شناسه خبر : 125866
تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۳:۳۳ ب٫ظ

تاج: مشکل برخی افراد ندانستن نیست، آن‌ها نمی‌خواهند بدانند/ دلیل انتشار فیلم ۹۰ از سوی نماینده مجلس را نمی‌دانم/ من و اعضای هیئت رئیسه حقوق نمی‌گیریم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش خط اعتدال مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در مورد اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: خودم از ماده ۶۰ قانون خدمات ایثارگری اطلاع دقیقی ندارم و چیزی که شنیده ام اینست افرادی که مشمول این ماده می شوند می توانند یک  بار درخواست اعاده فعالیت دهند. در سال ۸۸ و با ۲۵ سال فعالیت  خودم را بازنشسته کردم.

فوتبال ورزش جذابی است که همه می خواهند درباره آن صحبت کنند اما غیرقانونی پیش نرفته ایم

او افزود: موضع فدراسیون فوتبال در مورد قانون بازنشستگی مشخص است، هیچ شخص و هیچ مجموعه ای را بالاتر از قانون نمی بینیم. اجرای قانون برای همه الزامی است و ما باید آن را سرلوحه کارهای خودمان قرار بدهیم. حساسیتی که نسبت به فدراسیون فوتبال در مورد قانون منع به کارگیری بازنشستگان به وجود آمده است دلیل دارد. فوتبال ورزش جذابی است و همه دوست دارند که در مورد آن حرف بزنند. صحبت های مربوط به فوتبال همه جا پخش می شود و توجه نسبت به آن زیاد است. اینکه از ۲ ماه پیش یکسری افراد در مورد اجرای این قانون در فدراسیون فوتبال صحبت می کنند نشان دهنده این موضوع است. تاکنون مگر فوتبال غیرقانونی پیش رفته است ؟ برخی دلواپس و ناراحت هستند اما تا ۱۵ آذر می توانیم در فدراسیون فعالیت کنیم. فردی ۱۹ بار درباره بازنشستگی مسئولان فدراسیون در رسانه ها حرف زده است.

این همه حاشیه سازی در آستانه حضور تیم ملی در جام ملتها درست نیست

او ادامه داد: فوتبال کشورمان جام ملت های آسیا را در پیش دارد و این همه حاشیه در مورد این موضوع درست نیست. هیچ قانون گریزی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد و دور زدن قانون ممنوع است. همه و من به قانون احترام می گذاریم و خودمان را بالاتر از قانون نمی بینیم.

دلیل انتشار فیلم مصاحبه اینفانتینو با برنامه ۹۰ از سوی نماینده مجلس را نمی دانم

تاج در مورد موضوع تعلیق فوتبال کشورمان از طرف فیفا به خاطر قانون منع به کار گیری افراد بازنشسته گفت: انتشار مصاحبه اینفانتینو با برنامه ۹۰ حاشیه های مربوط به این موضوع و تعلیق فوتبال کشورمان را دامن زد. عده ای این فیلم را در اختیار داشتند اما این فیلم توسط یک نماینده مجلس شورای اسلامی منتشر شده است که من از دلیل این کار اطلاعی ندارم. مقداری فضل ملتهب شد اما موضوع مسلم اینست که ما باید به قوانین بین المللی احترام بگذاریم، ضمن اینکه قوانین داخلی لازم الاجرا است. الان ما به دنبال این هستیم تا بین قوانین داخلی و بین المللی پل بزنیم.

تاج:مشکل برخی افراد ندانستن نیست،آنها نمی خواهند بدانند/ دلیل انتشار فیلم 90 از سوی نماینده مجلس را نمی دانم/ من و اعضای هیئت رئیسه حقوق نمی گیریم

مشکل برخی افراد ندانستن نیست،آنها نمی خواهند بدانند

او درمورد اعضای بازنشسته هیئت رئیسه فدراسیون گفت: ۶ نفر از هیئت رئیسه ۹ نفره فدراسیون بازنشسته هستند. کفاشیان، ساکت، اصفهانی، بهاروند و طالقانی جزو این بازنشسته ها هستند. زمانی که این افراد برای عضو هیئت رئیسه شدن ثبت نام کردند قانون منع به کارگیری بازنشستگان وجود نداشت. با همین هیئت رئیسه توانستیم نتایج خوبی در فوتبالمان بگیریم. توانستیم یکی از بهترین نتایج تاریخ فوتبالمان را بدست آوریم. فوتسال کشورمان به مقام سوم دنیا رسید، فوتبال ساحلی کشورمان در مسابقات بین قاره ای قهرمان شد. حال فوتبال خوب است و رئیس فیفا هم اعلام کرده ایران یکی از بهترین نتایج تاریخش را در جام جهانی فوتبال کسب کرد. تمام تیم های بانوانمان از گروه خود صعود کردند. مشکل برخی افراد ندانستن نیست، مشکل آنها نخواستن در دانستن است. اما در هر صورت قانون باید اجرایی شود. اعضای هیئت رئیسه فوتبال بازنشسته هستند و اگر قانون به آنها اجازه ماندن ندهد خواهند رفت.

اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و خودم برای فعالیت هایمان حقوق نمی گیریم

تاج درباره بحث ادامه فعالیت اعضای بازنشسته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت پاره وقت و با دریافت یک سوم حقوق اظهار داشت: نامه ای به وزرات ورزش نوشته شده است و درخواست کرده ایم که تکلیف ما را هرچه زودتر مشخص کند. به ما گفتند هیئت رئیسه مشمول قانون بازنشستگی نمی شود اما اگر شامل می شود با دریافت یک سوم حقوق به فعالیت خود ادامه دهد. البته اعضای   هیئت رئیسه و خودم از فدراسیون حقوق نمی گیریم اما در هر صو رت مطیع قانون و دستور وزارت ورزش هستیم.

موضع گیری برخی افراد نسبت به بازنشستگان فدراسیون فوتبال جای تامل دارد

او در مورد قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته و اجرای آن در فدراسیون فوتبال ادامه داد: زمانی که ما وارد فدراسیون فوتبال شدیم چنین قانونی وجود نداشت. کفاشیان ۳ دوره در فدراسیون فوتبال حضور دارد و در هر ۳ دوره بازنشسته بوده است. این یک قانون جدید است و باید رعایت شود. ما تا امروز طبق قانون عمل کرده ایم و خلافی مرتکب نشده ایم اما اینکه از ۲ ماه قبل افرادی نسبت به این موضوع موضع گرفته اند جای تفکر دارد. البته تعداد این افراد کم است. برخی افراد از ما بابت این موضوع توضیح می خواستند و خود را موظف می دانیم که پاسخشان را بدهیم اما یکسری افراد اینگونه نبودند و حرفهای دیگری می زنند. می گفتند که ما فدراسیون را تسخیر کرده ایم در صورتی که اصلا اینگونه نبوده است. الان همه در مجموعه حضور دارند تا زمان قانونی فرا برسد و اگر از آن تاریخ به بعد قانون عملی نشد می توان به فدراسیون اعتراض کرد نه از ۲ ماه قبل.

تاج:مشکل برخی افراد ندانستن نیست،آنها نمی خواهند بدانند/ دلیل انتشار فیلم 90 از سوی نماینده مجلس را نمی دانم/ من و اعضای هیئت رئیسه حقوق نمی گیریم

هیچکس علاقه ای به فعالیت غیر قانونی در فدراسیون نداشته، ندارد و نخواهد داشت

او ادامه داد: هیچکس در فدراسیون فوتبال علاقه ای به ماندن غیر قانونی ندارد و نخواهد داشت.هیچکس علاقه ای به فعالیت غیر قانونی در فدراسیون نداشته، ندارد و نخواهد داشت.   برخی دلشان می خواهد یک حرفی بزنند. امیدواریم فوتبال ایران همان مسیری که تاکنون داشته است را طی کند و در جام ملتهای آسیا موفق باشیم.

جام ملتها بسیار مهم است و انتظار حمایت همه جانبه از تیم ملی داریم

او در مورد حواشی پیش آمده پیرامون تیم ملی فوتبال و مصاحبه نکردن بازیکنان و کادر فنی با رسانه ها گفت: جام ملتها بسیار مهم است و انتظار حمایت همه جانبه از تیم ملی داریم. البته احترام باید ۲ طرفه باشد، هم از طرف کادر تیم ملی و هم از طرف رسانه ها. من از کی روش درخواست کردم جلسه ای با تمام رسانه ها داشته باشد. این اتفاق افتاد و او چند ساعت با رسانه ها صحبت کرد و در همان جلسه ام بیان کرد اگر انتقاد دیگری دارید باز هم من پاسخگو خواهم بود. امیدواریم یک فضای دوستانه بین تیم ملی و رسانه ها به وجود بیاید. تیم ملی در آستانه مسابقات بسیار مهمی است. در جلسه ای که با رسانه ها داشتم به آنها گفتم که انتظارم از آنها حمایت از تیم ملی است. تیم ملی شرایط خاص خود را دارد.  همه باید در کنارش باشیم و برای موفقیت آن تلاش کنیم.

پرسپولیس با کمترین امکانات و پنجره بسته به فینال آسیا رسید

تاج درمورد عملکرد فوتبال کشور گفت: ما باید به فوتبال کشورمان افتخار کنیم. اتفاقات خوبی در فوتبال ایران رخ داده است. باید به نمایش تیم ملی کشورمان در جام جهانی افتخار کنیم. باید به تیم های فوتبال ساحلی، فوتسال، بانوان و باشگاه هایمان ببالیم. پرسپولیس با کمترین امکانات و پنجره بسته به فینال آسیا رسید و ما توانستیم یک فینال با شکوه را در تهران برگزار کنیم. شرایط خوبی در فوتبال کشورحاکم است البته ضعف هایی هم وجود دارد که باید با رفاقت و دوستی با یکدیگر آنها را رفع کنیم.

تاج:مشکل برخی افراد ندانستن نیست،آنها نمی خواهند بدانند/ دلیل انتشار فیلم 90 از سوی نماینده مجلس را نمی دانم/ من و اعضای هیئت رئیسه حقوق نمی گیریم

با قهرمانی در جام ملتها تمام ناتمام ما تمام می شود

او در مورد جام ملت ها آسیا گفت: باشگاه ها، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، مردم،رسانه ها، همه باید به فکر قهرمانی در جام ملت های آسیا باشیم. با قهرمانی در جام ملتها تمام ناتمام ما تمام می شود. ما همه جا نتایج خوبی گرفته ایم و فقط مانده قهرمانی تیم ملی در آسیا.

بیرانوند یکی از بهترین دروازه بان های جهان است و حق او بود بین  ۳ بازیکن برتر آسیا قرار بگیرد

تاج در مورد حذف شدن علیرضا بیرانوند از لیست نهایی نفرات برتر فوتبال آسیا گفت: بیرانوند نه تنها بهترین دروازه بان ایران است بلکه یکی از بهترین دروازه بانان دنیا نیز محسوب می شود. حق او بود بهترین بازیکن آسیا شود اما نمی دانم چرا بین ۳ گزینه کسب برترین قرار نگرفت. بی شک این مسئله را در کنفدراسیون فوتبال آسیا پی گیری می کنیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا