شناسه خبر : 116345
تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰:۲۹ ق٫ظ
استاندارمرکزی در گفت و گو با «خط اعتدال»:

۴۰ درصد اعتبارات بودجه برای پروژه های عمرانی مصرف می شود/ سنتز آمایش بستری برای تهیه برنامه های توسعه است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

استاندارمرکزی در گفت و گو با «خط اعتدال»: ۴۰ درصد اعتبارات بودجه برای پروژه های عمرانی مصرف می شود


استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات بودجه های عمرانی استانی امسال ۱۲۴ میلیارد تومان اختصاص داده شده است، گفت: با توجه به اینکه هنوز در آغاز سال جاری می باشیم ، تا پایان سال قطعا این رقم افزوده خواهد شد.
سید علی آقا زاده استاندار مرکزی در گفت و گو با «خط اعتدال» گفت: برنامه ریزی، مقوله بسیار گسترده ای است که برای رسیدن به اهداف مشخص ضروری و لازم است که در سازماندهی و انجام تمامی امور و فعالیت های بخشهای اقتصادی و اجتماعی مد نظر قرار بگیرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولت در حوزه برنامه ریزی در استان مرکزی چه اقداماتی را انجام داده و در خصوص تخصیص بودجه به نسبت سالهای گذشته چه اندازه رشد داشته است؟ اظهار داشت: تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه استان در سال ۱۳۹۶ انجام پذیرفته است و این برنامه شامل کلیه راهبردها، سیاستها و اهداف کمی و کیفی در کلیه بخشهای اقتصادی، اجتماعی استان می باشد.
همچنین اهداف کمی این برنامه به تفکیک سال های برنامه دارای برش یک سالانه است که در توزیع اعتبارات بودجه سالانه استان و دراقداماتی که دستگاه ها بایستی در سال جاری انجام دهند مد نظر تمامی دستگاه ها قرار گرفته است.
استاندار مرکزی با توجه بر اینکه در سال جاری تدوین سند سنتز آمایش استان حاوی راهبردهای آمایش و بایدها و نبایدها در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی علی الخصوص چگونگی استقرار فعالیتها، متناسب با ظرفیت های زیست محیطی استان می باشد، گفت: این سند بستری برای تهیه برنامه های توسعه و نیز به عنوان یک سند بالادستی در انجام تمامی فعالیت های دستگاه های اجرایی استان لحاظ می شود.
آقازاده در بخش دیگراز سخنانش با اشاره به اینکه در حوزه مناطق و شهرستان ها نیز اسناد توسعه شهرستانها تهیه شده است گفت: برنامه های توسعه شهرستانها برگرفته از اسناد برنامه ششم توسعه و اسناد آمایشی استان می باشد.
وی در ادامه افزود: تخصیص بودجه های عمرانی استانی در سال ۱۳۹۷ و در مقطع کنونی ۴۰ درصد (۱۲۴ میلیارد تومان) می باشد که با توجه به اینکه هنوز در آغازین ماه های سال جاری می باشیم و تا پایان سال مطمئنا این رقم افزوده خواهد شد.
قابل ذکر است: این تخصیص رقم بسیار مناسبی برای شروع پروژه های عمرانی در سال جاری در استان می باشد.
آقا زاده با اعلام اینکه در سال گذشته (۱۳۹۶) تخصیص استان حدود ۵۰ درصد (۲۶۴ میلیارد تومان) بوده است گفت: این رقم که نسبت به مشابه سال ۱۳۹۵ که ۴۵ درصد (۱۷۴ میلیارد تومان) بوده، نشان دهنده رشد قابل توجه تخصیص در ۹۶ نسبت به سال گذشته است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا