شناسه خبر : 111828
تاریخ ارسال : ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱:۴۵ ق٫ظ
سخنگوی فراکسیون امید در گفتگو با «خطِ اعتدال» مطرح کرد:

آیا همه کشورهای دنیا بجز ایران مستعمره و وابسته اند ؟!/ کاغذ به دست گرفتن معقول نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سخنگوی فراکسیون امید گفت: مخالفان پیوستن ایران به کنوانسیون های بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم معتقدند ورود به این کنوانسیون استعماری است و وابستگی ایجاد می کند. باید از آنها سوال کرد که آیا همه ۱۸۰ – ۱۹۰ کشور دنیا که عضو این کنوانسیون هستند، همه مستعمره اند و فقط ما از این مباحث جداییم؟
بهرام پارسایی در گفت وگو با گروه سیاسی «خطِ اعتدال» باشاره به اقدامات هنجار شکنانه تندروهای مجلس در صحن علنی در خصوص مخالفت با لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم اظهار کرد: قانون اجازه داده است که نمایندگان درباره هرموضوعی موافق یا مخالف صحبت کنند. ولی اجرای چنین نمایش و رفتاری در صحن مجلس و اینکه بخواهند به صورت تحکمی نظر و خواست خودشان را به مجلس تحمیل کنند نه در شان مجلس است و نه قانونی است.
سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: اقداماتی از جمله آتش زدن پرچم کشور آمریکا و برجام در صحن مجلس و به دنبال آن در دست گرفتن کاغذ و دستنوشته شعار و داد و فریاد در مجلس کار خوشایند و مناسبی نیست. مجلس تریبون رسمی دارد و نمایندگان می توانند از این تریبون صحبت کنند. اینکه معترضان کاغذی در دست بگیرند و مثل معترضان اجتماعی که تریبون ندارند عمل کنند، شیوه معقولی نیست.


نماینده مردم شیراز در مجلس تکرار این مدل رفتار تندروهای مجلس را به دلیل عدم برخورد مناسب هیات رئیسه مجلس با این افراد دانست و گفت: رئیس مجلس باید بالاخره یک جا جلوی چنین رفتارهایی را بگیرد و تکرار این رفتار به دلیل عدم برخورد قاطع رئیس مجلس و هیات رئیسه با این افراد است.
پارسایی با تاکید بر استدلال مخالفان پیوستن ایران به کنوانسیون های بین المللی درباره لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم ، گفت: مخالفان این لایحه اگر معتقدند ترکمانچای دوم یا استعماری است می توانند دلایل خود را از تریبون مجلس اعلام کنند و نمایندگان هم حرف آنها را می شنوند و نیاز به چنین رفتاری نیست. ولی متاسفانه تکرار این نحوه اعتراض همیشه در سیستم و منش این آقایون بوده است هرچند که تاکید می کنم این مدل رفتار در مجلس جوابگو نیست و باید فکر دیگری بکنند.
سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: آنها معتقدند ورود به این کنوانسیون بین المللی استعماری است و وابستگی ایجاد می کند، ولی باید از آنها سوال کرد که آیا این ۱۸۰ – ۱۹۰ کشور دنیا که عضو این کنوانسیون هستند، همه مستعمره اند و فقط ما از این مباحث جداییم؟
او افزود: این استدلال قابل پذیرش نیست و نمایندگان حرف درست و غلط را از هم تشخیص می‌دهند. این شلوغ بازی ها اهانت به صحن مجلس است و اینکه آنها بخواهند خودشان را دلسوز تر از بقیه به این سرزمین نشان دهند راه به جایی ندارد. به نظرم کسانی که نگران مردم این سرزمین هستند در چارچوب قوانین بین المللی به گونه عمل می کنند که مردم از مشکلاتی که با آنها دست و پنجه نرم می کنند خارج شون نه اینکه فقط شعار دهند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا