شناسه خبر : 169965
تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۴۱ ق٫ظ
سخنگوی وزارت امور خارجه:

تلخ‌ترین روزهای آمریکا در حال رقم خوردن است/ آمریکا اولین قربانی سیاست‌های غلط ترامپ است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد، به تعهدات خود عمل کن، دست از یاغی‌گری بردارد که در این صورت جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه در ابتدای این نشست ضمن گرامی داشت آغاز هفته ی دفاع مقدس گفت: اگر امروز عزت و صلابتی در فضای بین الملل داریم مرهون قطرات خون جوانان و مردم این سرزمین است که در طول هشت سال دفاع مقدس بر روی خاک ریخته شد.

خطیب زاده همچنین به حضور ایران در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت رئیس جمهور و همچنین ظریف در این نشست سخنرانی می کنند.

خطیب زاده در بخشی دیگر از سخنان خود در نشست مطبوعاتی با رسانه ها تاکید کرد: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد، به تعهدات خود عمل کن، دست از یاغی گری بر دارد در این صورت جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت. تلخ ترین روزها و ساعات برای ایالات متحده در حال رقم خوردن است. انتخاب ایالات متحده این بود که در طرف اشتباه تاریخ بایستد.

وی افزود: اینکه ایالات متحده در مرکز ادعایی قدرت خود، اینچنین منزوی شود، نشان می دهد چقدر قدرت ایالات متحده پوشالی است. اکنون ایالات متحده باید پیام دنیا را گرفته باشد، جهان در حال تغییر است و به دلیل سیاست های کوته بینانه ترامپ و شرکاء، اولین قربانی خود ایالات متحده خواهد بود. قدرت های متحد، مستقل و آزاده ای مانند ایران در جهان برآمده اند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: پمپئو از روزی که تصمیم گرفت در این فضای پر مکر، دروغ و نفرت خود وارد شود، حتی دنیای ذهنی خود را هم نا امن کرده است. دنیا با اقدامات ایالات متحده جزء ناامنی، جنگ، خشونت و خونریزی به خود چیزی ندیده است. میراث شوم حضور ایالات متحده در مناطق مختلف به ویژه غرب آسیا چیزی جز میراث شکست خورده و خانمان برانداز برای ملل منطقه نبوده است.

وی افزود: ایالات متحده فقط یک یاغی گری دیگری را به لیست گردن کشی هایش اضافه کرده که هیاهویی برای هیچ است.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا