شناسه خبر : 67310
تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۸:۵۶ ب٫ظ

خاطره جالب مسجد جامعی از آیت الله هاشمی رفسنجانی

احمد مسجد جامعی در حاشیه ی مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه ایشان شخصیتی جامع الاطراف ،بود تصریح  کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه مسایل دینی  ،اجتماعی و تاریخ به ویژه  تاریخ  معاصر  کارهای ارزشمندی را انجام میداد . جنبه تلفیقی و فعالیت های او در حوزه عمومی هم چشمگیر بود .در زمینه مبارزه هم از سالهایی که ما در سنین نوجوانی بودیم ایشان را می شناختیم و به نوعی محور مبارزان بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: هیجان و احساسات در رفتارهای آیت الله هاشمی رفسنجانی دیده نمی شد و فهم ، عقلانیت و متناسب با زمان حرکت کردن را در رفتارهای ایشان از همان سالهای دور شاهد بودیم. به همین جهت هم خیلی مورد اعتماد انقلابیون در تمام سالها قرار گرفت و این موضوع راهی را فراهم کرد که در انقلاب هم مورد توجه ویژه ای قرار گیرد  که هم حضرت امام و هم مقام معظم رهبری این توجه را داشتند

وی تاکید کرد : در دوره امام نقش بی بدیل ایشان مشخص بود و در همه فراز و فرودها این نقش را شاهد بودیم .یک دغدغه هم واضح بود که به هر حال ایشان دغدغه ایمان ، نظام ، و اسلام را داشت و می توانست  این ها را با هم جمع کند. از این جهت آیت الله هاشمی یک چهره ملی و ایران دوست بود .

مسجد جامعی در مور  حضور  اقشار مختلف مردم در مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی  نیز گفت : مردم خیلی جاها محبتشان را به ایشان ابراز  کردند از جمله اینکه  ایشان نماینده اول  مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری بود در حالی که در آن لیست چهره های نامداری بودند و مردم نشان دادند که به ایشان علاقه ویژه ای دارند.

وی اظهار کرد : مردم  آرای  خود را در فضای مجازی راحتتر می گویند چون فضای رسمی محدودیت های دارد که نمی گویند و در فضایی که آنجا (فضای مجازی ) وجود دارد آزاد تر و راحتتر هستند و چون شناخته نمی شوند ابراز علاقه آنها راحت است .

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد : این ابراز و علاقه عمومی و وسیع بود و بارها هم اتفاق افتاده است .یعنی علارقم   تلخ کامی های که گاهی فراهم  و دشوارهای که گاهی فراگیر می شد مردم حرف دلشان را می زدند ؛رای های  آنها مخفی بود و آنجا می دیدیم که دلشان با ایشان است .وی تاکید کرد البته به این معنی نیست که سوالی در ذهن کسانی که دلشان با ایشان بود نباشند اما می توانستند اینها را با هم تفکیک کنند و این جایگاه را عرج نهند .

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به جماران با اشاره به خاطره ای از آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : ایشان چون از قدیم خودش با کتاب همراه بود به حوزه نشر و کتاب توجه خاصی داشت .من خاطرم می آید که یک بار به ایشان گفتم ما برای نویسندگان و اهل قلم می خواهیم صندوقی را افتتاح کنیم .به ایشان پیشنهاد دادم که از هر بطری نوشابه رقمی را برداریم و صندوقی را برای نویسندگان  و هنرمندان راه اندازی کنیم .

وی ادامه داد : ایشان گفت این کار خوبی است و من موافقم و خودم پول اولیه آن را می دهم تا از جایی برداشت نکنیم  و سنگی را در این کار گذاشت .بعد از آن هسته ی اولیه ای تشکیل شد و ما در دوره  آقای خاتمی توانستیم شکل کامل صندوق را پیدا کنیم که الان هم فعال است .

مسجد جامعی در پایان گفت: به هر حال پایه کاری، سرمایه اولیه و مشورت نخستین آن با ایشان بود و ایشان هزینه  را دادند و مانع  شد که از افزایش قیمت یک کالای مصرفی صورت گیرد  .


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا