شناسه خبر : 106198
تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۲۸ ق٫ظ

به اسم احمدی‌نژاد، روحانی را می‌زنند!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مطهره شفیعی: نتیجه خواب آشفته، نظریه‌پردازی‌های بی‌معناست که حتی مورد تایید کم سوادان سیاسی جامعه هم نیست. تصور نمی‌شد دور شدن از قدرت به این میزان برای طیف دلواپس اصولگرا سخت و هولناک باشد که به بیهوده‌گویی برسند. به عنوان نمونه آنها اخیرا بحث غیبت روسای قوا در جلسات مجمع تشخیص را سوژه ساخت داستان‌هایی کردند که حتی خودشان ذره‌ای به آن اعتقاد ندارند و نمایان است که تنها برای اختلاف افکنی میان قوا و همچنین هجمه به دولت لامپ اتاق تخریب را روشن کرده‌اند. دلواپسان از سال ۹۲ به‌صورت متوالی درصدد تضعیف روحانی بودند و از تلاشی در این مسیر فروگذاری نکردند. اکنون هم توئیت مشاور رئیس‌جمهور درباره غیبت سران قوا در جلسات مجمع را سوژه هجمه به دولت قرار داده‌اند و نتیجه گرفته‌اند که چشم روحانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت است.

چراغ اتاق تخریب

حسام الدین آشنا در بخشی از یک یادداشت آورده است:‌ «رؤسای جمهور قاعدتا بنا به نص قانون اساسی خود را شخص دوم کشور می‌دانند و انتظار دارند مانند دو دوره اولیه مسئولیت مجمع بر عهده ریاست جمهور بماند تا محوریت قوه مجریه در سیاست‌های اجرایی تثبیت شود و از برآمدن یک شبه قوه جلوگیری شود. آنها وقتی با عنوان حقوقی خود در مجمعی قانونی شرکت می‌کنند نمی‌توانند ریاست فرد دیگری را برآن بپذیرند؛ به خصوص آنکه مجمع تصویب سیاست‌های کلان را در دستور قرار داد و خود را هم ناظر بر اجرای آن می‌دانست. این تعارض در طول ۲۰ سال ریاست آقای هاشمی بر مجمع همچنان لاینحل باقی ماند و اگر چه رؤسای جمهور بنا بر تکلیف یا با ملاحظه احترام ایشان گاه در جلسات مجمع شرکت می‌کردند اما در عمل دولت‌ها، اغلب سیاست‌های مصوب مجمع را نه چندان راهگشا تلقی می‌کردند و نه چندان به آن سیاست‌ها ملتزم بوده‌اند. اگر چه شخصیت حقیقی آقای هاشمی معمولا این تعارض و ضعف را می‌پوشاند ولی احساس صوری بودن و جدی گرفته نشدن مصوبات مجمع از گلایه‌های همیشگی ایشان از دولت‌ها بود.» همین موضوع تبدیل به سوژه مخالفان دولت شد و سعی کردند چنین وانمود کنند که روحانی درصدد جلوس بر کرسی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام است! این دلواپسان حتی اشراف سطحی به قانون اساسی ندارند و نمی‌دانند در اصل ۱۱۲ آمده است: «مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تشخیص مصلحت در مواردی که مصوبه مجلس شورای اسلامی را شورای نگهبان خلاف موازین شرع و یا قانون اساسی بداند و مجلس با در نظر گرفتن مصلحت نظام نظر شورای نگهبان را تأمین نکند و مشاوره در اموری که رهبری به آنان ارجاع می‌دهد و سایر وظایفی که در این قانون ذکر شده است به دستور رهبری تشکیل می‌شود. اعضای ثابت و متغیر این مجمع را مقام رهبری تعیین می‌نماید. مقررات مربوط به مجمع توسط خود اعضا تهیه و تصویب و به تایید مقام رهبری خواهد رسید.» بنابراین هیچ یک از شخصیت‌های کشور نمی‌تواند برای رسیدن به کرسی ریاست مجمع تشخیص مصلحت تلاشی داشته باشد و انتخاب رئیس با مقام معظم رهبری است.

دلواپسان چه نوشتند؟

جالب‌ترین تصور عجیب و دور از ذهن به حمید رسایی تعلق دارد که می‌توان او را یک مهره اصلی در ساختمان برنامه‌ریزی دلواپسانه دانست. در کانال تلگرامی او آمده است:«کنایه حمید رسایی به احوالات روسای قوای دیروز و امروز! مشاور حسن روحانی از قهر وی به دلیل عدم ریاستش بر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد!» البته این را هم نوشته است که «هاشمی: من باید رئیس جمهور می‌شدم! احمدی‌نژاد: باید همه برکنار بشن و فقط من بمونم! روحانی: من مجمع نمی‌یام، اگه بیام باید رئیس باشم! برادران لاریجانی: چون احمدی‌نژاد میاد مجمع، ما نمی‌یایم! خدا را شکر، نعمت ولایت‌فقیه هست والا این آقایون تا الان جنگ داخلی راه‌ انداخته بودن». یا یک کانال حامیان احمدی‌نژاد هم آورده است:«پرده‌برداری مشاور حسن روحانی از توقع برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام. انتظار دارند مانند دو دوره اولیه مسئولیت مجمع برعهده ریاست جمهوری بماند!» کانال مخالف دولت دیگری نوشته است:«چون رئیس مجمع نیست در جلسات شرکت نمی‌کند و نمی‌تواند ریاست فرد دیگری را بپذیرد! به نظر می‌رسد نزدیکان رئیس جمهور در حال رایزنی برای تغییر در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.» کانال دیگری که آن هم متعلق به احمدی‌نژادی‌هاست چنین آورده است که«بخواهیم یا نخواهیم مردم، عدم حضور سران قوا در مجمع تشخیص مصلحت نظام را فقط به خاطر حضور آقای احمدی‌نژاد در مجمع می‌دانند. عدم شرکت سران قوا در مجمع به‌خصوص با توجه به فضای پیش آمده در اذهان مردم، به هر دلیلی قانونا، عرفا، اخلاقا و شرعا جایز نیست…»/آرمان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا