شناسه خبر : 88240
تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵ ب٫ظ

از بیطرف چه می دانید؟/کارنامه وزیر پیشنهادی نیرو

به گزارش اعتدال شمال، حبیب الله بی طرف توانسته اعتماد حسن روحانی را برای پیوستن به کابینه دوازدهم جلب کند و بر همین اساس او به عنوان وزیر نیرو به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است.

 

این سیاستمدار یزدی متولد ۱۳۳۵ است و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارد. بیطرف که هم‌اکنون بعنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت ایران و رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران فعالیت می‌کند.فعالیت اجرایی را از سال ۱۳۵۸ با مشارکت در راه‌اندازی جهاد سازندگی آغاز کرد و از اعضای کمیتهٔ مرکزی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بود، که در آبان ۱۳۵۸ سفارت ایالات متحده در تهران را اشغال کردند و بحران گروگان‌گیری در سفارت آمریکا را رقم زدند. در طول جنگ ایران و عراق به عنوان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فعالیت ادامه داد. وی در فاصله سالهای ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۸ استاندار یزد بود. از ابتدای سال ۱۳۶۹ تا پایان سال ۱۳۷۳ به مدت پنج سال، در سمت معاون آموزشی وزارت نیرو فعالیت داشت. بیطرف در دولت‌های هفتم و هشتم، در کابینه اول و دوم سید محمد خاتمی، بعنوان وزیر نیرو فعالیت داشت.

 

حل بحران آب به عنوان یکی از موارد اساسی در برنامه ششم توسعه عنوان شده که دولت می بایست برای آن گام های اساسی بردارد و حالا باید دید که بیطرف چه میزان می تواند در وزارت متبوعش به این امر توجه نشان دهد.

 

برنامه‌های بیطرف برتعهد نسبت به مطالبات مردم و به کارگیری همه استعدادها و توانمندی خود در ایفای مسئولیت، پایبندی به آموزه های دینی و اخلاقی و رعایت اخلاق حرفه ای در عرصه ی مدیریت و فعالیت های اجرائی، تعهد نسبت به تقدم منافع ملی و مصالح کشور بر منافع بخشی و گروهی، تقدم کلان نگری بر نگرش کوتاه مدت و همکاری در توانمند سازی همه بخش هارعایت حقوق شهروندی و تلاش برای بهره گیری از نهادهای مدنی مرتبط با فعالیت های وزارت نیرو و جلب مشارکت آنان در صنعت آب و برق، صداقت و صراحت در برخورد با مردم و نمایندگان آنها و توجه به نیازهای عامه، داشتن روحیه انتقاد پذیری و بهره گیری از دیدگاههای کارشناسانه، پاسخگو کردن واحدهای زیرمجموعه در برابر مردم با اصل قرار دادن رضایت مشترکین و ذی نفعان و اصلاح ساختار اداری و کارامد کردن آن، ارتقاء انضباط و سلامت اداری تنظیم شده است.

 

همچنین ساماندهی و ارتقای مدیریت مبتنی بر شایسته سالاری، ارزش گذاری به سرمایه های انسانی و بهره گیری موثر از آراء و اندیشه های تخصصی، تعامل و همکاری سازنده با سایر دستگاهها و حضور فعال در تصمیم گیری های ملی، تلاش برای استفاده بهینه از ظرفیت های ملی، منابع و اموال عمومی، تلاش برای ارتقای شفافیت و مقابله با فساد اداری، استفاده موثر از توانمندی های تخصصی زنان و جوانان در مناصب مدیریتی و ایجاد فرصت برابر برای فعالان خصوصی و دولتی در صنعت آب و برق از دیگر اقدامات وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا