شناسه خبر : 115907
تاریخ ارسال : ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱:۳۳ ق٫ظ

استاندار البرز:اگر موسسات تسهیلات را در حساب خود نگه دارند شکایت می‌کنیم/اشتغال زایی با پرداخت وام پایدار نیست و باید کاری انجام گیرد که اشتغال ریزش نکند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش «خط ِاعتدال»دکترمحمدعلی نجفی در جلسه کارگروه اشتغال استان که ظهر شنبه با حضور معاون توسعه کارآفرینی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد با اشاره به اینکه دستگاه ها باید موانع و تنگناهای خود را با بانک ها حل کنند افزود: بر این اساس اقدامات و تصمیمات سلیقه ای از سوی هیچ دستگاه و بانکی قابل قبول نیست بلکه امور باید در راستای تسهیل روند اشتغالزایی دنبال شود.
وی ادامه داد: اکنون تمامی دستگاه ها با هم در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرین همراه هستند ولی علی رغم تلاش های صورت گرفته همچنان بخش بزرگ از ظرفیت ها مغفول مانده است.
نجفی گفت: طی بررسی ها و رصد صورت گرفته در حوزه فعالیت های بانک توسعه تعاون، اکنون این بانک عملکرد بهتری را ارائه می دهد ولی باید در این رابطه همکاری و تعامل بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: از مسئولان کشوری به خصوص در بخش کار، تعاون و رفاه اجتماعی انتظار می رود که با تسهیل در امور بانک ها و گره گشایی از موانع موجود، شرایط را به گونه ای رقم بزنند که بانک ها با فراغ بال بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت اهمیت ویژه به کارورزی اضافه کرد: این امر افراد را برای ورود به بازار کار مهیا و توانمند می کند از این رو مسئولان مربوطه باید در این حوزه با حساسیت ویژه ای ورود کنند.


***طرح ها نباید در بانک ها و دستگاه های اجرایی متوقف شود
معاون وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی در این نشست با بیان اینکه بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات در بانک‌های استان از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۶ میلیارد تومان است، گفت: طرح‌ها نباید در بانک و دستگاه‌های اجرایی متوقف شود.
عیسی منصوری اظهار داشت: تا اواسط اردیبهشت ماه نیز در زمینه پرداخت تسهیلات با کندی مواجه بود ولی در خرداد ماه کمی این مورد آسان‌تر شد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تقصیرها نباید به یکدیگر ارجاع شود، افزود: بخشی از مسائل باید در منطقه و روستا و شهرستان برطرف شده و از ابراز سلیقه پرهیز شود.
وی ارائه وثیقه، چک برگشتی، اقساط معوقه و عدم آورده ۲۰ درصد برای پروژه‌ها را مشکل اصلی در عدم تخصیص تسهیلات به طرح‌ها معرفی کرد و گفت: قاعده بر این مبنا نیست که از محل تعیین شده اجرای پروژه وثیقه تعیین شود و مشکل اصلی برای یک روستایی عدم دسترسی مناسب به وام است.
منصوری با اشاره به اینکه بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات در بانک‌های استان از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۶ میلیارد تومان است، عنوان کرد: طرح‌ها در بانک و دستگاه‌های اجرایی متوقف نشود و اعمال سلیقه‌ای صورت نگیرد.
وی با تاکید بر اینکه اگر موسسات تسهیلات را در حساب خود نگه دارند شکایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اشتغال زایی با پرداخت وام پایدار نیست و باید کاری انجام گیرد که اشتغال ریزش نکند و یکی از بازارها که دچار ریزش شد فرش دستباف است که از ۵ هزار تن صادرات به ۵۰۰ تن کاهش یافته است

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا