شناسه خبر : 136306
تاریخ ارسال : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۳:۴۱ ب٫ظ
استاندار کرمانشاه:

در اقدامی بی نظیر در روند بازسازی مناطق زلزله زده در کمتر از ۱۶ماه کار ساخت ۲۹ هزار واحد به اتمام رسیده و ۶۶هزار واحد نیز تعمیر شده که یک رکورد بحساب می آید

استاندار کرمانشاه گفت: ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان هدف گذاری شده است.
هوشنگ بازوند در نشست با ائمه جمعه استان با بیان اینکه نمی توان توقع داشت که مشکلات استان یک شبه حل شود افزود: با بررسی وضعیت شاخص های استان در سال ۹۷ و مقایسه آن با سالهای ۹۵و ۹۶ قطعا تحول مثبت در این حوزه ها دریافت می شود.
استاندار کرمانشاه:در اقدامی بی نظیر در روند بازسازی مناطق زلزله زده در کمتر از ۱۶ماه کار ساخت ۲۹ هزار واحد به اتمام رسیده و ۶۶هزار واحد نیز تعمیر شده که یک رکورد بحساب می آید
بازوند افزود: بطور نمونه نرخ بیکاری استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ دو و نیم درصد کاهش پیدا کرد و از ۲۱.۲ درصد به ۱۸.۷ درصد رسید و نخستین استان در کاهش بیکاری در کشور بودیم.
وی گفت: امسال نیز با توجه به تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید، برنامه ای با ۲۰ محور تدوین شده که نشات گرفته از بیانات رهبری در فروردین ماه امسال است. بر اساس این محورها سندی در حال تهیه است که بر اساس آن چشم انداز ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان ترسیم شده است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه برای موضوع رونق تولید باید فرهنگ سازی کرد و تبدیل به گفتمان مردم شود تا از سرمایه گذاران و کارآفرینان حمایت بیشتری شود، اظهار کرد: از ائمه جمعه استان انتظار می رود در بحث اشتغالزایی و رونق تولید از برنامه ها حمایت کرده و همراهی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه دولت در سال  ۹۸ شرایط سختی دارد، گفت: از یکسو باید ۳۵هزار میلیارد تومان خسارت سیل از محل درآمدها باید تامین شود و از سوی دیگر هم تحریم ها گلوگاه های اقتصادی را هدف قرار داده که نیازمند تلاش شبانه‌روزی است.

بازوند به قرار دادن نام  سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی از سوی آمریکا هم اشاره کرد و گفت: این اقدام نه تنها تهدیدی برای کشور نشد بلکه محبوبیت سپاه را دوچندان کرد و همه جناح ها روی حمایت از این نهاد اتفاق نظر پیدا کردند و این حرکت تبدیل به فرصتی برای شکل گیری انسجام ملی شد.

وی همچنین با اشاره به وقوع سیل اوایل امسال، اظهار کرد: این حادثه علیرغم خسارات بسیار کم  جانی، خسارت ۱۵۶۰میلیارد تومانی به زیرساخت های استان وارد کرد.
وی با اعلام اینکه  ۴۶۸ روستا و ۵۷۰۰ خانوار به دلیل جانمایی نامناسب و ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها در معرض سیل قرار گرفتند، گفت: از ائمه جمعه تقاضا داریم که تذکرات لازم را به مردم در خصوص اجتناب از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها داشته باشند. البته این وظیفه شهرداری ها است که مانع این اقدامات شوند.
بازوند اظهار کرد: در موضوع سیل شاهد شکل گیری یک  انسجام ملی بودیم که موجب افزایش سرمایه اجتماعی شد که اگر ادامه داشته باشد فشارها و تهدیدات دشمن راه به جایی نخواهد برد و آن را تبدیل به فرصت خواهیم کرد.
وی در بخش دیگر سخنانش به روند بازسازی مناطق زلزله زده استان استان اشاره کرد و گفت: در اقدامی بی نظیر در کمتر از ۱۶ماه کار ساخت ۲۹ هزار واحد به اتمام رسیده و ۶۶هزار واحد نیز تعمیر شده که یک رکورد بحساب می آید.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا