شناسه خبر : 134514
تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸ ب٫ظ

استاندار لرستان: ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب‌های سیل را تشدید کرد/فریب زیادی از خشکسالی‌ها خوردیم و کارهایی انجام شده بود که نباید انجام می‌شد

استاندار لرستان: ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب‌های سیل را تشدید کرد
استاندار لرستان ترکیب عوامل طبیعی و ضعف‌های مصنوعی را دلیل ایجاد سیل در استان عنوان کرد.
به گزارش خط اعتدال، دکتر سیدموسی خادمی صبح امروز در جلسه ستاد بحران استان که با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با حضور اعضای کمیسیون وضعیت استان را بحالت عادی برگردانیم و بتوانیم با برنامه ریزی درست و دقیق دیگر دچار چنین بحرانی نشویم.

استاندار لرستان: ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب‌های سیل را تشدید کرد/فریب زیادی از خشکسالی‌ها خوردیم و کارهایی انجام شده بود که نباید انجام می‌شد/
وی در ادامه افزود: ترکیب عوامل طبیعی و ضعف‌های مصنوعی منجر به ایجاد این حادثه مهیب در استان شد.
استاندار لرستان با بیان اینکه حجم بارندگی و سیل اخیر در استان بی‌سابقه بوده و در هیچ کدام از آمارها وجود ندارد، گفت: فریب زیادی از خشکسالی‌ها خوردیم و کارهایی انجام شده بود که نباید انجام می‌شد، البته با وجود این حجم سیل نمی‌توانستیم جلوی این آن را بگیریم.
وی تصریح کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه و غیر فنی دو عامل بود که در تسریع و تشدید تخریب‌ها تاثیر داشت.
وی ادامه داد: حجم سیل به حدی زیاد بود که منازل، واحدهای تجاری، باغات، مزارع و تاسیسات و شبکه‌ها دچار خسارت شدند؛ حتی در مواردی خط اتیلنی که از استان عبور می‌کند منفجر شد و سبب قطع فیبر نوری شد، در کارگزاری و استانداردگذاری این خطوط باید به گونه‌ای عمل شود که با وجود چنین بحران‌هایی دچار چنین مشکلاتی نشویم.
دکتر خادمی گفت: پل‌هایی که به لحاظ جانمایی درست بودند اما به لحاظ فنی مشکل داشتند در این سیل از بین رفتند.
استاندار لرستان اظهار کرد: متاسفانه رعایت و توجه به اصول فنی در ساخت و سازها و تعهد کاری در برخی جاها نبوده و وجود روستاها در بستر حریم رودخانه‌ها خسارت در این سیل را به‌همراه داشت.
وی گفت: در سیل قبلی و فعلی تصمیم بر تخریب پل‌های موقتی گرفتیم که برای روان کردن ترافیک شهر بر روی خرم‌رود احداث شده بودند و این سبب شد تا حدودی از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کنیم.
وی افزود: با این اوصاف آب در شهر خرم‌آباد، وارد منازل شد.
استاندار بیان کرد: این سیل در همه شهرستان‌های استان خسارات زیادی به بار ‌آورد به گونه‌ای که در چگنی سیل بندها نتوانستند جلوی سیل را بگیرد و ۶۶۰ روستا در دلفان و تمام تاسیسات زیربنایی در شهرستان‌های استان دچار خسارت شد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا