شناسه خبر : 112233
تاریخ ارسال : ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷ ق٫ظ
مو نسان :

با تداوم برجام، مشکلی در زمینه حضور گردشگران خارجی نخواهیم داشت

علی اصغر مونسان در گفت‌وگو یی، درخصوص تاثیر خروج امریکا از توافق هسته‌ای بر حضور گردشگران خارجی گفت: آمریکا به تازگی از برجام خارج شده و باید منتظر نتایج این اقدام بود و از سوی دیگر، دید مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا برای تداوم اجرای برجام به کجا می‌رسد.

 

وی ادامه داد: اگر اجرای برجام تداوم داشته باشد، خروج آمریکا نمی‌تواند تاثیر چندانی بر حضور گردشگران خارجی در ایران داشته باشد زیرا میزان حضور گردشگران آمریکایی در کشور بسیار اندک است. با باقی ماندن اتحادیه اروپا در برجام، ما مشکلی جدی در این باره نخواهیم داشت.

معاون رئیس‌جمهور در رابطه با تاثیر اعمال تحریم‌های مجدد آمریکا بر سرمایه‌گذاری و فاینانس‌ها در زمینه هتلداری اظهار داشت: این موضوع خیلی جلو نرفته بود که اینک با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای شاهد تاثیر خاصی بر این موضوع باشیم. بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها در عرصه گردشگری مربوط به بخش‌های داخلی است.

مونسان درباره وضعیت جزیره آشوراده هم تصریح کرد: استان مربوطه طرحی را در این باره آورده است تا ما هم در این موضوع همراهی‌هایی داشته باشیم. به نظر می‌رسد در این طرح موضوعات زیست‌محیطی هم دیده شده و با محیط‌زیست استان هم صحبت شده است.

وی افزود: اگر قراراست اقدامی در جزیره آشوراده صورت بگیرد، این اقدام بسیار محدود و با رعایت کامل مسائل زیست محیطی خواهد بود./ ایلنا


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا