شناسه خبر : 172726
تاریخ ارسال : ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱ ق٫ظ

استعفای معاون وزیر بهداشت باکارنامه‌ای پُرابهام

 

در حالی که شاهد برگ‌ریزان کرونایی هم‌وطنان نازنین‌مان در فصل خزان پاییز هستیم و همه نهاهادی حکومتی و اجرایی کشور درصدد مهار این ویروس چموش هستند، متأسفانه برخی مدیران بجای تلاش به این روند و عبور از مرحله حساس کنونی، فرار را به قرار ترجیح می‌دهند.

 

رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» از جمله این مدیران است که بجای کمک به جامعه مدافعان سلامت و عبوردادن کشور از وضعیت نگران‌‌کننده فعلی دست به نامه‌ شده و استعفا داده است؛ آن‌هم به بهانه‌ای که حتی اگر وارد باشد راه‌کار آن استعفا نیست. گیریم طب سنتی از منظر حضرت‌شان غلط باشد اما آیا شرایط فعلی که آرامش مردم یکی از مؤلفه‌های مهم غلبه بر این بیماری است، استعفا راه‌کار بود؟ حتماً این‌طور نیست.

البته قرینه‌ تصمیمات اشتباه آقای مدیر متسعفی وجود دارد، او پیشتر در اوایل دهه هفتاد سکاندار وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» بود و در ان دوره هم موارد مساله برانگیزی وجود داشت که از جمله آن روند جمعیتی کشور به پیری است.

حتی اگر پروژه‌های نظیر «مطالعات کوهورت» را نادیده بگیریم، ملک‌زاده کارنامه پر از سؤالی در حوزه بهداشت و درمان دارد و امروز نیز که کشور درگیر بیماری کروناست و بناست تمهیدات سفت و سختری اعمال شود، خبر استعفای وی قرینه‌ای جز تلاش برای ایجاد دست‌انداز در مسیر رو به جلو مهار کرونا ندارد.

 

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا