شناسه خبر : 130544
تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۹ ب٫ظ

استاندار گلستان: دولت به همه اجازه نقد می‌دهد اما اجازه نمی‌دهد شکاف و افتراقی بین اقوام ایجاد شود چون این، کارِ دشمن است و ما نباید در زمین دشمن بازی کنیم.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش خط اعتدال، سید مناف هاشمی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۲ بهمن، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) که در مصلی گرگان برگزار شد، اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران تفاوت زیادی با سایر انقلاب‌های دنیا دارد؛ این انقلاب برای جابه جایی قدرت نبود و نیست بلکه پیروزی خون بر شمشمیر و انقلاب مستضعفان علیه مستکبران است.

 

وی با بیان اینکه مردم ایران در ۴۰ سال گذشته سختی‌های زیادی را متحمل شدند، گفت: امروز ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را در حالی جشن می‌گیریم که ملت ایران سختی‌ها و دشمنی‌های زیادی را تحمل کرد.ایران اسلامی جنگ ۸ ساله‌ای را تحمل کرد که در آن فقط یک کشور با ایران نمی‌جنگید بلکه بیش از ۵۰ کشور علیه ملت ایران بودند.

استاندار گلستان با بیان اینکه مردم و مسئولان باید قدردان و شکرگزار این مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها باشند، گفت: اگر جایگاه امروز خود را نسبت به ۴۰ سال قبل و حتی در مقایسه با کشورهای همسایه بسنجیم، خواهیم دید که جمهوری اسلامی دستاوردهای زیادی کسب کرده است. در حوزه نظامی، تسلیحاتی، وحدت اقوام، ولایت‌پذیری از مقام معظم رهبری، همدلی بین قوا و غیره شرایط بسیار خوبی داریم که همه از برکات انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه نباید ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها عمر خود را بدون هیچ چشم‌داشتی در جنگ سپری کردند تا امروز انقلاب اسلامی تبدیل به درخت تناوری شود که دشمنان از آن نگران هستند.

هاشمی ادامه داد: مشکلات و سختی‌ها همچنان وجود دارد زیرا دشمن بیکار ننشسته است هرچند ما مسیر توسعه را در ۴۰ سال گذشته دنبال کرده‌ایم. دشمن تلاش می‌کند از طریق تحریم، فشارهای اقتصادی و حتی فشار به کشورهای همسو با ما، جلوی موفقیت‌های جمهوری اسلامی را بگیرد.

وی ادامه داد: آمریکا و برخی کشورها فکر می‌کردند ما نمی‌توانیم ۴۰ سالگی را جشن بگیریم اما امروز ملت شریف ایران این ایام را با افتخار جشن می‌گیرد؛ چون توانمندی‌های ما در حال حاضر با سال ۵۷ متفاوت است.

استاندار گلستان با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، گفت: با وجود همه مشکلات اعتباری و اقتصادی، امسال بیش از ۵ هزار میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح و کلنگ‌زنی کردیم که این نشان از توانمندی این نظام است.

وی تأکید کرد: دشمن از توانمندی و قدرت نظامی و البته قدرت انقلاب اسلامی و نقش آفرینی آن در منطقه و جهان ،نگران است.  موشک‌هایی که در سپاه و وزارت دفاع تولید می‌شود و توانمندی‌های ملت ایران در حوزه‌های مختلفی همچون هسته‌ای موجب نگرانی ابرقدرت‌هااست. در چنین شرایطی که دشمن جنگی را علیه ملت ایران به راه‌انداخته، هزینه دادن جمهوری اسلامی در این مسیر امری طبیعی است.

هاشمی ادامه داد: امروز در برخی از موضوعات و حوزه‌های استانی نیز می‌بینید که حتی برخی دشمنان داخلی می‌خواهند به این اقدامات و برنامه‌ها ضربه بزنند؛ این افراد نمی‌خواهند مردم امیدوار و خوشحال باشند. برخی از اقدامات دولت و همسویی با مقام معظم رهبری را برخی افراد در داخل نمی‌توانند ببینند. این کشور هزینه می‌دهد و باید هر روز خودش را توانمندتر کند.

وی افزود: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه اقتصادی رخ داد، اتکا به تولید داخل و خودکفایی در برخی تولیدات از برکات انقلاب اسلامی است.

استاندار گلستان یادآور شد: جنگ تحمیلی ۸ ساله هرچند ضرباتی به ما زد و سختی‌هایی داشت اما در خیلی از موضوعات اقتصادی، تسلیحاتی و نظامی ما را خودکفا کرد تا امروز جمهوری اسلامی روی پای خود بایستد. جوانان ما در عرصه‌های مختلف علمی کشورهای اطراف را آموزش می‌دهند که جزو افتخارات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده و رشد شاخص‌های توسعه به ویژه دربخش بهداشت و درمان گفت: سال ۵۷ حدود ۶۰۰ تخت بیمارستانی در استان داشتیم اما الان این تعداد به حدود ۳ هزار تخت رسیده است. فقط در سفر رئیس جمهور به استان یک‌هزار تخت بیمارستانی در قالب ۵ پروژه بزرگ کلنگ‌زنی شد.

وی ادامه داد: در سفر دو هفته اخیر دولت، همه شاهد امنیت استان گلستان بودند. برنامه‌ریزی نیروهای نظامی و انتظامی ما بسیار خوب بود که زبانزد در کشور و حتی منطقه شد. این در حالی است که برخی از دولت‌ها این توانایی را ندارند که در کشور خودشان هم حتی اینگونه تردد کنند. این توان امروز در جمهوری اسلامی متفاوت از کشورهای دیگر است. باید حواسمان باشد مسائل و مشکلات مختصر نباید دامن‌گیر مردم ضعیف شود. انقلاب ما متعلق به مستضعفان کسانی که سختی‌ها را تحمل کردند، بود.

هاشمی با بیان اینکه امروز اصلی‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری و دولت تأمین نیازهای روزمره، رسیدگی و پاسخگویی به امورات مردم و اشتغال جوانان است، افزود: در ۲ سال گذشته حدود ۴۰ هزار شغل در استان گلستان ایجاد کردیم. با همه این تفاسیر و تلاش‌ها هنوز در حوزه‌های مختلف بانکی، اقتصادی و تسهیلاتی مشکل داریم. فاصله طبقاتی بین مردم ما زیاد است، این برازنده نیست که کسانی را داشته باشیم که برای معیشت خود مشکل داشته باشند.

وی گفت: همه مسئولان باید قدر این مردم را بدانند که در همه عرصه‌ها کنار دولت و نظام بودند. همین مردم انقلاب کردند و سال ۵۷ را بوجود آوردند و هر وقت دولت و مقام معظم رهبری پیام دهند وارد عرصه می‌شوند.

استاندار گلستان به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی استان برای رسیدن به توسعه اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های ما در ۴۰ سال گذشته دچار تغییرات و تحولات خوبی شده است. این توفیقات نتیجه وحدت در استان بود و امروز کسی نباید جرات کند که به این وحدت آسیب بزنند. آزادی گروه‌های سیاسی امروز به واسطه انقلاب اسلامی است. اگر قرار است در موضوعی انتقاد کنیم باید آگاهانه باشد. دولت به همه اجازه نقد می‌دهد اما اجازه نمی‌دهد شکاف و افتراقی بین اقوام ایجاد شود چون این، کارِ دشمن است و ما نباید در زمین دشمن بازی کنیم.

وی با بیان اینکه وحدت اقوام و مذاهب در استان گلستان زبانزد است، گفت: دشمن از هر روزنه‌ای به دنبال ایجاد شکاف و تنش است. دشمن برای اختلاف‌افکنی در ایران لحظه شماری می‌کند.

وی به بهبود شاخص‌های بخش کشاورزی گلستان در ۴۰سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان گلستان در ۱۵ محصول کشاورزی به عنوان استان معین در کشور است. میزان تولید محصولات کشاورزی ما از ۸۰۰ هزار تن به بیش از ۵ میلیون تن رسیده و در برخی از محصولات مانند گندم، جو، کلزا و غیره این استان رتبه‌های نخست کشور را دارد.

استاندار گلستان به زهکشی اراضی کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: در نخستین سفر دولت به استان زهکشی ۲۲ هزار هکتار از این اراضی مصوب شده بود که تاکنون ۳۴ هزار هکتار زهکشی شده است. افزون براین در این سفر نیز رئیس جمهور قول زهکشی ۵۰ هزار هکتار را داد که وزیر جهادکشاورزی تعهد داد از منابع داخلی این سطح را به ۷۰ هزار هکتار افزایش دهد.

وی بیان کرد: استان گلستان در زمینه تولیدات دامی جزو استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود. وجود بیش از یکهزار واحد مرغداری و ۵۸ واحد مرغ مادر، افزایش ۵ برابری و رسیدن به تولید ۲۰ هزارتنی آبزیان، گلستان را به یکی از استان‌های مهم تأمین کننده امنیت غذایی کشور تبدیل کرده است.

هاشمی در بخش دیگر سخنانش به رشد صادرات و شاخص‌های صنعتی در استان اشاره کرد و افزود: صادرات استان گلستان با رشد ۵۵ درصدی تا پایان سال به ۳۵۰ میلیون دلار خواهد رسید که نسبت به ۴ دهه قبل بیش از ۱۰ برابر رشد کرده است. تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در استان نیز در این ۴ دهه، ۱۲ تا ۱۳ برابر رشد یافته است. پیش از انقلاب اسلامی در این منطقه حتی یک شهرک یا ناحیه صنعتی وجود نداشت اما امروز ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی با بیش از یکهزار واحد تولیدی و صنعتی در استان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در همین شرایط سخت، دولت یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی استان تسهیلات پرداخت کرد تا صنایع بتوانند روی پای خود بایستند؛ اشتغال خود را حفظ و شغل‌های جدید ایجاد کنند.

هاشمی به ارتقای شاخص‌ها در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: امسال بیش از ۲۰۰ واحد بومگردی در استان ایجاد شده که در گذشته حتی یک واحد هم وجود نداشت. تعداد هتل‌های موجود در استان نیز از ۵ هتل به ۲۵ هتل با بیش از ۵ هزار تخت اقامتی رسیده است.

وی بیان کرد:سال ۵۷ تعداد روستاهای برق‌دار ما کم بود اما الان همه روستاهای گلستان برق‌دار هستند. در حوزه آب شهری نیز نسبت به قبل وضع استان خیلی بهتر شده است. در ۴ دهه قبل در کمتر از ۱۵۰ روستا آب سالم وجود داشت اما اکنون حدود ۸۰۰ روستا دسترسی به آب شرب سالم دارند و تلاش می‌کنیم مشکلات بقیه روستاها را حل کنیم. در حوزه گازرسانی نیز ۹۴ درصد روستاهای استان از این نعمت برخوردار شده‌اند.

استاندار گلستان ادامه داد: در حوزه دانشگاهی نیز فقط ۵ رشته دانشگاهی با بیش از ۳۵۰ دانشجو در استان فعال بود که این تعداد امروز به ۷۰ مرکز دانشگاهی و تعداد دانشجویان نیز به بیش از ۹۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در سفر اخیر دولت به استان ۳ هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که امیدواریم در ۲ سال آینده به ثمر برسد. همچنین ۲۰ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه با بخش‌های مختلف بسته شد تا توسعه استان شتاب بیشتری بگیرد.

استاندار گلستان اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۲ هزار و ۸۰۰ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.تسنیم

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا