شناسه خبر : 137895
تاریخ ارسال : ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸ ق٫ظ

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛ ضرورت اجرای طرح انتقال آب از عمان/این یک کار اجتماعی اقتصادی است که بوسیله آن بحران شرق کشور حل می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛ ضرورت اجرای طرح انتقال آب از عمان/:این یک کار اجتماعی اقتصادی است که بوسیله آن بحران شرق کشور حل می شود

علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی طرح انتقال آب از دریای عمان اذعان کرد: باید یک طرحی را پیش بینی کنیم که بتواند اجرای پروژه انتقال آب را اقتصادی کند تا دولت و حکومت برای اجرای آن جذب بشود.
استاندار خراسان رضوی گفت: ما در شرق کشور منابع آبی پایداری در کشورهای همسایه نداریم و مجبوریم به سمت خلیج عمان برویم.
رزم حسینی متذکر شد: وزارت جهاد کشاورزی نظر خود را  در مورد اجرایی شدن طرح مذکور ارائه کند از طرف دیگرمنابع طبیعی زمین هایی که لازم است را با رعایت این نکته که زمین ها معارض نداشته باشد در استان تخصیص بدهد.
وی ضمن بیان این که فعلا جانمایی زمین ها باید مشخص شود، افزود:این یک کار اجتماعی اقتصادی است که بوسیله آن بحران شرق کشور حل می شود.
لازم به ذکر است طرح انتقال آب از عمان نیاز شرب روستاها و شهرهای منطقه حول طرح را پوشش خواهد داد. همچنین طرح رونق و تحول اقتصادی شرق کشور با محوریت صنعت زعفران همان پیوست طرح انتقال آب محسوب می شود.
در این جلسه تصمیماتی اتخاذ شد از جمله این که تیم فنی پروژه با مسئولیت شرکت آب منطقه ای استان، با مشارکت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق بازرگانی تشکیل گردد وظرف یک ماه کتابچه طرح تهیه و ارائه شود.
همچنین مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به جانمایی  ۳۵۰ هزار هکتار زمین مستعد جهت کشت زعفران در استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی اقدام نماید بر همین اساس بنا براین شد با محوریت معاونت اقتصادی استانداری و همکاری اتاق بازرگانی شرکت  هدلینگ تابش رضوی مرکب از مجموعه اقتصادی بخش تولیدی و کشاورزی استان ظرف یک ماه تشکیل گردد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا