شناسه خبر : 172964
تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ ق٫ظ

بانک ملی، پیشتاز سهم بازار کارت‌های اعتباری تراکنش دار در کشور/ رکورد جدید در بین شبکه بانکی کشور

 

 سرویس اقتصادی خط اعتدال/در روزهایی که کرونا به هر کوی و برزنی سایه سنگین انداخته و همه فعالیت‌های ریز و درشت را تحت تأثیر قرار داده است، شاهد تشدید فعالیت‌های غیرحضوری هستیم تا شاید ضمن انجام امورات به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمکی شود.

 

بانک‌ها از جمله مقاصد امورات غیرحضوری مردم است که برای اکثر امور اقتصادی به آن مراجعه می‌کنند. در این بین بانک ملی ایران بیشترین تراکنش کارت‌های اعتباری را به خود اختصاص داده است.

بر اساس جدیدترین آمار شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، بانک ملی ایران با افزایش حدود ۴۳ درصدی تعداد تراکنش‌ها، پیشتاز سهم بازار کارت‌های اعتباری تراکنش‌دار در بین بانک‌های کشور است.

اکنون سهم تراکنش‌های کارت‌های اعتباری این بانک از کل کارت‌های اعتباری نظام بانکی به ۲۷.۸۳ درصد رسیده است. رشد میزان تراکنش‌های کارت‌های اعتباری بانک ملی ایران در سه ماهه اخیر از حدود ۲۵ درصد به ۴۳ درصد رسیده است.

بررسی آمار شاپرک از فروردین تا مهرماه سال جاری نشان‌دهنده تداوم و رشد تدریجی صدور کارت اعتباری توسط بانک ملی و توسعه فرهنگ کاربری آن در میان مشتریان این بانک است.

رشد سهم بانک ملی ایران از این تراکنش‌ها در شرایطی رخ داده است که بر اساس گزارش شاپرک، تعداد کل کارت‌های بانکی تراکنش‌دار در مهرماه نسبت به شهریورماه امسال، کاهش ۰.۹۱ درصدی داشته است.

رشد سهم بانکی ملی از تراکنش‌ها نشان می‌دهد مردم همچنان اقبال خوبی از خدمات‌دهی این بانک دارند و همین اقدام به عنوان سرمایه اجتماعی، پشتوانه‌ای برای بانک ملی است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا