شناسه خبر : 126766
تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵ ب٫ظ

اهداف اصلی بودجه سال ۱۳۹۸ کشور، ارتقای معیشت عمومی و تحقق عدالت اجتماعی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سرویس اقتصادی «خطِ اعتدال»

اهداف اصلی بودجه سال 1398 کشور، ارتقای معیشت عمومی و تحقق عدالت اجتماعی

بودجه سال ۹۸ که در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی ارائه شد، اهداف اصلی خود را بر ارتقای معیشت عمومی و تحقق عدالت اجتماعی در توزیع ثروت و خدمات و نیز حمایت از تولید و اشتغال قرار داده است. همچنین در راستای ایجاد سلامت و تعادل در بودجه سالانه کشور همچون سال ۹۷ ، تقویت انضباط بودجه ای از جمله اهداف دولت بوده است.

برای دستیابی به تحقق ارتقای معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، در این بودجه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت و همسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است.

استمرار اجرای طرح توسعه و توازن منطقه ای از جمله رویکردهای دولت در بودجه ۹۸ است که می تواند به ایجاد عدالت اجتماعی منجر شود.

سمت و سوی اصلی برنامه های دولت در بودجه ۹۸ حمایت از معیشت عمومی و تحقق عدالت اجتماعی است که تفصیل آن در برنامه های اجرایی دولت در لایحه بودجه پیش بینی و تدوین شده است.

بدیهی است که آنچه پیش نیاز و اولویت دولت در تحقق عدالت اجتماعی است، استمرار طرح مقابله با فقر مطلق است که در این زمینه گامهایی در سالهای گذشته و سال جاری برداشته شده و در بودجه ۹۸ نیز زمینه های استمرار آن دیده شده است.

در این زمینه استمرار طرح سلامت و تداوم پرداخت یارانه نقدی نیز می تواند به ایجاد عدالت نسبی اجتماعی یاری رساند که از جمله برنامه ها و رویکردهای دولت در بودجه سال ۱۳۹۸ کشور است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا