شناسه خبر : 100253
تاریخ ارسال : ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹ ب٫ظ

خسارت ۵ میلیاردی به شهرداری کرج با یک قرارداد سوال‌برانگیز در سال ۹۴

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: جای سوال است که چرا فرآیند انتخاب پیمانکاران بر خلاف قانون از سازمان مدیریت پسماند در شهرداری متمرکز شده است.
حسین محمدی در سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج گفت: سازمان مدیریت پسماند به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداری ها و ماده ۱۰ قانون مدیریت پسماند تاسیس شد و طبق قانون صد در صد فرآیند مدیریت پسماند اعم از جمع آوری، تفکیک، دفن و … را بر عهده دارد.
محمدی ادامه داد: بررسی های اولیه در شهرداری کرج نشان می دهد که بخشی از مدیریت اجرایی پسماند مانند فرآیند انتخاب پیمانکاران جمع آوری زباله از سازمان پسماند منفک شده و بر خلاف قانون در شهرداری متمرکز شده است.
وی با اشاره به سازماندهی افرادی که در سطح شهر اقدام به جمع آوری زباله های قابل بازیافت می کنند خاطرنشان کرد: شهرداری در این راستا در سال ۹۳ با چند شرکت فعال در این حوزه یک قرارداد ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی امضا کرد.
این عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه انتظار می‌رفت این قرارداد در سال ۹۴ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد افزود: اما بر خلاف آن یک قرارداد ۳ ساله با ۵۰ درصد تخفیف بدون رعایت تشریفات قانونی امضا شد و با امضا آن ۴ تا ۵ میلیارد تومان به شهرداری خسارت وارد شد.
محمدی خاطرنشان کرد: سوال از شهردار این است که فرآیند انتخاب این شرکت چگونه بوده، سهامداران چه کسانی هستند و اینکه آیا صلاحیت داشته اند یا خیر.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا