شناسه خبر : 148308
تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۵:۳۲ ب٫ظ

بدهی یک میلیارد دلاری دولت ترامپ به سازمان ملل

بدهی دولت «دونالد ترامپ» به سازمان ملل موجب شده که فعالیت ها و پرداخت های این سازمان به کارمندانش با مشکل مواجه شود.بدهی یک میلیارد دلاری دولت ترامپ به سازمان ملل

سازمان ملل متحده به دلیل کسری بودجه، با مشکل پرداخت حقوق کارمندان و ادامه فعالیت های خود از جمله برگزاری نشست ها و انجام سفرهای بین المللی روبرو شده است.
به نوشته نشریه بیلد آلمان بودجه جاری این سازمان در سال جاری میلادی ۳.۳ میلیارد دلار بوده است که به دلیل عدم پرداخت به موقع این بودجه از سوی کشورهای عضو، در ماه های اخیر دچار کسری بودجه شده است.
این در حالی است که آمریکا به تنهایی بیش از یک میلیارد دلار به سازمان ملل بدهکار است؛ دولت «دونالد ترامپ» حدود ۳۸۰ میلیون دلار از بدهی سال گذشته خود و نیز ۶۷۰ میلیون دلار از بدهی امسالش به سازمان ملل را پرداخت نکرده است.
این وضعیت موجب شد که دبیرکل سازمان ملل متحد از ته کشیدن بودجه این نهاد بین المللی تا پایان ماه اکتبر و توقف برخی فعالیت های آن خبر بدهد.
«آنتونیو گوترش» روز دوشنبه در نامه ای به ۳۷ هزار کارمند سازمان ملل متحد اعلام کرد که برای تضمین پرداخت حقوق و حق‌الزحمه ها باید یکسری تدابیر اضافی موقتی اتخاذ شود.
وی در بخشی از این نامه افزود: کشورهای عضو فقط ۷۰ درصد از کل بودجه مورد نیاز برای فعالیت های بودجه ای منظم سال ۲۰۱۹ را پرداخت کرده اند. به همین دلیل با کسری بودجه ۲۳۰ میلیون دلاری در پایان ماه سپتامبر مواجه شدیم و با خطر خالی شدن ذخایر نقدینگی پشتیبان تا پایان ماه جاری میلادی(اکتبر) روبرو هستیم.
دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که برای کاهش هزینه ها، یکسری کنفرانس ها و نشست ها به تعویق می افتد وارائه یکسری خدمات نیز کاهش می یابد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا