شناسه خبر : 103913
تاریخ ارسال : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰:۵۰ ق٫ظ

روایت کلانتری از مشکلات زیست محیطی کشور:شمال کشور قربانی زباله، جنوب و شرق آن قربانی بی‌آبی و غرب کشور قربانی استفاده بد از منابع می‌شود

به گزارش “خطِ اعتدال”،رئیس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به “مشکلات زیست‌محیطی بسیار در کشور” تصریح کرد: هر منطقه‌ای امروز مشکلات خود را دارد به‌طوری که شمال کشور قربانی زباله، جنوب و شرق آن قربانی بی‌آبی و غرب کشور قربانی استفاده بد از منابع می‌شود.

عیسی کلانتری عصر امروز در مراسم کاشت نهال در جزیره با تأکید بر ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست در جامعه و حساس کردن مردم نسبت به این مسئله، اظهار داشت: محیط زیست زمانی پاک می‌شود که مردم بخواهند.

وی با بیان اینکه “محیط زیست کشور امانتی در دست ما و متعلق به آیندگان است”، تأکید کرد: محیط زیست سالم حق مسلم مردم است و برای تأمین این حق باید توان نظارتی سازمان را تقویت کرد.

رئیس سازمان محیط زیست با ابراز اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست هیچ تضادی با یکدیگر ندارند، گفت: محیط زیست و توسعه حق مردم است و مردم این حق را دارند توسعه پیدا کنند، ثروت و رفاه داشته باشند و در عین حال محیط زیست کشور را حل کنند و این‌ها هیچ تضادی با هم ندارند.

وی با اشاره به “مشکلات زیست‌محیطی بسیار در کشور”، تصریح کرد: هر منطقه‌ای امروز مشکلات خود را دارد به‌طوری که شمال کشور قربانی زباله، جنوب و شرق آن قربانی بی‌آبی و غرب کشور قربانی استفاده بد از منابع می‌شود.

کلانتری از بیرجند به‌عنوان سالم‌ترین و پاک‌ترین شهر کشور یاد کرد و گفت: شاید کیش بعد از بیرجند در رتبه دوم باشد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور در این مراسم فرهنگ بالای مردم بیرجند در حفظ محیط زیست و پاکیزه نگاه داشتن طبیعت و حفاظت از منابع را قابل ستایش دانست.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا