شناسه خبر : 173157
تاریخ ارسال : ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱:۲۰ ب٫ظ
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:

از اقدام منجر به تشدید تنش در منطقه جلوگیری‌ شود

«فرهان حق» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در واکنش به ترور شهید فخری‌زاده، بر لزوم جلوگیری از اقداماتی‌که منجر به تشدید تنش‌ها در منطقه می‌شود، تاکیدکرد.

 در پی ترور روز گذشته «محسن فخری زاده» شهید صنعت دفاعی کشور توسط عناصر تروریست وابسته به قدرت های خارجی، سازمان ملل خواستار خویشتنداری ایران در این زمینه شد.

خبرگزاری د.پ.آ. آلمان امروز در این رابطه نوشت: پس از ترور یک داتشمند عالی رتبه هسته ای ایران، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواستار خویشتنداری تهران شد.

«فرهان حق» سخنگوی سازمان ملل نیز در نیویورک به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت که گزارش های مربوط به این حادثه را دریافت کرده است. وی تاکید کرد: «ما خواستار خویشتنداری هستیم و ضروری می دانیم که از اقداماتی که منجر به تشدید تنش در منطقه می شود جلوگیری کنیم.»

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بعدازظهر جمعه (۷ آذر) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها ، آقای محسن فخری زاده به‌شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

متأسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و این مدیر خدوم و دانشمند پس از سالها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا