شناسه خبر : 104086
تاریخ ارسال : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵ ب٫ظ
سید علی خمینی:

مشکل اینجاست که همه پشت تریبون عیب‌ها را می‌گویند اما با پیشرفت‌ها کاری نداریم /راه حفظ جمهوری اسلامی مقابله با مفسدین اقتصادی است

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی امروز در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه اظهار داشت: باید پاسخگوی این باشیم که از امانت خداوند محافظت کرده ایم یا موفق نبوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یادگار امام خمینی (ره)، بر اساس فرمایش خود ایشان امانتی در دست مردم است و مسئولین باید بدانند که مقابل خون شهدا پاسخگو هستند و باید قدردان این نعمت باشند به نوعی که جمهوری اسلامی باید به‌معنای واقعی کلمه مقدمه‌ساز ظهور باشد.

نوه امام خمینی (ره) اظهار داشت: ما مفتخریم و باید خوشحال باشیم که دشمن ما در دنیا اسرائیل است و دشمنی با جنایتکاران تاریخ افتخار ماست به گونه ای که تک‌تک مردم ما تیزبین و مسئول هستند و در این میان باید کاستی‌ها را بگوییم.

سید علی خمینی

سید علی خمینی

وی افزود: همگی در برابر اقداماتمان مسئولیم و پاسخگو خواهیم بود که برای حفظ نظام و جلوگیری از فساد چه کرده‌ایم از همین رو نباید در برابر فساد اقتصادی ساکت باشیم و ما با ثروت مشکلی نداریم اما با فساد مشکل داریم و مسئولی که به‌جای حل مشکل مردم به فکر افزایش ثروت خود است نماد فساد است.

خمینی بیان کرد: ملت نسبت به فساد اقتصادی ناراضی است و مسئولین هم باید کنار آن‌ها باشند و همگی باید در برابر فساد بایستیم چراکه این حفظ انقلاب است و راه حفظ جمهوری اسلامی مقابله با مفسدین اقتصادی است.

وی تاکید کرد: مسئول در کشور ما باید همانند مردم عادی زندگی کند و تجملات در زندگی وی و مصرف بدون حساب و کتاب از بیت‌المال توسط مسئولین باید حذف شود و حل مشکلات مردم باید در اولویت باشد.

نوه امام خمینی (ره) اظهار داشت: حالا که نمی‌توانند مشکلات مردم را حل کنند حداقل در زندگی خود مراعات کنند و مسئولیت در جمهوری اسلامی یعنی خدمت به مردم و زندگی مثل مردم که آنان را راضی نگهدارد.

وی تصریح کرد: اگر مفسدان اقتصادی دور مسئولین نباشند بهتر می‌شود خدمت کرد و همه اعم از دولت و مجلس و قوه قضاییه در برابر فسادهای عظیم مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

خمینی گفت: ما در دیانت و غیرت و اعتقاد جوانان پیشرفت کرده‌ایم و هر چند مشکلات فرهنگی داریم اما اعتقاد داریم که شرایط این روزهای کشور آرزوی علمای دهه ۴۰ و ۵۰ بود.

وی تاکید کرد: پیشرفت‌های اقتصادی ما اندک نیست اما در روز ۲۲ بهمن‌ماه در کنار تمام این شرایط و مشکلات مشت محکمی بر دهان دشمنان زدیم.

نوه امام خمینی (ره) ادامه داد: مردم فقط خواهان این هستندکه مسئولان به فکر آن‌ها باشند و زندگی تجملاتی نداشته باشند و وعده‌های ناشدنی مسئولین و نداشتن اراده برای حل مشکلات مردم امری است که باعث اعتراضات می‌شود.

وی افزود: مشکل اینجاست که همه پشت تریبون عیب‌ها را می‌گویند اما با پیشرفت‌ها کاری نداریم و دشمنان دنبال عیب‌جویی هستند و در برخی موارد نفوذ دارند اما بصیرت مردم همیشه آن‌ها را ناکام گذاشته است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا