شناسه خبر : 169335
تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۲۳ ق٫ظ

اصولگرایان با کدام کاندیدا وارد انتخابات ۱۴۰۰ می شوند؟ /ظریف همچنان در لیست کاندیداهای اصلاح طلب

نایب رئیس جمنا در رابطه با نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: در این دوره برنامه‌ریزی به این صورت است که اصولگرایان با نام شورای ائتلاف در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد و جمنا هم یکی از تشکیل‌دهندگان شورای ائتلاف خواهد بود.

 

مهدی چمران، نایب رئیس جمنا، در واکنش به اینکه حضور افراد مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات ۱۴۰۰ تا چه اندازه می‌تواند وحدت این جریان سیاسی را به چالش بکشد؟ گفت: در آغاز دوره‌ عده‌ای کاندیدا می‌شوند چرا که از اول نمی‌شود همه با هم یکی شوند، قاعدتا تعدادی خود را آماده می‎کنند، باید با این تعداد جلو رفت تا ان‌شاءالله به وحدت رسید.

این چهره اصولگرا افزود: فعلا مشخص نیست چه کسی قرار است بیاید و به این ترتیب نیست به کسی گفته شود در انتخابات کاندیدا شود و به دیگری بگویند، کاندیدا نشود، همه آزاد هستند و می‌توانند خود را کاندیدا کنند که در نهایت از طریق سازوکاری بشود به وحدت رسید.

چمران در واکنش به اینکه حضور چهره‌های مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات نشان دهنده چالش وحدت در این جریان نیست، اظهار کرد: در ابتدا عده‌ای نام نویسی می‌کنند که اتفاقا تعداد بالایی را شامل می‌شوند، همچنان که در دوره‌های گذشته حدود ۲۶ نفر از شخصیت‎های صاحب نام کاندیدا شدند که از میان آنها به یک نفر، رسیدند. بنابراین این دوره هم به همین صورت خواهد بود.

این فعال سیاسی در رابطه با نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: در این دوره برنامه‌ریزی به این صورت است که اصولگرایان با نام شورای ائتلاف در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد و جمنا هم یکی از تشکیل‌دهندگان شورای ائتلاف خواهد بود.

نایب رئیس جمنا در واکنش به اظهارات فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، مبنی بر اینکه «چهار نفر در مسجد جمع می‌شوند و اسمش را جمنا می‌گذارند» تصریح کرد: کدام مسجد؟! مسجد باشد که خیلی خوب است ممکن است فکر از مسجد شروع شده باشد اما به این صورت نبود و تعدادی از احزاب با هم ائتلاف کردند، مرامنامه‌ای امضا کردند و جمنا را تشکیل دادند، عده دیگری هم به این جمع اضافه شدند که تشکیلات خود را در استان‌ها گسترش دادند و برنامه را اجرا کردند.

ظریف کاندیدای اصلاح طلبان است؟
عزت الله تقواییان، دبیر کل مجمع دانش‌ آموختگان ایران، در این باره که چه کسانی کاندیداهای تایید صلاحیت شده اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ خواهند بود؟ گفت: در مورد ظریف هیچ گفت و گویی در بین اصلاح طلبان صورت نگرفته است. اصلاح طلبان بعد از مسائل انتخابات سال ۹۸، متوجه این موضوع شدند که برخی نمی‌خواهند اصلاح طلبان در انتخابات باشند یعنی در واقع مسئله بودن و نبودن اصلاح‌طلبان را مطرح کردند. بنابراین مشخص است که اصلاح طلبان، ابتدا باید به فکر اصل قضیه باشند و در حال تلاش هستند که متوجه شوند، این موضوع به کجا خواهد رسید. از این رو در حال پیگیری، رصد و بررسی این موضوعات هستیم که آیا در نهایت اجازه می‌دهند، اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ حضور داشته باشند یا خیر؟ برنا


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا