شناسه خبر : 119859
تاریخ ارسال : ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۳۲ ب٫ظ
جلال میرزایی(عضو فراکسیون امید مجلس) درگفتگو با «خطِ اعتدال»:

عواقب رفتار عجولانه و استیضاح وزیر اقتصاد را مردم در آینده نزدیک می پردازند/تلاش تندروها در القای ناکارآمدنشان دادن دولت /برخی اصلاح طلبان تحت تاثیر ادبیات اصولگرایان قرار گرفتند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: استیضاح وزیر اقتصاد احساسی بود و برخی دوستانمان هم تحت تاثیر ادبیات اصولگرایان دولت را ناکارآمد دانستند. آنها باید بدانند که برای گرفتن جشن پیروزی زود است و عواقب و هزینه این اقدامات نپخته و عجولانه آنها را مردم در آینده نزدیک می دهند.

جلال میرزایی در گفت وگو با «خط اعتدال» با انتقاد از عملکرد نمایندگان استیضاح کننده وزیر اقتصاد و دارایی اظهار کرد: آنچه در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد مطرح شد بیشتر موارد احساسی بود و مشخص نشد کدام بخش نامه و دستورالعملی را وزیر صادر کرده است که در تشدید مشکلات اقتصادی اخیر سهیم بوده است و هیچ یک از استیضاح کنندگان به چنین مواردی اشاره نکردند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی افزود: این راهی که استیضاح کنندگان در پیش گرفته اند و سعی دارند توپ را در زمین دولت بیندازد و القا کنند که دولت ناکارآمد است، کار منصفانه و درستی نیست. برخی دوستان ما هم به اشتباه در زمین این جریان سیاسی بازی می کنند و متوجه نیستند که القای نادرستی که مطابقتی با واقعیت ندارد و به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت است کمکی به حل مشکلات فعلی نمی کند.
این عضو ارشد فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: مشکلات اقتصادی کشور ما از زمانی تشدید شد که آمریکا موضع خودش را در قبال برجام تغییر داد. بنابراین بخش اعظم این مشکلات ناشی از تحریم های اخیر است. ما می توانستیم تحریم ها را به فرصتی برای همبستگی ملی و مقابله با دشمنان تبدیل کنیم. ولی اینکه برخی از دوستانمان هم تحت تاثیر ادبیات اصولگرایان می گویند دولت ناکارآمد است درست نیست و هزینه این اقدامات نپخته را قطعا مردم در آینده نزدیک می دهند.
میرزایی با اشاره به عکس یادگاری آخر جلسه استیضاح برخی اعضای فراکسیون امید در کنار موافقان استیضاح فراکسیون مستقلین و ولایی و نشان دادن نشان پیروزی تصریح کرد: به نظر من برای گرفتن جشن پیروزی زود است و این دوستان باید کمی صبر کنند و بدانند تبعات این تصمیمات ناپخته را دو ماه دیگر مشاهده خواهیم کرد. در همه اقتصادهای دنیا وقتی مدیر و مسئولی را تغییر می دهند عوارضی دارد که خودش را به زودی نشان خواهد داد.
او تاکید کرد: این عوارض به صورت بی ثباتی در سیاست ها و چگونگی اداره کشور و بروز مشکلات جدی خصوصا زمانی که با فشار و تهدید خارجی و جنگ اقتصادی هستیم خودش را نشان می دهد.
این نماینده اصلاح طلب مجلس با تاکید بر اینکه این رفتار مجلس هیچ پیامی در پی نخواهد داشت، افزود: این اقدامات مجلس هیچ پیامی برای دولت ندارد چرا که معتقدم قبل از اینکه خودشان راهکاری داشته باشند، سلبی عمل کردن ممکن است در کوتاه مدت جواب بدهد، ولی جامعه نیاز به اقدامات اثباتی و مثبت دارد تا به برون رفت از وضعیت موجود تاثیر بگذارد و به بهبود شرایط کسب و کار و تقویت قدرت خرید کارگران و کارمندان تاثیر داشته باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا