شناسه خبر : 94886
تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۷:۴۲ ب٫ظ

در جلسه شورای فنی استان البرز مطرح شد؛ صرفه‌جویی هزار میلیاردی با تکمیل آزاد راه تهران-شمال

به گزارش «خطِ اعتدال» محمدعلی نجفی در پنجمین جلسه شورای فنی استان البرز اظهار داشت: ۳۵ کیلومتر از بزرگراه تهران- شمال در استان البرز قرار دارد که پیشرفتی در حدود ۴۰ درصد دارد.

نجفی با تاکید بر لزوم رفع معارضان در قطعات حوزه استحفاظی‌البرز برای تکمیل آزاد راه تهران – شمال افزود: بار ترافیک استان‌های تهران، قزوین و البرز با تکمیل آزادراه تهران- شمال با کاهش هزار میلیارد صرفه‌جویی در سوخت و زمان تعدیل می‌یابد.

وی تکالیف استان را برای تکمیل آزاد راه تهران – شمال مورد بررسی قرار داد و اضافه کرد: این طرح به جهت صرفه جویی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سوخت و کاهش زمان تردد بسیار حائز اهمیت است.

نجفی با اشاره به قیمت بالای مصالح ساخت گفت: فعال شدن چنین پروژه‌هایی حرکت بزرگی در اقتصاد کشور و سهولت مردم در تردد از این آزاده راه مد نظر است و این آزاد راه بخشی از ترافیک تهران به قزوین را نیز کاهش خواهد داد.

وی با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه‌های مرتبط  از جمله منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و محیط زیست افزود: در خصوص تکمیل بزرگراه همت و تهران – کرج در جریان سفر نوبخت بخشی از دغدغه‌های معارضان پیگیری شد.

البرز به جهت قرارگیری در مسیر ۱۴ استان شمال و شمال غربی کشور و نزدیکی به پایتخت به لحاظ تردد خودرویی در ردیف استان‌های نخست کشور قرار دارد.

قطعه یک آزاد راه تهران شمال به طول ۳۲ کیلومتر از تقاطع آزادگان و شهید همت شروع می‌شود و به سه راهی شهرستانک می‌رسد.

با افتتاح این قطعه قسمتی از راه فعلی که از کرج می‌گذرد، مسیر تهران به شمال حدود ۶۱ کیلومتر کوتاهتر می‌شود.

این‌طرح هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت‌کار دارد و قطعه دوم این طرح نیز تعیین تکلیف‌شده و برای قطعه سوم مذاکره با فایناسرهای خارجی در حال انجام است.

این طرح در ۱۸۵ جبهه آزاد راه و با هزار و ۳۷۵  دستگاه ماشین آلات در حال تکمیل است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا