شناسه خبر : 97548
تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ ق٫ظ

عضو جبهه پایداری: از گفت و گو با اصلاح طلبان استقبال می کنیم/ ما شرطی نداریم/ وجه مشترکی برای گفت و گو می خواهیم/باید چارچوب گفت و گوها را مشخص کنیم

 به گزارش خط اعتدال، آیا اصلاح طلبان و اصولگرایان می توانند به گفت و گو با یکدیگر بنشینند ؟ این سوالی است که در روزهای اخیر مورد بحث رسانه ها و محافل سیاسی قرار گرفته است . برخی چهره های قدیمی تر دو جناح به استقبال این دستور کار رفته اند و اما برخی دیگر مواضعی متنفاوت اتخاذکرده اند و معتقدند نه دلیلی برای انجام چنین ایده ای وجود ندارد و نه شرایط و پیش شرط های دو طرف مهیای چنین رخدادی است . سابقه درخواست برای گفت و گو میان دو جناح البته طولانی از این مدتی است که در روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری طی شده است . طرفه آنکه در برهه هایی حتی این ایده از سوی برخی شخصیت ها و طیف ها عملی هم شده است . اگر به سال های دورتر نگاه کنیم به یاد نامه نگاری های محمد رضا خاتمی و اسدالله عسگر اولادی خواهیم افتاد. حالا باز هم برخی پیش قدم شده اند و برای تلطیف فضای سیاسی خواسته اند که مباحث اختلافی میان دو جناح به جلسات گفت و گو برده شود . اینکه آیا شخصیت ها و طیف های سیاسی حاضرند از چنین ایده ای استقبال کنند ؛ سوالی است که رسانه ها دنبال پاسخ آن هستند . فعلا که یک بخش مهم از آن یعنی احتمال گفت و گوی میان جامعه روحانیت و مجمع روحانیون که از سوی مصباحی مقدم بیان شده با واکنش منفی سایر اعضا روبرو شده است . آنها گفته اند این حرف ، موضع شخصی مصباحی مقدم است و ربطی به مواضع جامعه روحانیت ندارد
درباره ایده گفت و گوی میان دو جناح خبرنگار نامه نیوز به سراغ یک عضو جبهه پایداری رفته و نظرات او را در این مورد جویا شده است.
محمد جواد ابطحی ،عضو جبهه پایداری در پاسخ به این سوْال  نامه  که ایا در صورت برقراری گفت و گو میان اصلاح طلبان و اصولگرایان جبهه پایداری نیز با اصلاح طلبان به گفت و گو می نشیند گفت:اگر چارچوب ها و استاندارد گفت و گو مشخص شود یعنی اینکه ما بر اساس چه اصول و شرایطی گفت و گو می کنیم مانعی برای این گفت و گوها نمی بینیم و پایداری هم با اصلاح طلبان وارد گفت و گو می شود.
وی اظهار داشت:ما یک وجه مشترکی برای گفت و گو می خواهیم و آن وجه مشترک قانون اساسی و رهبری است که متاسفانه اصلاح طلبان در جاهای مختلف نشان داده اند که در عمل بِه قانون اساسی پایبند نیستند و خلاف دستورات رهبری عمل کرده اند و در این شکی نیست البته برخی از اصولگرایان نیز همانند اصلاح طلبان در این موارد عمل کردند.
أبطحی بیان کرد:اگر وجه مشترکی بین ما نباشد أصل گفت و گو نیز از نظر ما رد شده است ،بر فرض مثال ما می گوییم “های “و آنها می گویند”هوی”و همین نشان می دهد که وجه مشترکی بین ما نیست.
این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد:اگر آنها استانداردها را قبول کنند باب گفت و گو باز است در واقع ما شرطی نداریم و فقط آنها بگویند ما در این چارچوب یعنی قانون أساسی و رهبری حاضر بِه گفت و گو هستیم که ما در این شرایط حاضر به گفت و گو با آنها می شویم.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا