شناسه خبر : 149186
تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۳۰ ب٫ظ

با کسب اکثریت آرا؛ عضویت مصطفی سالاری در هیات رییسه اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی

در آخرین روز از سی و هشتمین جلسه شورای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی که در بروکسل –بلژیک- برگزار شد، دکتر مصطفی سالاری – مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی – با کسب اکثریت آراء اعضای شورا، به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو هیات رئیسه این اتحادیه انتخاب شد.

اجلاس جهانی تأمین اجتماعی ۲۰۱۹ در بروکسل – پایتخت بلژیک – که طی روزهای ۲۲ لغایت ۲۶ مهرماه برگزار شد، مهمترین رویداد بین‌المللی تأمین اجتماعی است و با مشارکت نمایندگان نهادهای ارائه دهنده خدمات بیمه اجتماعی از جمله وزیران، مدیر عاملان و مدیران ارشد از بیش از ۱۵۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

موضوع اصلی مورد بررسی در اجلاس۲۰۱۹ “محافظت از مردم در دنیای درحال تغییر” بود و در جلسات تخصصی که در دوره برگزاری اجلاس تشکیل شد؛ تأثیر تحولات سریع تکنولوژیک، جمعیتی و اقتصادی بر خدمات سازمان‌های تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

در این اجلاس سی و سومین مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی(ISSA) ، سی و هشتمین جلسه شورای ایسا و همچنین انتخابات رئیس و اعضای کمیسیون‌های این نهاد بین المللی برگزار شد.

دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این اجلاس و جلسه تخصصی “پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول” سخنرانی کرد و گفت: روح بشردوستانه حاکم بر قوانین تامین اجتماعی منشا تحولات و دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است.

سالاری همچنین در حاشیه اجلاس جهانی تامین اجتماعی با دکتر بروئر – رئیس اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی – دیدار کرد و به معرفی نظام تامین اجتماعی ایران و خدمات متنوع سازمان تامین اجتماعی پرداخت.

وی همچنین در خصوص گسترش همکاری سازمان تامین اجتماعی ایران با اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی گفت و گو کرد.

به گفته دکتر سالاری با توجه به سابقه طولانی، تنوع خدمات و جمعیت بالای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در ایران امکان همکاری بین‌المللی و استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها و همچنین معرفی تجربیات موفق ما به سایر کشورها وجود دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از دبیرکل اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد.

دکتر بروئر – رئیس اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) – ضمن استقبال از این دعوت، از حضور فعال و موثر سازمان تامین اجتماعی ایران در هیات رئیسه، کمیته ویژه رهنمودها و کمیسیون‌های فنی ایسا طی سال های گذشته، تقدیر کرد.

وی همچنین با ابراز شگفتی از سخاوت سازمان تأمین اجتماعی در ارائه خدمات و مزایای متنوع به بیمه شدگان تحت پوشش سازمان و ابراز تمایل و علاقه مندی به تداوم روابط فیمابین، بر لزوم تقویت همکاری مشترک و تبادل تجربیات سازمان تأمین اجتماعی ایران با اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی و سایر کشورهای عضو در حوزه‌های مختلف عملکردی به ویژه گسترش دامنه پوشش بیمه ای تاکید کرد.

در ادامه دیدارها و نشست‌های اجلاس جهانی تامین اجتماعی ۲۰۱۹ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با دکتر استفان هیوسی – مدیر عامل سازمان بیمه حوادث اجتماعی – آلمان، دیدار و گفتگو کرد. این نشست در راستای اجرای مفاد یادداشت تفاهم همکاری مشترک فیمابین که در شهریور ۱۳۹۷ به امضا رسیده است، به منظور پیگیری اقدامات صورت گرفته در فاز اول برنامه عملیاتی و مذاکره درخصوص فاز دوم برنامه اقدام مشترک برگزار شد.

به موجب این یادداشت تفاهم، توسعه زمینه‌های همکاری متقابل در حوزه‌های مدیریت توانبخشی، برنامه‌های بازگشت به کار، برنامه‌ریزی و مدیریت بیمارستانی، تسهیل تبادل اطلاعات و برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان برای سازمان‌های متبوع امکان پذیر شده است.

دکتر هیوسی اظهارکرد: پیاده‌سازی مفاد یادداشت تفاهم و عملیاتی‌سازی محورهای پیشنهادی برنامه اقدام مشترک، مستلزم تبیین وضع موجود، اصلاح ساختار و برخی از قوانین و مقررات جاری از سوی سازمان تامین اجتماعی ایران است.

دیدار با مارسلو کاتانو – دبیرکل اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی – از دیگر برنامه‌های دکتر سالاری در سفر به بروکسل بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار علاوه بر شرح تاریخچه تشکیل و تکوین سازمان تامین اجتماعی با قدمت ۶۵ ساله، بخش‌های بیمه‌ای، درمان و سرمایه گذاری همچنین خدمات و مزایای این سازمان به جامعه تحت پوشش را تشریح کرد.

کاتانو از سازمان تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به دلیل داشتن عزمی راسخ در جهت تعالی سازمانی، قدردانی و ابراز امیدواری کرد که در دوره مدیریت سه ساله آتی اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی فرصت گسترش تعاملات و تبادل دانش تخصصی و تجربیات موفق سازمان تأمین اجتماعی ایران با مرکز تعالی این اتحادیه و سایر کشورهای عضو بیش از پیش فراهم شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در حاشیه اجلاس جهانی تأمین اجتماعی در بروکسل –بلژیک- با وزیر منابع انسانی کشور مالزی دیدار و گفت و گو کرد.

سالاری در این جلسه توضیحاتی درباره نظام تأمین اجتماعی کشورمان ارائه داد و مکانیزم تأمین مالی و ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی که نیمی از جمعیت ایران را دربر دارد، را تشریح کرد.

داتین عبدالرحمن – وزیر منابع انسانی مالزی- نیز در این دیدار پس از شنیدن توضیحات دکتر سالاری، تنوع خدمات سازمان تأمین اجتماعی در ایران بویژه خدمات درمان مستقیم این سازمان را تحسین برانگیز دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عبدالرحمن همچنین سالاری را برای سفر به مالزی و شرکت در سمینار فن‌آوری‌های دیجیتال دعوت کرد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا