شناسه خبر : 136170
تاریخ ارسال : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲:۵۶ ب٫ظ

استاندار خراسان رضوی :خروج آمریکا از معاهده بین المللی و تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی، کشورمان را با سکته اقتصادی مواجه کرد/در حوزه صنعت ایجاد هر یک فرصت شغلی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی در دیگر بخش ها می توان برای ۳ تا ۴ نفر اشتغال ایجاد کرد/

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علیرضا رزم حسینی در نخستین جلسه شورای هماهنگی بانک های استان در سال ۹۸ که که در هتل سلام مشهد برگزار شد، از شبکه بانکی به عنوان موتور محرک اقتصاد یاد کرد و افزود: اگر سیستم بانکی کمک نمی کرد، سال گذشته نمی توانستیم در حوزه اشتغال زایی و اجرای پروژه های اقتصادی گام های موثری برداریم.
وی ادامه داد: خوشخبتانه امروز همدلی و همگرایی بسیار خوبی در بین ارکان حاکمیت در استان شکل گرفته و همین مسئله به پشتوانه موثری برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به توسعه اقتصادی فرهنگی در استان تبدیل شده است.

استاندار خراسان رضوی :خروج آمریکا از معاهده بین المللی و تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی، کشورمان را با سکته اقتصادی مواجه کرد/چرا در شرایطی که بسیاری از اقشار جامعه نسبت به پایین بودن حقوق خود معترض هستند، باید 920 هزار میلیارد تومان یارانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم پرداخت شود؟/در حوزه صنعت ایجاد هر یک فرصت شغلی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که با تسهیلات 30 میلیون تومانی در دیگر بخش ها می توان برای 3 تا 4 نفر اشتغال ایجاد کرد/
استاندار خراسان رضوی بزرگترین چالش امروز کشور را معیشت و اقتصاد مردم برشمرد و خاطرنشان کرد: در طی مدت اجرای برجام، شبکه بانکی شاهد آثار مثبت توافق هسته ای بر مبادلات مالی و تجاری بود اما خروج آمریکا از این معاهده بین المللی و تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی، کشورمان را با سکته اقتصادی مواجه کرد.
وی گفت: متاسفانه هنوز در افکار برخی از مدیران دستگاه های اجرایی این باور نهادینه نشده است که ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و ضرورت دارد که در همه بخش ها، تصمیمات عملیاتی، موثر و مطابق با این شرایط گرفته شود.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: به رغم آنکه در جنگ اقتصادی با دشمن قرار گرفته ایم اما برخی از تصمیماتی که این روزها گرفته می شود، مطابق با شرایط صلح است و در این صورت طبیعی است که نمی توان به نتایج مطلوب در راستای ایجاد رونق اقتصادی دست یافت.
وی با بیان اینکه دشمن نمی تواند بپذیرد که جمهوری اسلامی ایران در معادلات ۷ یا ۸ کشور منطقه تاثیرگذاراست، اظهار کرد: در شرایط کنونی همه ارکان حاکمیت باید اتحاد و انسجام خود را حفظ کرده و برای گذر از بحران اقتصادی، شکوفایی در زمینه اشتغال و حفظ ظرفیت فعال در بخش تولید همه پشت هم باشند.
رزم حسینی با اشاره به رانت ناشی از تفاوت نرخ ارز در اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: چرا در شرایطی که بسیاری از اقشار جامعه نسبت به پایین بودن حقوق خود معترض هستند، باید ۹۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم پرداخت شود؟ به نظر می رسد برای یک بار هم شده باید تصمیماتی جدی و عملیاتی در این زمینه گرفته شود.
وی بیان کرد: با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی، بسیاری از معین های اقتصادی فعالیت های اجرایی را شروع کرده اند و در تلاش هستیم که از این ظرفیت ارزشمند برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی بانک ها برای پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در سال ۹۸ گفت: در حوزه صنعت ایجاد هر یک فرصت شغلی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی در دیگر بخش ها می توان برای ۳ تا ۴ نفر اشتغال ایجاد کرد.
وی اظهار کرد: بانک ها باید به جای پرداخت تسهیلات کلان، وام های خرد پرداخت کنند تا زمینه ایجاد فرصت های شغلی بیشتری فراهم شود. البته معتقدیم نباید به کسانی که اهلیت اقتصادی ندارند، تسهیلات پرداخت کرد زیرا هم خودشان گرفتار می‌شوند و هم سپرده های مردم را با مشکل مواجه می‌کنند.
وی گفت: با مشارکت معین های اقتصادی و ایجاد صندوق های خرد، از سرمایه های مردمی برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فرهنگی استفاده خواهیم کرد./ استانداری خراسان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا