شناسه خبر : 95162
تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷ ب٫ظ

در جلسه شورای مهارتی شهرستان رودسر مطرح شد :برگزاری بازارچه‌هایی با عنوان گذر مهارت

به گزارش گروه دریافت«خط اعتدال» از گیلان،  اولین جلسه شورای مهارتی شهرستان رودسر با مدیریت فرماندار محترم شهرستان رودسر و حضور مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید. در ابتدا یوسفی (رئیس فنی و حرفه ای شهرستان رودسر) در جلسه شورای مهارت این شهرستان اظهار کرد: مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر در راستای سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید و تحقق اقتصاد مقاومتی علی‌رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات چند سال اخیر توانسته آموزش‌های خود را ازنظر کمی و کیفی بالا ببرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر در دو مقوله بخش دولتی و بخش خصوصی افزود: آموزشگاه‌های بخش خصوصی در این شهرستان با رشد مناسبی همراه بوده و در حال حاضر بیش از ۷۰ آموزشگاه بخش خصوصی و آزاد در ۴ بخش رودسر، کلاچای، چابکسر و رحیم‌آباد فعالیت می‌کنند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و کارآمد را از عوامل کلیدی و انکارناپذیر در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور خواند و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وابسته به وزارت رفاه و تعاون و امور اجتماعی بر اساس قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به‌عنوان متولی و مجری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کوتاه‌مدت در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات است.

وی مهارت‌آموزی و تخصص‌های ویژه برای جوانان و نیروی انسانی جویای کار را در اشتغال تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ایجاد زمینه‌های لازم برای تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان مستعد و علاقه‌مند به حرفه‌آموزی و ارتقاء مهارت شغلی در سطوح مختلف مهارتی دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌کند.
سپس رحیم عطایی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در جلسه شورای مهارت شهرستان اظهار کرد: باید از ظرفیت آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای جهت مهارت‌آموزی افراد جویای شغل استفاده کرد.
وی شورای مهارت را ذیل کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خواند و افزود: انتظار می‌رود که فرماندار شهرستان رودسر برگزاری شورای مهارت را با دبیری رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان و همراهی بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده تا از ظرفیت‌های مراکز آموزشی در بخش دولتی و خصوصی به‌صورت هدفمند و مؤثر استفاده شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان کسب مهارت را از اولویت‌های اصلی سازمان خود اعلام کرد و گفت: ما در راستای ارتقای مهارتی آموزش‌های هدفمندی را برگزار می‌کنیم و قصد داریم آموزش‌ها را بر اساس نیازهای جامعه ارائه کنیم.
وی موضوع اشتغال جوانان را دغدغه بسیاری از خانواده‌ها و افراد جامعه خواند و تصریح کرد: در این راستا طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی و طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌ریزی‌شده است.
عطایی پور به مهارت‌آموزی نیروی کار اشاره کرد و افزود: برای ارتقای بهره‌وری شاغلین و افراد جویای کار لازم است تا آموزش و مهارت‌آموزی جدی گرفته شود و در این راستا فرهنگ‌سازی برای کسب مهارت ضروری است.

وی به برگزاری بازارچه‌هایی با عنوان گذر مهارت تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی این بازارچه‌ها می‌تواند فضایی را برای افرادی که وارد آن می‌شوند فراهم کند تا تحت آموزش یک یا دوساعته هنری قرارگرفته شاید مورد استقبال واقع شود و بعدها برای کسب آن مهارت اقدام نماید.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان افزود: ارتقای فرهنگ کار با کمک ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی جوانان و نیروی انسانی ممکن است که در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور تأثیرگذار خواهد بود.
در ادامه این جلسه فائزه قنبرزاده به نمایندگی از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در جلسه شورای مهارت بنده به نمایندگی از تمامی آموزشگاههای منطقه بیان داشت بستر آموزش مهارتی برای تمامی سنین آماده هست و نیاز مبرم به همکاری و تعامل دستگاههای ذیربط داریم در حال حاضر با بیش از ۵۰ تفاهم نامه ای که سازمان فنی و حرفه ای با ارگانها و سازمانهای مختلف انعقاد نموده است مخصوصا طرح ایران مهارت که در مدارس کل کشور اجرایی خواهد شد و دانش آموزان متوسطه اول و دوم با توجه به علاقه و انگیزه خود یکی از ۵۰۰ رشته قالب تفاهمنامه را بین ۲ تا ۲۰ جلسه آموزش خواهند دید این امر به مهارت آموزی دانش آموزان سراسر کشور کمک شایانی می نماید.در این راستا از رییس محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان رودسر انتظار همکاری و تعامل در اجرای این طرح در سطح شهرستان را داریم.
امیدوارم دولت،کارآفرینان،والدین و جوانان به آموزش های فنی و حرفه ای و شغلی و ارتقاء مهارت، بعنوان یک سرمایه گذاری پایدار برای آینده نگاه کنند.

سپس امیر جانبازی فرماندارشهرستان رودسر در اولین جلسه شورای مهارت این شهرستان اظهار کرد: تلاش دولت تدبیر و امید فراهم کردن زمینه‌های اشتغال پایدار جوانان و بانوان کشور است و همه موظفیم طوری برنامه‌ریزی کنیم که سیاست‌های دولت محقق گردد.

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: تجربه ثابت کرده هر جا که مسئولیتی به بانوان واگذارشده به نحو مطلوب و با حساسیت و مدیریت ویژه آن کار انجام‌گرفته است.
فرماندار رودسر به‌ضرورت کسب مهارت و آموزش برای ایجاد فرصت‌های شغلی جوانان را مورد تأکید قرار داد و گفت: آموزش اساس کار و عامل تأثیرگذار در توسعه و پیشرفت کشور است.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها برای رفع موانع تولید در منطقه تصریح کرد: همه باید تمام توان و تلاش خود را بکار گیریم تا اگر موانعی در سر راه اشتغال جامعه وجود داشته باشد مرتفع سازیم.

جانبازی شورای مهارت را ذیل کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خواند و بیان کرد: مهم‌ترین اولویت در این راستا استفاده از ظرفیت بالای بخش خصوصی سرمایه‌گذاران و خیران برای ایجاد زمینه‌های اشتغال در منطقه است.
وی آموزش مستمر را مورد تأکید نهادهای آموزشی مانند دانشگاه‌ها، آموزش‌وپرورش و فنی و حرفه‌ای قرارداد و گفت: اهداف شورای مهارت توسعه و تقویت آموزش‌های مهارت پروری است و اگر در این زمینه مشکلاتی باشد کمک خواهیم کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا