شناسه خبر : 100590
تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵ ب٫ظ
سرویس سیاسی «خط اعتدال»

احمدی نژاد کجاست!؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سرویس سیاسی «خط اعتدال»

تجمعات اخیری که جمعی از شهروندان کشور در پی مطالبات به حق خود در باب قسمتی از کمی و کاستی ها در کشور انجام دادند و به دنبال آن فرصتی برای جمعی از فرصت طلبان و اغتشاش گران ایجاد کرد که فضای آرام و معتدل سیاسی کشور را به سمت آشوب ببرند، واکنش بسیاری از سیاسیون و فعالین سیاسی کشور را در پی داشت. واکنشی که عموم عقلا و شخصیت های برجسته نظام اعتراض را حق طبیعی مردم دانسته؛ اما آشوب و اغتشاش را نفی می کردند. تقریبا کمتر کسی در بین شخصیت های برجسته نظام وجود داشت که نسبت به این مقوله اظهارنظر یا واکنشی نشان نداده باشد. حتی آن دسته از جریانات رقیب و منتقد دولت، ضمن انتقاداتی که نسبت به رویه ها و عملکردهای دولت فعلی داشتند، درگیری های خیابانی و بر هم زدن آرامش کشور را محکوم کرده و آن را به ضرر نظام و کشور قلمداد کردند. اما در این بین یک نفر وجود داشت که تقریبا واکنشی از او دیده نشد. فردی که چندی ست حوزه فعالیت سیاسی خودساخته خود را مرتب گسترش داده و با تحرکاتی نامشخص، در گوشه و کنار کشور دست به سخنرانی هایی تنش آفرین و گاها برهم زننده می زد و جمعی از ارکان نظام را مورد انتقاد و گاها مورد حمله قرار میداد. و او کسی نیست جز محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین که به گمان عده ای سخنان و حرفهای مبالغه آمیز او در بزرگ نمایی برخی از ضعف ها توانایی ایجاد پتانسیل یاس و بدبینی زیادی را در بین مردم نسبت به نظام دارا بود. حرفهایی که در همان برهه موجب واکنش برخی از یاران دیروز و منتقدان همیشگی او شد و جمعی از عقلای نظام نسبت به پیامد چنین سخنانی به او هشدارهای لازم را داده بودند.

اینکه امروزه مردی که در باب همه مسائل روزمره نظام اظهارنظر می کرد و واکنش نشان میداد و همواره چشم خود را بر روی عملکردهای مثبت و موفق جریانات دیگر نظام می بست، در این مورد حیاتی و مهم که امنیت و آرامش نظام و مردم را بر هم زده بود، سکوت اختیار کرده است در نوع خود تا حد زیادی پرسش آفرین است. این در حالی ست که تقریبا تمامی مدیران سیاسی و صاحبنظران، پژوهشگران، اساتید حوزه و دانشگاه و همه شخصیت های برجسته اهمیت این موضوع را درک کرده و بنابه وظیفه ملی خود در حد توان خود سعی در حل و فصل مساله داشتند و خواستار بازگشت آرامش به کشور بودند. اما مردی که به گمان عده ای سخنان اخیر او در اتفاقات اخیر بی تاثیر نبوده ، سکوت اختیار کرده و تقریبا صدایی از او شنیده نمی شود؟ سکوت معنی دار این روزهای احمدی نژاد و اصولا هرکسی که در این برهه حساس پشت نظام را خالی کند می تواند حتی شائبه تایید چنین تحرکاتی قلمداد گردد که ضرر و زیان آن بیش از هر چیزی به نظام و مردم برمیگردد. و این برای کسی که این روزها مدام داعیه طرفداری از مردم و نظام را داشته شاید مورد کمی نباشد.
آنچه که مشخص است اینست که در چنین برهه هایی همه فعالین سیاسی باید مرزبندی خود را از دامنه این اغتشاشات و تحرکات اعلام کنند و خطر آن را برای منافع کشور گوشزد نمایند. مگر اینکه سوداهای دیگری در سر داشته باشند.
آنچه که انقلابی بودن یا نبودن افراد را مشخص می کند حرفهای پشت تریبون و شعار دادن و این نهاد و آن فرد را متهم ساختن نیست. انقلابی بودن در وهله اول به معنای آن ست که یک فعال یا مدیر سیاسی با تمام وجود در خدمت مصالح عالیه نظام و مردمش باشد و زمانی که کشور به او نیاز دارد از آن پشتیبانی کند. و با سکوت ها یا عملکردها و حرف های خود آب به آسیاب دشمن سرازیر نکند.
شاید بد نباشد که این روزها حال که خبری از رئیس جمهور سابق نیست، و همه به نوعی این سوال را دارند که او کجاست و چرا سخنی نمی گوید . یاران و موافقان وی دلیل این حرکت اخیر او را روشن ساخته و عنوان کنند که در این برهه حساس و در ایجاد این تنش تا چه اندازه شخص وی مقصر بوده و حالا رئیس جمهوری که بیشترین داعیه انقلابی بودن در بین تمام روسای جمهور بعد از انقلاب را داشته، کجاست؟

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا