شناسه خبر : 90791
تاریخ ارسال : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰:۲۰ ق٫ظ

پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی منطقه آزاد انزلی /رفع معضلات واحدهای تولیدی با حمایت سازمان

به گزارش سرویس اقتصادی «اعتدال شمال» سازمان منطقه آزاد انزلی در طول سالهای اخیر در بحث سرمایه گذاری و توسعه و رونق اقتصادی خوش درخشیده است .این سازمان با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری و با تاکیدات دکتر روحانی در خصوص گسترش و پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی راه را برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال هموار نمود و بر هم اساس تسهیلات خوبی نیز در اختیار واحدهای تولیدی منطقه قرار گرفت .
در طول یکسال و نیم گذشته با توجه به پرداخت بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی ،بحث اشتغالزایی مد نظر قرار گرفت.
طبق اعلام مهندس طالب پور عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی اولویت های اصلی این سازمان در بخش اقتصاد مقاومتی ،فعال سازی واحدهای راکد و غیر فعال منطقه ،توجه به افزایش مقدار تولید واحدهای فعال از طریق پرداخت تسهیلات بوده است .وجود و تشکیل کارگروههای رفع موانع تولید و رونق تولید در استان از جمله مزیت هایی است که واحدهای تولیدی توانسته اند از طریق فعالیت این کارگروهها ،گره از مشکلات خود بگشایند و از رکود خارج شوند .

http://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/09/photo_2017-09-13_01-19-37.jpg
همچنین در کنار رفع معضلات واحد های تولیدی و بهبود یافتن فعالیت این واحدها ،سازمان منطقه آزاد انزلی تلاش نموده است تا با شناسایی بازارهای هدف جدید برای محصولات این واحدهای تولیدی ،قدمی در جهت رشد و شکوفایی صنعتی و اقتصادی منطقه بردارد و پیگیر اهداف شعار سال ۹۶ ،یعنی اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال باشد.
تشکیل ۱۵ جلسه ی کارگروه رفع موانع تولید در منطقه آزاد انزلی به منظور برطرف کردن معضلات واحدهای تولیدی نظیر بحث های مالیاتی ،معوقات بانکی ،زیر ساختی و … نقطه عطفی در جهت تعامل این منطقه با سرمایه گذاران ،صاحبان واحدهای تولیدی و دستگاههای اجرایی و خدماتی است.
چنین فعالیت هایی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی ،موید این مطلب است که با توجه به ایجاد زیر ساخت های بندری ،تجاری و اقتصادی در منطقه ، بندر کاسپین و به تبع آن منطقه ی آزاد انزلی به یک قطب تجاری در عرصه ی صادرات  تبدیل خواهد شد و بر همین اساس پرداختن به رفع معضلات واحدهای تولیدی و بها دادن به سرمایه گذاران می تواند نوید بخش فعالیت های بسیار مثمر ثمر اقتصادی در منطقه باشد و افزایش فرصت های شغلی در استان گیلان را نیز به دنبال داشته باشد


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا