شناسه خبر : 111134
تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲:۴۹ ق٫ظ

امین زاده :تضمین اجراى برجام و رفع موانع، تعهد اروپایى‌هاست که قابل نقض و بهانه جویى نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم گفت: تعهد اروپایى‌ها در اجراى برجام باید به‌گونه‌اى باشد که زیر بار دستورات آمریکا نروند و تضمین‌ها هم براى آنها هزینه‌ساز باشد.

تضمین اجراى برجام و رفع موانع، تعهد اروپایى‌هاست که قابل نقض و بهانه جویى نیستالهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگاران جوان، با اشاره به تضمینى که باید در اجراى برجام از اروپا اخذ شود، اظهار کرد: همکارى هایى که قرار بود براساس برجام صورت بگیرد، تسهیل در تجارت بین الملل است.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم با بیان اینکه طبق برجام موانعى که اتحادیه اروپا در روابط بین المللى تجارى براى ما ایجاد کرد، باید برطرف شود، گفت: تضمین اجراى برجام و رفع این موانع، تعهد اروپایى هاست که قابل نقض و بهانه جویى نیست.

امین زاده ادامه داد: تعهد اروپایى ها در اجراى برجام باید به گونه اى باشد که زیر بار دستورات آمریکا نروند و تضمینها هم براى آنها هزینه ساز باشد.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم تصریح کرد: باید تضمینى که از سوى دستگاه دیپلماسى درخواست می‌شود، جدى باشد تا اگر آنها زمانى بخواهند زیر قولشان بزنند، متضرر شوند.

وى گفت: قطعا اروپایی‌ها فرایندى در پیش می‌گیرند که چنین تضامینى به ایران ندهند و ممکن است با گفت وگوى ظاهرى خود را متعهد به اجراى برجام بدانند.

امین زاده خاطرنشان کرد: در شرایط فعلى ایران دست برتر دارد، زیرا به تعهداتش پایبند بوده در حالى که طرف مقابل نقض عهد کرده است لذا ایران باید محکم و استوار بایستد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا