شناسه خبر : 180207
تاریخ ارسال : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵:۴۰ ق٫ظ
اسماعیل هنیه:

اسرائیل بود که حمله را آغاز کرد؛ به دفاع از قدس ادامه می‌دهیم

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی گفت که رژیم صهیونیستی در غزه کودکان را در منطقه «بیت حانون» هدف قرار داد و منازل مسکونی غزه را بمباران می‌کند.

به گزارش خط اعتدال، به نقل از الجزیره، او با باین اینکه تشکیلات خودگردان باید هماهنگی امنیتی و ارتباط خود با رژیم صهیونیستی را قطع کند، گفت که غزه به وطیفه خود رد قبال قدس عمل می‌کند و ارتباط غزه با قدس ارتباط میان مقاومت با هویت است.

اسماعیل هنیه افزود: «قدس آن زمانی پیروز شد که حنجره‌های مقدسی‌ها نام فرمانده محمد الضیف و گردان‌‎های مقاومت را صدا زدند. غزه همیشه در جایگاه صحیح خود قرار داشت، در جایگاه کمک رساندن به قدس و ما امروز فصل تازه‌ای از مقابله با دشمانان را تجربه می‌کنیم که از جنگ قدس سربلند و پیروز خارج شدیم.

هنیه ادامه داد: «درود به مقاومت در غزه که هنگامی که قدس از آنها یاری خواست برای قدس پیروزی به دست آوردند. مردم ما در نبرد قدس پیروز شد و با دفاع در “باب‌العامود” اشغالگران را به برچیدن موانع از سر راه مجبور کرد.»

او با بیان اینکه این اسرائیل بود که حمله را آغاز کرد و مقاومت مقصر نیست، از ارتباط با سازمان ملل و کشورهای مصر و قطر خبر داد.

این خبر را در الجزیره ببینید


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا