شناسه خبر : 153469
تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۵۹ ب٫ظ

بالاترین امتیاز «اطلاع از موضوع فعال سازی رمز پویا» برای مرکز تماس بانک ملی ایران

گزارش پژوهشی ارزیابی مراکز تماس بانک ها و موسسات اعتباری با موضوع فعال سازی رمز پویا حاکی از این است که بانک ملی ایران توانسته بیشترین میزان رضایت را از آن خود کند.

به گزارش خط اعتدال به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، روابط عمومی بانک مرکزی طی یک بررسی پژوهشی، نحوه اطلاع رسانی و آموزش رمز پویا به مشتریان را در مراکز تماس بانک ها و موسسات اعتباری ارزیابی کرده است.

نتیجه این ارزیابی نشان داده است که مرکز تماس بانک از راه اندازی رمز پویا اطلاع داشته و میزان اطلاعات ارائه شده توسط مرکز تماس «خیلی زیاد» بوده است.

بر این اساس، نظر کاربر مرکز تماس در خصوص رمز پویا «مثبت» ارزیابی و میزان رضایت ارزیاب از پاسخگویی در خصوص رمز پویا «۱۰ از ۱۰» ثبت شده است.

در نتایج این گزارش آمده که عدد ۴۰ به عنوان بالاترین رقم شاخص ارزیابی به بانک ملی ایران اختصاص یافته و وضعیت مرکز تماس این بانک در میزان اطلاع از موضوع رمز پویا در بهترین حالت ممکن یعنی «خوب» بوده است.

شایان ذکر است بانک ملی ایران بعنوان بزرگترین و اثرگذارترین بانک در نظام اقتصادی کشور، فرهنگ سازی در زمینه های مرتبط به حوزه اقتصادی و بانکی را همیشه یکی از اصلی ترین وظایف خود دانسته و در این زمینه همیشه به مثابه بازویی توانمند، تیم اقتصادی و بانکی را یاری نموده است.

اقدامات بانک ملی ایران در زمینه آموزش سواد اقتصادی به کودکان، تولید محتواهای آموزشی در زمینه مفاهیم بانکداری الکترونیک در سنوات گذشته، نمونه بارزی از نگاه خاص این بانک به حوزه فرهنگ سازی می باشد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا