسئولیت خود چسبیده اند، ممکن نیست. مدیرانی که علیرغم سن بالا و انتقاداتی که گاها از نحوه مدیریتشان عنوان میشود حاضر به ترک مسئولیت و بسترسازی برای ورود نیروهای تازه نفس نیستند. طبعا جریان اعتدال که همواره بدنبال آرامش سیاسی و ضوابط مند بودن امور میگردد اتصال و انفصال های اتوبوسی و به یکباره را نمی پسندد. و معتقد است در تعویض و تفویض مدیریت ها بهتر است که طی یک جریان مسالمت آمیز این امر صورت گیرد تا تجربه های لازم نیز منتقل شود. بسیار بهتر است آن دسته از مدیران اداری و سیاسی (بخصوص در شهرستانها) که به ظاهر دم از پیروی از خط مشی اعتدال می زنند کمی هم با سیاستها و خط مشی های این جریان همراهی و همیاری داشته باشند. از جمله ترک مسئولیت های خود به شکل داوطلبانه و استقبال از ظهور و حضور نیروهای تازه نفس خوش فکر. رویه ای که اگر در پیش گرفته نشود ممکن است به تصمیمات دیگر دولت منجر شود و به عزل و نصب های یکباره برسد. چرا که دولت و جریان اعتدال برای اجرا و پیاده کردن و محقق نمودن وعده های خود منتظر هیچکس و هیچ جریانی نمی ماند …


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا