شناسه خبر : 67431
تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲:۴۷ ب٫ظ

مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در استانداری و شهرستانهای سیاهکل ،ماسال، رودبار، انزلی ،آستانه اشرفیه ، لاهیجان و رودسر + گزارش تصویری

 مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دراستانداری گیلان

در این مراسم که پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان، دکتر سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان و مدیران و کارکنان استانداری برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین حجازی با اشاره به اینکه در تاریخ بشر همیشه نوابغی که نامشان در صفحات تاریخ ماندگار است وجود دارد گفت : این مردان با برجستگی‌های شخصیتی،  تحولات عظیم در جامعه‌ی بشری ایجاد و چشم جهانیان را به خود خیره می‌کنند.

وی با بیان اینکه این تحولات در صحنه‌ی اجتماع بشر به اندازه‌ای گسترده است که جوامع را تحت تاثیر  قرار می‌دهد افزود : در انقلاب اسلامی ایران نیز چنین افرادی حضور داشته و دارند.

وی وجود اراده‌ی قوی در این افراد را مایه‌ی تأثیرگذاری بر جامعه دانست و افزود : حضرت علی (ع) در خطبه‌ی همام اراده‌ی مؤمن را قوی‌تر و سخت‌تر از هر سنگ خارایی بیان داشته است.

حجازی با اشاره به اینکه مردان تاریخ ساز از همه‌ی داشته‌های خود برای ساختن تاریخ و جامعه‌ای خوب و تحقق اهداف در نظر گرفته می‌گذرند خاطر نشان کرد : در میان شاگردان متعدد امام (ره) ۲ شاگرد ممتاز وجود داشته که امام به آنان افتخار می‌کرد.

وی آیت ا… هاشمی رفسنجانی یکی از شاگردان مورد اعتماد امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت : پس از حادثه‌ی ترور آیت ا… هاشمی رفسنجانی امام راحل جمله‌ی معروفی در وصف این شاگرد خود که تا انقلاب هست هاشمی  نیز زنده است  بیان کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه تبلیغات مختلفی از سوی دوستان به صورت ناآگاهانه و از سوی دشمنان به صورت آگاهانه علیه این شخصیت برجسته انجام می‌گرفت افزود : با این حجم از تبلیغات سیل عظیم جمعیت برای تشییع جنازه و اقامه نماز بر پیکر او حاضر شدند.

وی با اشاره به اینکه مردان تاریخ ساز از جان، مال و آبروی خود برای تحقق اهداف می‌گذرند افزود: پس از پایان جنگ و قبل از صدور بیانیه از سوی امام ، آیت ا… رفسنجانی برای اینکه به انقلاب لطمه‌ای وارد نشود از امام خواستند تمامی مسئولیت‌های این موضوع را بر عهده بگیرند و امام دستور محاکمه‌ی وی را صادر کنند تا آبرو و اعتبار امام راحل و انقلاب اسلامی حفظ شود.

وی با بیان اینکه به نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت فقیه، قانون اساسی، تقلید از مراجع و تبعیت از رهبری، اعتقاد راسخ داریم افزود : در این میان مخالفت‌هایی نسبت به هر یک از این اعتقادات ما وجود دارد اما به هر مخالفتی نیاز به واکنش نیست چون مؤمن در مقابل سختی‌ها مقاومت می‌کند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه علیه بسیاری از یاران امام به ویژه آیت ا… رفسنجانی تبلیغات می‌شد افزود : رهبر معظم انقلاب با حضور در اقامه‌ی نماز بر پیکر این یار دیرین خود و نیز در صدور پیام به این نکته که خناسانی می‌خواستند بین او و من اختلاف ایجاد کنند اما هرگز خللی در دوستی ایشان نسبت به من ایجاد نکرد.

وی با اشاره به پیام صمیمانه و ارزشمند رهبر انقلاب در خصوص رحلت همسنگر ویار دیرنش  خاطر نشان کرد : اگر اعتقاد راسخ به عدالت، مجتهد و فقیه بودن رهبر معظم انقلاب داریم قطعاً می دانیم که در صدور بیانیه هرگز عبارت دروغی نخواهند آورد.

وی چهره‌ی آیت ا… هاشمی رفسنجانی را با سیاست همراه دانست و اظهار داشت : وی که در زندان ۲۰ جلد تفسیر قرآن می‌نویسد قطعاً در کنار سیاست فقیه و مفسری برجسته بوده است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان آیت ا… رفسنجانی را یکی از ارکان انقلاب اسلامی دانست و افزود : تاریخ قطعاً درخصوص افراد به وضوح می‌نویسد و مردم خود بد و خوب را تشخیص می دهند.

وی گفت : گاهی اوقات مسائل سیاسی باعث می‌شود وقایع تاریخی در هنگام وقوع آن مشخص نشود و پس از سال‌ها بروز خواهد کرد.

مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مصلای  شهرستان سیاهکل

حجت الاسلام محمدرضا شفیعی در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد جامع سیاهکل برگزار شد، اظهار داشت: محمدی گیلانی که از مفاخر ایران و افتخار گیلان است، در مراسم درگذشت مادر آیت الله هاشمی رفسنجانی، هاشمی را آیت الله نامید و گفت من شرم می کنم به ایشان بگویم حجت الاسلام، زیرا هاشمی به معنای حقیقی کلمه آیت الله بود. اما خود وی به دلیل حرمت نگهداشتن برای رهبری می گفت که به من آیت الله نگویید.

وی با بیان اینکه من از سال ۱۳۳۸ یعنی ۵۷ سال قبل هاشمی را می شناسم، گفت: پس از سه سال درس خواندن در رشت؛ در سال ۱۳۳۸ به قم رفتم و در آنجا با هاشمی آشنا شدم.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان گیلان افزود: هاشمی و ربانی املشی در قم مانند طاووس می درخشیدند. وضعیت مالی ما زیاد خوب نبود، اگر ما یک عبای ۲۰۰ تومانی می خریدیم، عبای هاشمی ۱۰ هزار تومان قیمت داشت.

حجت الاسلام شفیعی با بیان اینکه آیت الله هاشمی نترس بود، تصریح کرد: هاشمی با لباس فرم خدمت امام رسید و برای ایشان احترام نظامی گذاشت؛ امام به وی فرمود؛ چقدر این لباس به شما می آید.

وی با ابراز گله مندی از صداوسیما گفت: چرا تا دیروز از هاشمی چیزی نمی گفتید؟ هشت سال خدمت صادقانه کرد و شما الان که او مرده از وی حرف می زنید؟

این نماینده مردم فومن و شفت در دوره های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان تا زنده است باید از وی سخن گفت، افزود: سعی کنید عدالت را رعایت کنید. حق را نباید بپوشانیم. انصاف این است که حق را بگویید، حتی اگر علیه شما باشد.

حجت الاسلام شفیعی با بیان اینکه من از اول انقلاب وسط میدان هستم، گفت: من ۵۷ سال است که به هاشمی ارادت دارم. عکس هاشمی در کنار امام و رهبری در اتاق من است و به فرزندانم نیز گفته ام تا زمانی که من زنده ام باید این تصاویر در اتاق من بماند.

وی ابراز کرد: انسان باید به خداوند تکیه کند. ۳۷ سال امام جمعه گلسار هستم. این زنده بادها و مرده بادها موقت است. تنها کسی که برای ما می ماند امام حسین(ع) است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت گیلان خاطرنشان کرد: در روز تشییع پیکر هاشمی مردم از سراسر کشور و حتی از شهرستان های گیلان نیز حضور داشتند و طبق آمارها حدود چهار میلیون نفر در این مراسم حضور داشتند و در سوگ از دست دادن این مرد بزرگ گریستند.

حجت الاسلام شفیعی با بیان اینکه لقب امام را حسن روحانی در سال ۵۶ به امام خمینی(ره) داد، تصریح کرد: من گرفتار جوسازی ها نمی شوم. روحانی مظهر ادب است. با او کاری ندارم، اما وجدان و انسانیت من می گوید که روحانی فردی مؤدب، فروتن و با مهر است. زمانی که به وی گفتند کاندیدا شو؛ وی اعلام کرد که به دلیل حضور ناطق نوری من کاندیدا نمی شوم و این رعایت کردن ادب روحانی ستودنی است.

وی بیان کرد: خبرنگار آمریکایی بعد از اینکه مشاهده کرد امام پس از سرنگونی طاقوت بازگشت به کشور به کاخ های شاهنشاهی نرفت و در خانه ساده خود زندگی کرد، گریه کرد.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از برگزار کنندگان مراسم ارتحال آیت الله هاشمی درسیاهکل، گفت: از حجت الاسلام شکسته دل امام جمعه و اسلامی فرماندار سیاهکل و پوراوزان مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری گیلان برای برگزاری این مراسم قدردانی می کنم.

حجت الاسلام شفیعی با بیان اینکه پوراوزان بسیار آقا است، افزود: از همان ابتدا پوراوزان انسان آقایی بود، زمانیکه در سپاه بود آقا بود، زمانیکه فرماندار رشت بود آقا بود و هم اکنون نیز که مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری گیلان است نیز آقا می باشد.درسیاهکل

http://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/2-3.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/1-4.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/4-3.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/6-3.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/5-4.jpg

جابر زمانیhttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/8-3.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/7-4.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/11-3.jpg

مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مصلای  شهرستان رودبار

 رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان: شرح صدر و شجاعت آیت الله هاشمی رفسنجانی شهره بود.
حجت الاسلام والمسمین اسلامی نژاد در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصلی امام خمینی(ره) رودبار که با شرکت فرماندار، ائمه جمعه، مسوؤلان و جمع کثیری از مردم برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی که شجاعت و جسارت در کلام داشت، حسرت ناله کردن را در دل شکنجه گران رژیم طاغوت گذاشت.
اسلامی نژاد افزود: آیت اله هاشمی از ارکان مهم و اساسی انقلاب اسلامی ایران ، خطیبی توانمند ، مفسری عالیقدر ، سیاستمداری برجسته و شخصیتی جهانی بود که مرگ او جهان را تکان داد و سران کشورهای جهان هر کدامشان به رهبر معظم انقلاب، مسوؤلان نظام و ملت بخاطر فقدان چنین مردی تسلیت گفتند.
وی با اشاره به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب که مرگ آیت اله هاشمی رفسنجانی را جانکاه دانستند و اظهار داشتند که کسی را با این عظمت و ویژگیها نمی شناسم افزود: برخی ها فکر می کنند که این جمله هیچکس برای من هاشمی نمی شود مربوط به گذشته است در صورتیکه ایشان دوباره مضمون همان سخن را تکرار فرموده اند.
اسلامی نژاد گفت: آیت اله هاشمی رفسنجانی تجربه مبارزه لاینقطع با طاغوت و مقاومت در سختیها را داشت و از آنجائیکه بیشتر بعنوان سیاستمدار و کارگزار بزرگ شناخته می شود مظلوم واقع شده است در صورتیکه مردم از فقاهت و دانش او کم خبر دارند.
اسلامی نژاد خاطر نشان کرد: قدرت روحی بالای او در مقابل مشکلات بگونه ای بود که از فداکردن جان خود دریغ نداشت و به داشتن شرح صدر که انسانها برای رسیدن به کمال باید این خصیصه را داشته باشند ، شهره بود.
وی با اشاره به تقرب سبقت گیرندگان در دینداری و افتخار ما به علی ابن ابیطالب(ع)، یکی از فضیلتهایش را ایمان وی و حضرت خدیجه(س) به اسلام به عنوان نخستین ایمان آورندگان به اسلام دانست و افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم در مبارزه سبقت داشت و اگر وی و انقلابیون و مبارزات نبود انقلاب اسلامی تحقق پیدا نمی کرد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به تشییع جنازه گسترده ملت از آیت اله هاشمی رفسنجانی گفت: همانگونه که امام خمینی(ره) فرموده اند: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و مردان تاریخ نمی میرند.

 مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان  انزلی

صبح امروز مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهرستان بندرانزلی برگزار شد. این مراسم که به همت فرماندار و امام جمعه محترم شهرستان بندرانزلی برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و مداحی مداح اهل بیت جناب آقای علیپور با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده خاتمه پذیرفت..

 

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در آستانه‌اشرفیه

.در این مراسم حجت السلام والمسلمین حسن زاده  فومنی  به ابعاد  مختلف  شخصیتی  و  زندگی سیاسی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت ،سخران مراسم در ادامه افزود: خنّاسان جامعه، تلاش می‌کردند تا هاشمی و رهبری را  در مقابل هم قرار گیرند.  حجت الاسلامحسن‌زاده فومنی بابیان اینکه این انقلاب را، امنایی به نام اسلام، بنا نهاد گفتند: این انقلاب به نام اسلام آغاز گردید و بانام اسلام استمرار پیدا می‌کند تا به دست منجی بشریت و خلف صالح  خدا  بر عالم هستی برسد . وی ضمن برشمردن ویژگی‌های هاشمی رفسنجانی اظهار کردند: هاشمی مردی بود مراحلی چون تسلیم، رضا، اطاعت ، رهروی  و پیروی را آموخته و مطیع فرمان ولی‌فقیه زمان خود بود . این خطیب سخنور افزودند: یکی از یادآوری‌های  مرگ  در  این  دنیا آن  است که  نابسامانی‌های  زندگی انسان را سامان می‌بخشد و با این دیدگاه، هاشمی رفسنجانی انسانی مسئولیت‌پذیر و تابع فرمان‌ها الهی و اوامر  اولی الامر  بوده  است. وی خاطر نشان کردند: امروز بسیاری از آنانی که دستانشان به خون فرزندان این مرزوبوم آغشته است داعیه‌داری حمایت از حقوق بشر و  حمایت  انسانی  را  سر  می‌دهند . حجت الاسلام حسن‌زاده فومنی خاطرنشان کردند: خانواده هاشمی رفسنجانی به‌پاس آن صداقت و رفاقت بین  رهبری  و  هاشمی  به خود اجازه  ندادند که  مجلس عزای آن عالم سیاستمدار را برگزار کنند درحالی‌که عشق مردم ایران در سراسر شهرها نسبت به یاور امام و رهبری آن‌قدر بالاست که  امشب  مراسم رحلت آن یار صدیق را در آستانه اشرفیه برگزار کردید.شایان ذکر است مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی باتلاش ستاد برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی آستانه اشرفیه و با حضور پرشور مردم قدردان شهروروستاهای آستانه اشرفیه برگزار گردید.

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ماسال

فرماندار ماسال با اشاره به مجاهدت های فراوان آیت ا… هاشمی در جهت استقرار و اعتلای نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: فقدان آیت ا… هاشمی ضایعه ای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود. محمود قاسم نژاد صبح امروز در جلسه ی ستاد ارتحال حضرت آیت ا… هاشمی شهرستان ماسال با بیان اینکه ایشان در طول قریب به ۶۰ سال مجاهدت در راستای برپایی نظام اسلامی و ارتقای آن زحمات و مشقات بسیاری را متحمل شدند و همواره همراه و همدل حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در فرازو نشیب های قبل و بعد از انقلاب بودند، افزود: فقدان چنین شخصیت ارزنده ای، ضایعه ای بزرگ برای نظام اسلامی محسوب می شود چرا که ظهور و بروز چنین شخصیت هایی با تجاربی کم نظیر در جامعه بسیار طولانی و زمانبر خواهد بود. وی با اشاره به وحدت و همگرایی به وجود آمده بین همه ی جناح ها و گرایش ها در سایه ی رحلت آیت ا… هاشمی، اظهار داشت: ملت ایران بار دیگر در مراسم تشییع جنازه ی ایشان نشان دادند که علی رغم همه ی اختلاف سلایق و اجتهادهای متفاوت بر سر مسائل و آرمان های اصلی انقلاب خود وحدت دارند. فرماندار ماسال پیام تسلیت مقام معظم رهبری در خصوص ارتحال آیت ا… هاشمی را نشان دهنده ی رابطه ی عمیق و ناگسستنی این دو بزرگوار دانست و خاطرنشان کرد: این شخصیت برجسته همواره و در همه ی برهه ها عشق و ارادت خود را به مقام معظم رهبری ابراز داشتند. قاسم نژاد با ابراز امیدورای در خصوص ادامه مسیر انقلاب و رهبری، گفت: در شرایطی که دنیا نمی خواهد حرف کشور ما را بشنود، وجود این وحدت و همدلی در پیشبرد اهداف والای نظام اسلامی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در لاهیجان

حجت الاسلام احمدعبدالله زاده در مراسم سالگرد آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی که صبح روز چهارشنبه (۲۲دی)در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه مرگ همگانی و ناگهانی است و همانند یک انتقال و سفر از دنیا به آخرت است افزود: امروز بزرگذاشت عالم مجاهد، انقلابی و با سابقه گذشته خوب و درخشان است که مقام معظم رهبری، امام خمینی(ره) و بزرگان جملات پرمعنایی راجع به این عالم فرمودند.

وی با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: کسی که چهار سال و اندی در زندان بودند و مشقت ها و مرارت های فراوانی کشیدند و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان  با اشاره به خدمات آیت الله هاشمی با بیان اینکه هوش سرشار ایشان درزمان هشت سال جنگ تحمیلی باعث شد تا امام خمینی ایشان را فرمانده جنگ کنند گفت: مردم ما در تشییع جنازه آیت الله هاشمی این پیام را به مسئولان دادند که محوریت و اصل برای ما جامعه اسلامی است و هرکس در این راه قدم بردارد ارزشمند می شود و اگر هم جدا شود خودش جدا شده است.

حجت الاسلام عبدالله زاده در ادامه با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری درباره فوت آیت الله هاشمی گفت: در این پیام آمده بود که بعضی از خناسان وسوسه میکردند که علاقه ایشان به بنده کم شود و جدا شدن این دو عزیز از یکدیگر خواست دشمن بود.

وی با بیان اینکه خصوصیت انقلاب اسلامی این بود که براساس فکر و اندیشه بنیان نهاده شد گفت:  اگر در رحلت و تشییع جنازه امام خمینی(ره) میلیون ها نفر شرکت میکنند، میدانند که هدف امام خدایی بود.

حجت الاسلام عبدالله زاده بااشاره به اینکه برای مردم در نظام جمهوری اسلامی شخص مهم نیست و اصل ایده است گفت: روز رحلت امام خمینی(ره) آن جمعیت عظیم و میلیونی آمدند تا بگویند هرکسی که بر محوریت اسلام است و برای این نظام قدمی بردارد باارزش خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان لاهیجان با بیان اینکه دشمن به دنبال فرصتها است تا میان انقلابیون و مردم رخنه کند و وحدت مردم را برهم زند گفت: یکی از دستاویز های دشمن در این ایام اختلاف افکنی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه هرکس به هر اندازه برای این نظام و مردم زحمت بکشد مورد احترام مردم واقع می شود افزود:  هدف اسلام، دین و آرمان های الهی هم چیزی جز خدمت به خلق نیست.

حجت الاسلام عبدالله زاده با بیان اینکه قلب انسان همانند آهن زنگ میزنند که درمان آن موعظه است زیر ثمره موعظه آگاهی بخشی است گفت: علت پویایی اتقلاب اسلامی جهت دار بودن و خدایی بودن آن است وگرنه چگونه می توان در مقابل طاغوت چندین هزار ساله ایستادگی کرد.

وی در پایان افزود: خوبی نظام ما این است که اگر کسی را قبول نداشته باشیم ولی از نظام دفاع کند ارزشمند می شود.

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در رودسر

حجت‌الاسلام فخرالدین صابری پیش از ظهر امروز در مراسم سومین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد حیدرپور رودسر اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی عالم فرزانه مجاهد خستگی‌ناپذیر در راه خدا که نقش تاثیرگذاری در انقلاب داشت.

وی با اشاره به قدرشناسی مردم با حضور در مراسم تشییع پیکر هاشمی در تهران، افزود: شخصیت‌های بزرگ به عنوان سرمایه‌های اجتماعی هویت یک کشور را شکل می‌دهند و این مجالس برای زنده نگه داشتن اسلام است.

نماینده مردم رامسر و تنکابن  دوره ششم مجلس با اشاره به اینکه از قبل و پس از انقلاب تاکنون هر حادثه‌ و رخدادی که در کشور صورت گرفته با هاشمی گره خورده است، تصریح کرد: هاشمی شناسنامه انقلاب بوده و به عنوان یک عالم برجسته برای فرهنگ کشور نقش‌آفرینی کرد.

وی به هدایت تکوینی و تشریحی بشر از سوی پروردگار اشاره کرد و افزود: عقل نخستین جریان هدایتی انسان بوده که از طریق آن خدا را می‌شناسیم و بهشت را کسب می‌کنیم.

صابری هدایت پیامبران، امامان و عالمان را از جمله جریان هدایت بشر خواند و گفت: در طول تاریخ علمایی مانند شیخ طوسی، بحرالعلوم، شیخ مفید، علامه حلی و… با افتتاح حوزه علمیه و تدریس علوم دینی جامعه را از هجمه‌های فرهنگی محافظت کردند و در عصر حاضر هاشمی رفسنجانی یکی از این علما است.

وی با اشاره به اینکه هاشمی از سن پنج سالگی دروس حوزوی را آموختند، افزود: هاشمی از شاگردان آیت‌الله بروجردی و مباحثه با آیت‌الله ربانی املشی بود و در دوران قبل از انقلاب برای مبارزه با استکبار و استبداد که در زندان بود ۲۵ جزء قرآن را حفظ کرد و تفسیر قرآن را با نوآوری نوشت.

رئیس ستاد ویژه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه میراث فرهنگی کشورها، کتاب سرگذشت فلسطین و امیرکبیر مبارز راه استعمار را از دیگر تألیفات هاشمی بیان کرد و یادآور شد: هاشمی برای نجات ملت از استبداد و استعمار هزینه‌های زیادی پرداخت.

صابری خاطرنشان کرد: هاشمی از شخصیت‌های مبازر قبل از انقلاب و یار دیرین امام(ره) بود که بارها تا مرز شهادت پیش رفت و پس از انقلاب مسؤولیت‌های زیادی مانند فرماندهی جنگ، ریاست مجلس و ریاست خبرگان را به‌عهده داشت و با کسی زاویه پیدا نکردمراسم http://roodsar.gilan.ir/sites/roudsar.gov.ir/files/95/10/23/attachments/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B0%DB%B8%DB%B5%DB%B8%DB%B5%DB%B7.jpghttp://roodsar.gilan.ir/sites/roudsar.gov.ir/files/95/10/23/attachments/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B7%DB%B2%DB%B6.jpghttp://roodsar.gilan.ir/sites/roudsar.gov.ir/files/95/10/23/attachments/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B8%DB%B0%DB%B8.jpghttp://roodsar.gilan.ir/sites/roudsar.gov.ir/files/95/10/23/attachments/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B9%DB%B5%DB%B4.jpghttp://roodsar.gilan.ir/sites/roudsar.gov.ir/files/95/10/23/attachments/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B2_%DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B9%DB%B1%DB%B5.jpg

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیلمان

صبح پنچشنبه مراسم بزرگداشت ارتحال ایت ا… هاشمی رفسنجانی (ره)در بخش دیلمان وپیرکوه برگزار گردید

این مراسم که باحضورپور شور مردم قدر شناس و مسئولین بخش دیلمان -پیرکوه و سخنرانی جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت کیایی (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سیاهکل)  برگزار گردید

http://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/3-5.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/2-5.jpghttp://khateetedal.ir/wp-content/uploads/2017/01/4-5.jpg

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در آستارا

حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد محمد رسول‌الله(ص)  شهرستان آستارا، اظهار کرد: رفاقت دیرینه هاشمی با مقام معظم رهبری به اندازه عمر یک انسان بود.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان هم‌سنگر و هم‌گام دوران نهضت اسلامی بود، گفت: از زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی و مبارزات امام خمینی(ره) علیه رژیم منحوس پهلوی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جزو نخستین کسانی بود که به فرمان امام(ره) لبیک گفت.

امام جمعه آستارا ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا آخرین لحظه عمر در عرصه‌های مختلف سیاسی هم‌گام و هم‌سنگر مقام معظم رهبری بود و در عالم سیاست و میدان مبارزات از هوش کم‌نظیری برخوردار بود.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از این هوش وافر و تاکتیک‌های سیاسی برای حفظ نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی استفاده می‌کرد، یادآور شد: به تعبیر مقام معظم رهبری هاشمی تکیه‌گاه مطمئنی برای همه گروه‌های سیاسی و اقشار مختلف مردم محسوب می‌شد.

حافظ‌نیا خطوط قرمز کشور را انقلاب اسلامی، آرمان‌های امام راحل و شهدا دانست و متذکر شد: هر اصولگرایی که به فکر اصلاح جامعه و هر اصلاح‌طلبی که به ولایت فقیه اعتقاد نداشته باشد در مملکت جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارد.

وی اضافه کرد: کشورهای غربی تلاش بسیاری کردند تا بین مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی شکاف ایجاد کنند اما موفق نشد.

امام جمعه آستارا تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را عامل وحدت در بین آحاد مردم، گروه‌ها و جناح‌های مختلف سیاسی دانست و خاطرنشان کرد: آگاهی و بصیرت مردم در روز تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دشمن اجازه نداد تا افکار شوم خود را در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران از نو پیاده کند.

وی با تصریح بر اینکه تفکرهای مختلف سیاسی با رعایت چارچوب‌ها موجب پیشرفت جامعه می‌شود، یادآور شد: حفظ وحدت بر حول مدار منویات مقام معظم رهبری نیاز امروز جامعه بوده و در مقابل هر کسی که با هر فکری بخواهد دل رهبری را به درد بیاورد ساکت نمی‌نشینیم.

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تالش

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه محترم شهرستان صومعه سرا در مراسم ارتحال حضرت آیت الله هاشمی که صبح امروز ۲۲ دی ماه در مسجد جامع تالش با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و اهل سنت تالش و مسئولین برگزار شد در سخنانی با تجلیل از مقام شامخ آیت الله هاشمی گفت : وی رفیق دیرین انقلاب و امام ورهبری ویک فرد به معنای واقعی دلسوز برای نظام و کشور بود .

وی  با اشاره به سوابق دیرین مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : بیش از ۶۰ سال مبارزه ومجاهدت وی در راستای اعتلای نظام اسلامی وکشور بر هیچ کس پوشیده نیست .

وی افزود : آیت الله هاشمی شخصیتی بود که همیشه در کنار رهبری بوده وارادت و علاقه وی به رهبری هیچگاه کمتر نشد .

امام جمعه صومعه سرا در ادامه گفت : آیت الله هاشمی یکی از موثر ترین شخصیت های انقلاب از زمان مبارزات وتا امروز بوده و در کلیه  فراز ونشیب های انقلاب نقش سازنده و موثر خود را به شکل بسیار خوبی ایفا کرده است .

وی افزود : مردم مسلمان ایران با حضور گسترده در برنامه ها و مراسمات وهمچنین تشییع پیکرآیت الله هاشمی نشان دادند که به بهترین وجه قدر دان زحمات وتلاشهای خادمان خود هستند .

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت : این حضور ها تجدید بیعت با آرمانهای انقلاب وامام ورهبری بود .

لازم به اشاره است : از سوی ستاد ارتحال آیت الله هاشمی در شهرستان تالش علاوه بر این مراسم برنامه های دیگری در شهر های اسالم ، لیسار وحویق برنامه ریزی و به مورد اجرا گذاشته می شود .

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در لنگرود

مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور سید رضا جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود، حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی صدیق امام جمعه و مسئولان ادارات و نهادها، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و مردم شهید پرور و ولایت مدارشهرستان لنگرود در مسجد جامع لنگرود برگزار شد.

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کلاچای

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شامگاه امروز در مسجد جامع کلاچای  با حضور پرشور مردم برگزار شد.

در این مراسم حجت السلام والمسلمین لطیفی امام جمعه کلاچای درباره ابعاد مختلف شخصیتی و زندگی سیاسی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنرانی کرد.

http://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-47-24.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-47-28.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-47-32.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-47-39.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-48-35.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-48-02.jpghttp://kelachaynews.ir/wp-content/uploads/2017/01/photo_2017-01-12_18-48-08.jpg

مراسم یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فومن

درحال تکمیل …


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا