شناسه خبر : 89874
تاریخ ارسال : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۴:۵۰ ب٫ظ

دولت کنونی و وظایف خطیر امروز ما

اختصاصی«اعتدال شمال»

سرویس سیاسی: چیدمان و شمایل فعلی دولت روحانی از شمایل و چیدمانی خاص برخوردار است. این چینش مرکب و مولف از افراد تکنوکرات و  بورکرات می باشد، با چنین وضعیتی و به این لحاظ، شاید دوست و بدخواه کمتر بتوانند اشکالی اساسی بر آن بگیرند.
هم اینک با تدبیر درست و سنجیده معطوف به مصلحت، دکتر حسن روحانی  لاجرم همه اعتناء و اهتمام دولت باید مصروف و معطوف پروژه، طرح و اجراییات برای رشد متوازن کشور باشد.

مردانی فعال و کنشگر از عرصه سیاست کمتر دیده می شوند! بیطرف هم به هر ترتیب از ورود به چنین کابینه ای باز مانده است! با توجه به همین عناصر و واقعیات موجود است که در چنین سیاست و راهبردی البته قیل و قال و مناقشه ای نشاید و چون و چرایی نیز  متوجه منطق درونی آن نمی شود! چرا که جناب دکتر روحانی به رغم همه شعارها و برنامه ها، ایده پردازیها و استقامت ورزی ها مردمی خود تا اکنون، همچنان در چارچوب موجود قانون اساسی و مشکلات و ملاحضات جاری جامعه و به همت وحماسه ملت، بر تخت و رخت ریاست جمهوری نشسته است و همچنان محدود به حدود و ملزم به الزامات تحکیم شده از مجاری گوناگون بر دولت است،آن هم دولتی که امروز هزار و یک مشکل کمر شکن داخلی وخارجی متوجه اوست! پس نمی توان چشم فرو بست و بی محابا و بی مبالات رفتار نمود، چنین  کنش و رفتاری،قطعا شگونی برای دولت  روحانی ندارد! با این دید و داوری، باید سیستم فعلی به کار گرفته  و استراتژی حاکم بر نگاه دولت را در شرایط دشوار کنونی پذیرفت و قدری آن را درک و هضم نمود و بی مناقشه با استلزامات این  تدوین و ترکیب نوین، همرایی و همدلی نشان داد و آرمان اندیشانه و نا بخردانه، داد و فریاد بر نیانگیخت که چرا چنان شد و چنان نشد و هکذا!
دکتر روحانی مردی زیرک و سیاستمداری سترگ، بینا و کار کشته در کار خویشتن است او از قبل از انقلاب چون کوهی استوار  تا کنون با تجربه نمودن  همه میادین وعرصه های حساس و مسئولیت های مخاطره انگیز عملی و اجرایی کشور  صا حب رهیافت ها و تجارب گرانبار و ذیقیت امروزین شده است. روحانی با تکیه بر این داشته ها و آورده ها و همینطور با اتکاء برخرد جمعی، به نیکی می داند که باید چه کند و چگونه با کاهش منظم و محاسبه شده تنش ها و جنجال های بی ثمر (که متاسفانه همیشه محور تحرکات ایذایی راست کیشان بی عقل افراطی ست)  و با پشتوانه ملی همین کابینه نخبه و تخصص گرای منتخب کنونی، کشتی جراحت برداشته انقلاب را  آنهم در این آب و هوای متلاطم ،به ساحل مقصود برساند.
اما باید توجه داشت ضرورت های مقطعی و سیاسی و حاشیه دار نبودن وزیران کابینه به هیچ وجه به این مفهوم و معنا نیست که دغدغه های جدی وجمعی و مطالبات روز افزون و اجتناب ناپذیر مردمی در بهبود عرصه های مختلف  سیاسی اجتماعی و فرهنگی به محاق فراموشی سپرده شود و  دستگاه های اجرایی با حضور همان افراد ناهمسو بی تعهد و فشل اداره شود! چرا که چنین خیال و اشتباه مهلکی، هدف گرایی و الویت گزاری جهت سیاست های  مالی و پولی دولت را نیز به عنوان مهمترین مطالبه مردمی، در میان مدت دچار اخلال و  شکست خواهد نمود!
بنابراین در صفحه شطرنج، هر حرکت و مهره ای  باید جای خاص خود را داشته باشد. بزرگان اعتدال و اصلاح باید در بازی سیاست ایران امروز به هوشمندی و  دانایی به این نکته توجه بسیار نمایند تا در این بازه کوتاه زمانی کار دولت، امید و شور مردم ،به یاس و حرمان کشیده نشود و با نیت دلبری از نمایندگان و چهره های راست افراطی ،کارها و وعده های داده شده  ازمسیر و معبر نخستین و راستین خود  منحرف نشود!


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا