شناسه خبر : 114054
تاریخ ارسال : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۳:۱۴ ب٫ظ

اسلامی:بافت فرسوده بافتی پر تراکم است و دادن خدمات از سوی شهرداری برای این نوع پروژه ها آسانتر است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اسلامی فرماندار سیاهکل در جلسه باز آفرینی شهری این شهرستان اظهار کرد:شیرابه ها و زباله ها دو دغدغه مهم شهری این شهرستان شمرده می شود .


وی با بیان اینکه زباله ها نه تنها مشکل گیلان بلکه یکی از معضلاتی است که دنیا را تهدید می کنند گفت :با بی توجهی و عدم رعایت بشر کل اقیانوسها و …. در حال تبدیل شدن به کریدور و نهرهای از فاضلاب است.
اسلامی با تاکید بر اینکه باز آفرینی شهری به نوعی با لا بردن کیفیت زندگی است ، خاطر نشان کرد :برای اجرای این طرح پویا در این شهرستان بایستی به محیط زیست توجه ویژه ای شود.
فرماندار سیاهکل به عقب ماندگی این شهرستان از توسعه شهری اشاره و تصریح کرد: با باز ماندن توسعه شهرستان سیاهکل در واقع به نوعی به صورت اتوماتیک توسعه کم هزینه را در این شهرستان با توجه به ظرفیت های موجود فرا هم کرده است.
وی در ادامه به نقش مهم و مفید احداث پیاده روهای فرهنگی اشاره واذعان کرد:
احداث طرح ها و نماگذاریهای پیاده رو های فرهنگی خصوصا در نقاط شلوغ و پر ترافیک شهر میتواند،’ فضای شور و نشاط و رعایت نظافت عمومی و همچنین رضایت توریست های داخلی و خارجی را در بر داشته باشد .
اسلامی تصریح کرد: ساماندهی رستواران های سنتی و آموزش رعایت بهداشت از جمله مهمترین مقوله در باز آفرینی شهری در شهرستان های توریست پذیر می باشد.
وی درادامه به باز آفرینی بافت فرسوده اشاره کردو گفت: بافت فرسوده بافتی پر تراکم است و دادن خدمات از سوی شهرداری برای این نوع پروژه ها آسانتر است.
اسلامی اظهار کرد:با باز آفرینی ظرفیت های موجود شهری هم دلی ها به مانند گذشته بیشتر می شود.
فرماندار سیاهکل با تاکید بر اینکه با باز آفرینی شهری بذهکارها و آسیب های اجتماعی کاهش و هم دلی ها افزایش خواهد یافت افزود: شهرستان سیاهکل دارای ظرفیت ها و پتاتسیل های بالای در بخش باز آفرینی شهری است که مدیران و مسئولان با توجه به این شاخص ها می توانند زمینه رشد و توسعه این شهرستان را فراهم کنند و با اثر گذاری مثبت در زمان مسئولیت این خود باعث افتخار آن مدیر خواهد بود.
اسلامی اذعان کرد: شهرستان سیاهکل دارای قدمت دیرینه بوده ودر این راستا حرف برای گفتن دارد این شهرستان دارای پیشینه تاریخی ارزشمندی است.
وی اضافه کرد: فلکلر گیلان فقط مختص دو شهرستان تالش و سیاهکل گیلان است این فلکلر از دیگر اقوام چون کردی ،بلوچی و آذری قدمت بیشتری دارد.
وی با اشاره به اینکه این شهرستان خالق غذاهای سنتی است افزود: شهرستان سیاهکل دارای زبانها و گویشهای متفاوت چون تالشی ، کردی ، لری …و با خصوصیات اخلاقی بسیار نیک و مهربا ن می باشند.
فرماندار شهرستان سیاهکل خاطر نشان کرد:این شهرستان دارای چهار کمیته کار گروه توسعه شهری است که روسای این کار گروها با تلاش و کوشش باید در راستای باز آفرینی شهری بیش از پیش فعالیت کنند و دراین مقوله باید نگاه جزیره ای نداشته باشند.
اسلامی از واگذاری دو هکتار زمین برای شهرداری با کاربری مسکونی و دوهکتار زمین برای ادارات این شهرستان با پیگیرهای صورت گرفته خبرداد و اظهار کرد: با بهره گیری از ظرفیت های موجود زمین شهرداری می تواند فعالیت تاکسی رانان مرکز شهر را افزایش ، ترافیک شهری و هزینه ها را کاهش دهد و همچنین بوستان و یا پارکی در مرکز شهرستان سیاهکل ایجاد کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا