شناسه خبر : 179736
تاریخ ارسال : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۳۱ ق٫ظ

تاکید وزیر تعاون بر عدم دخالت مدیران وزارتخانه در انتخابات 

تاکید وزیر تعاون بر عدم دخالت مدیران وزارتخانه در انتخابات 

به گزارش خط اعتدال  از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در این بخشنامه اعلام‌کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به تعبیر رهبر معظم انقلاب «مظهر خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری است.» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ضمن آنکه باید همه معاونت‌ها، دستگاه‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه در چارچوب قانون و مقررات، همه مساعی خود را برای گسترش مشارکت و حضور گسترده مردم در انتخابات به‌ویژه از طریق تمرکز بر خدمت‌رسانی کارآمدتر و اجرای دقیق ماموریت‌های محوله و همچنین انعکاس درست و تبیین خلاقانه اقدام‌ها و عملکردها انجام دهند، ضروری است از هرگونه رفتار خارج از چارچوب و عرف که شائبه دخالت له یا علیه کاندیدای خاص داشته باشد پرهیز کنند.

وی در این بخشنامه تاکیدکرد: همه کارکنان وزارتخانه‌ و دستگاه‌های تابعه به‌ویژه معاونان وزیر، روسای سازمان‌ها، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره صندوق‌ها، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در جایگاه شخصیت حقوقی و در ساعت‌های اداری حق حضور در ستادهای انتخاباتی را ندارند، مگر اینکه در حالت مرخصی باشند.

شریعتمداری تصریح‌کرد:‌ هیچ‌کدام از واحدهای تابعه در این وزارتخانه حق ندارند له یا علیه کاندیداهای انتخاباتی اقداماتی انجام دهند.

بنا بر تاکید وزیر تعاون، امکانات لجستیکی، مالی و نیروی انسانی شرکت‌ها و ارکان در اختیار وزارتخانه نباید برای هیچ کاندیدای انتخاباتی هزینه شود.

در پایان این بخشنامه تصریح شده است: هر فردی در هر سمتی حتی از نزدیک‌ترین مدیران منتسب به اینجانب تقاضای کمک به هر کاندیدا یا ستاد انتخاباتی کند، هم تقاضا کننده و هم اجابت‌کننده تقاضا هر دو بر کنار خواهند شد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا