شناسه خبر : 142037
تاریخ ارسال : ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳ ق٫ظ

استاندار سمنان: اساس و هدف نظارت ها، باید به دور از مچ‌گیری، برای هدایت باشد/متاسفانه امروز شاهد عدم وجود اعتماد به نفس در بین مدیران دستگاه های اجرایی هستیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علیرضا آشناگر در دیدار با مدیرکل و پرسنل دیوان‌محاسبات استان، گفت:اعمال نظارت کار بسیار سختی است و امیدواریم در اجرای نظارت با دقت موفق باشید.
وی ادامه داد:امروز اعمال نظارت پارلمانی بر دستگاه های اجرایی وجود دارد، نظارت حق مجلس است و این نهاد است که می تواند بر دستگاه های اجرایی نظارت داشته باشد که یکی از راهکارهای آن نظارت مالی دیوان محاسبات بر دستگاه های اجرایی می باشد.

استاندار سمنان: اساس و هدف نظارت ها، باید به دور از مچ‌گیری، برای هدایت باشد/متاسفانه امروز شاهد عدم وجود اعتماد به نفس در بین مدیران دستگاه های اجرایی هستیم
وی با بیان اینکه نظارت به منظور حسن اجرای قوانین در مجموعه دولت انجام می شود که از طرف دیگر نیز سازمان های بازرسی، دیوان عدالت اداری و خود دستگاه قضایی نیز بر رعایت حسن قوانین در دستگاه های اجرایی نظارت دارند، خاطر نشان کرد:این نظارت ها در راستای حفظ سلامت اداری الحمدالله مطلوب و زیاد است؛خوشبختانه نوع نگاه دیوان محاسبات در استان، نگاه خوبی است و این رویکرد مانعی برای کیفیت دستگاه های اجرایی ایجاد نکرده است.
استاندار سمنان تصریح کرد:دستگاه های اجرایی ما برای تسهیل در کار و بهبود روند اداری، از این امر استقبال کنند، چرا که قطعا مشکل مردم نیز با سرعت بیشتری برطرف خواهد شد؛ ما باید آموزش ها را در دستگاه های اجرایی تکمیل کنیم تا مدیران اجرایی و مالی با نحوه وظایف خود آشنایی و اشراف کامل داشته باشند.
وی اذعان داشت: استفاده از مدیران بی تجربه با سفارشات برخی افراد در دستگاه های حساس، قطعا منجر به ایحاد مشکلاتی خواهد شد و با صدور دستورات غیر منطبق با قوانین، کار اداری در آن‌مجموعه قفل خواهد گردید.
آشناگر با تاکید بر اینکه کلاسهای آموزشی، کاربردی و دقیق و همچنین مرتبط با سیاست های کاری دستگاه های اجرایی باید برگزار شود، اظهار داشت:حجم قوانین و ارتباط آنها با هم زیاد است و اشراف بر این مجموعه کار بسیار سختی است، نگاه نقادانه دستگاه های نظارتی به قوانین یکی از راه هایی است که می تواند با اصلاح قوانین مشکل ساز، به سلامت اداری در دستگاه ها کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست گفت:نوع اعمال نظارت ها در دستگاه های اجرایی متفاوت است، که نیاز است تا با هماهنگی بین دستگاه های نظارتی، در نوع نظارت ها یک هماهنگی رویه ای انجام شود؛ هماهنگی بین دستگاه های نظارتی در استان های مختلف نیز، می تواند در تسهیل امور و جلوگیری از سردرگمی در دستگاه های اجرایی، بسیار موثر باشد.
استاندار سمنان اضافه کرد: نظارت ها باید بر اجرا و اقدام صورت پذیرد، گاها ورود نظارت ها بر نیت و قصد انجام امور، از اقدامات مطلوب، موثر، راهگشا و بزرگ جلوگیری می کند.
وی با اشاره به این‌مطلب که ما باید اجازه دهیم تا نظارت ها بر اقدامات اداری و مالی دستگاه های اجرایی با رویکرد تسریع و تسهیل در امور باشد، خاطر نشان کرد: تخصیص های بد موقع، دغدغه های جذب اعتبار همراه با نداشتن تخلف را برای دستگاه های اجرایی بوجود می آورد که باید این مهم مورد توجه قرار گرفته و حل شود.
وی همچنین بیان داشت:با دزدی، اختلاس، رشوه و از بین بردن بیت المال باید به صورت جدی و قاطع برخود شود چرا که این موارد از مطالبات اصلی مردم نیز هست؛متاسفانه امروز شاهد عدم وجود اعتماد به نفس در بین مدیران دستگاه های اجرایی هستیم که قبل از اجرای امور، نسبت به استعلامات اقدام کرده و ترس از تخلف در بین آنها وجود دارد.
اشناگر تاکید کرد فرآهم سازی زمینه و بستر افزایش جسارت، ریسک پذیری مدیران استان و حل مشکلات از این دست باید در دستور کار دیوان ‌محاسبات قرار داشته باشد.
استاندار سمنان همچنین خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت:نیاز است تا دستگاه های اجرایی از چسبندگی به املاک مازاد خود به شدت پرهیز کرده و نسبت به تعیین تکلیف این موارد اقدام کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا