شناسه خبر : 90775
تاریخ ارسال : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۷ ب٫ظ

چه کسی بر صندلی استانداری گیلان تکیه می زند؟

به گزارش سرویس سیاسی «اعتدال شمال» همواره یکی از برنامه های دولت در استانها پس از استقرار خود، تغییرعالی ترین مقام اجرایی در هر استان است. در دولت دوم «تدبیر و امید» هم از اول بنا بر این بوده که در برخی از استانها تغییراتی در سطوح استانداری صورت گیرد.
براساس منابع مطلع و برحسب پاره ای از اعداد و ارقام موجود ، در رتبه بندی ها و گزارش های وزارت کشور به موفقیت استانداران غیر بومی در استانها به نسبت استانداران بومی اشاره شده است به طوری که در معدل گیری ها رتبه استانداران غیر بومی در صدر جداول قرار گرفته است و طبیعتاً این امر باعث شده است که دولت مستقر تصمیم بر این امر بگیرد که در این دوره از تغییرات از استانداران غیر بومی در استانهای مختلف کشور استفاده کند.
در استان گیلان پس از شنیده شدن تغییر استاندار، گمانه زنی های مختلفی در رسانه های مختلف منتشر شد و در اولین اقدام تقریبا رسمی ،گزینه هایی چون: (سید احمد حسینی ، هادی حق شناس و قاسم رمضانپور) از سوی اصلاح طلبان مطرح شد که بر اساس شنیده ها این اسامی طی نامه ای به وزارت کشور ارسال گردید ، در همان زمان برخی از جریانات اصلاح طلبی از عدم جامعیت این نامه در محافل و رسانه ها سخن به میان آوردند. در همین فضای اما و اگرهایی پیرامون گزینه های بومی، بر اساس شنیده های موثقی که  پایگاه خبری«اعتدال شمال» از رایزنی های برخی از مقامات وزارت کشور کسب کرد نام آقای مصطفی سالاری بر زبان ها افتاد.

اگر چه نام سالاری برای مردم گیلان در مجموع ناآشنا به نظر می آمد  ولی برای حامیان ستادی دکتر روحانی در ۹۲ نام و چهره ای آشنا بود، وی شخصیتی اعتدالی ست که چهار سال تجربه استانداری بوشهر را در کارنامه خود دارد ، همانطور که پیش بینی می شد بسان مدیران غیر بومی که در طول این سالها به گیلان معرفی می شدند مقاومت هایی از سوی برخی از گروه های مختلف صورت گرفت تا جایی که برخی از مخالفین برای نیامدن گزینه غیر بومی از ابقای دکتر نجفی در گیلان سخن به میان آوردند. آن طرف قضیه، هم آقای کیوان محمدی بود که در ابتدای دولت یازدهم به عنوان یکی از گزینه های اصلی استانداری گیلان مطرح بود این بار نیز در آستانه جدی شدن تغییر استانداران نام وی بر سر زبانها افتاد. محمدی فردی ست که در این دوره با داشتن تجربه مدیریتی و همینطور کار ستادی و حزبی در گیلان توانسته است به عنوان محتمل ترین گزینه بومی نوعاً نگاه گروه های مختلف سیاسی را به خود معطوف کند.
حال باید منتظر ماند که آیا گیلان به مانند اکثر دولت های گذشته (سازندگی ، اصلاحات و مهرورزی!) از فردی غیر بومی برای استانداری گیلان استفاده می کند یا گزینه ای بومی بر عالی ترین کرسی اجرایی استان تکیه می زند؟
به نظر میرسد اگر دولت بر تصمیم خود مبنی بر استفاده از استانداران غیربومی که شرح آن در ابتدای این گزارش اشاره شد همچنان اصرار بورزد احتمال سکان داری سالاری در تصدی گیلان امری قطعی است ولی اگر بنا به مصالحی بنا بر استفاده از مدیر بومی باشد پس باید شاهد نقل مکان کیوان محمدی به عنوان محتمل ترین گزینه برای این سِمت  از ساختمان چهار راه حشمت به ساختمان هشت طبقه خیابان معلم بود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا