شناسه خبر : 160333
تاریخ ارسال : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۳۹ ق٫ظ

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید محسن غرویان

حفط سلامت انسان از واجبات شرعی است. کرونا ویروسی از سرعت انتشار بالایی برخوردار بوده و از طریق ترشحات تنفسی انتقال پیدا می کند. به همین دلیل وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا، مردم را به عدم حضور در اجتماعات تشویق می کنند و هر مکانی را که باعث ایجاد تجمع می شود، برای عدم آلودگی بیشتر مردم تعطیل کرده‌ است.

در این میان برخی با انجام اقدامات نامتعارفی مانند بوسیدن و لیسیدن حرم، بیان سخنان عجیبی که رنگ و بوی انتقادی از چرایی تعطیلی نمارجمعه و مراسمات مذهبی دارد، صورت خوشی را از دین نشان نمی دهند. در حالی که دوران تقابل دین و علم گذشته و باید رابطه این دو را یک رابطه مثبت نشان دهیم.

برخی که آگاهی روشن و دقیقی ندارند با مخالفت ها و برداشت های نادرست خود ضربه بزرگ و جبران ناپذیری به دین می زنند. این رفتارها سبب نگرش منفی جهان به کشور و مردم خواهد شد. روحانیون و مراجع تقلید ما که ذهنی روشن، آگاهی دقیق و خوبی دارند باید از گسترش این گونه تفکرات خرافی جلوگیری کرده و مردم را راهنمایی کنند.

بر همین اساس به مردم توصیه می کنم، از دستورات وزارت بهداشت تخطی نکنند تا سلسله زنجیره انتقال ویروس کرونا را به سرعت قطع کنیم.

طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، هر چیزی که به سلامت جامعه و عدم شــیوع این بیماری کمک کند، حسنه بوده و در نقطه مقابل هر چیزی که باعث شیوع این بیماری شود؛ سیئه است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا