شناسه خبر : 156180
تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۸:۳۸ ب٫ظ
جمالی نوبندگانی در گفتگو با خط اعتدال؛

جمهوری خواه و دموکرات فرقی ندارد، دکترین آمریکا بر تنش و درگیری در خاورمایه است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکایی ها از اول تصوری از ابعاد ترور شهید سردار سلیمانی نداشتند و وقتی متوجه اشتباه بزرگ خود شدند، اعلام کردند که باهدف اقدام پیشگیرانه، این ترور را انجام داده اند که طنز تلخی است. پس از آن از ترس اقدام مقابله جویانه ملت ایران و جبهه مقاومت، دست به رجز خوانی زدند که سپاه پاسداران با اقدام بجا و دقیق خود سیلی محکمی به آنها زد.

جمالی نوبندگانی در گفتگو با خط اعتدال؛ جمهوری خواه و دموکرات فرقی ندارد، دکترین آمریکا بر تنش و درگیری در خاورمایه است

محمدجواد جمالی نوبندگانی، نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خط اعتدال، درباره اتفاقات اخیر و تشدید تنش ها بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا و ترور شهید سردار سلیمانی که از سوی سپاه پاسخ داده شد، گفت: رفتار نسنجیده و غیرعاقلانه ترامپ درباره شهید سردار سلیمانی، نشان داد ترامپ هر چیزی که در دوران تبلیغات انتخاباتی خود به آن ایراد می گرفت، دقیقا همان رفتار را خودش اجرا کرده است.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: ترامپ معتقد بود که کلینتون القاعده را به وجود آورده است، ولی خودش حامی داعش شد و مهمترین فرد مبارزه کننده با داعش یعنی شهید سردار سلیمانی را ترور کرد.
جمالی نوبندگانی ادامه داد: همچنین توییت می زد که اوباما برای انتخاب مجدد دور دوم ریاست جمهوری دنبال تنش و جنگ در خاورمیانه است و خودش هم این کار را انجام داد. بنابراین عملکرد او نشان می دهد مهم نیست در آمریکا دموکرات روی کار باشد یا جمهوری خواه، دکترین حاکمیت آمریکا برهمین منوال است.
نماینده مردم فسا در مجلس تصریح کرد: نکته دیگر اینکه آمریکایی ها همیشه سعی داشته اند از سیستم های حقوق بشری، قوانین بین الملل و شورای امنیت تا زمانی که برایشان ابزاری هستند استفاده کنند و اگر دیگر برایشان مفید نبودند از آن سیستم خارج می شوند و قوانین بین الملل را زیر پا می گذارند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مقامات آمریکایی ها از همان ابتدا هم در توییت هایشان خارج از حد دیپلماتیک وارد عمل شدند. پمپئو اعلام کرد که در ایران و عراق مردم بعد از ترور سردار سلیمانی خوشحال شده اند و شیرینی تقسیم کرده اند. این اظهارات غیرواقعی و پاسخ محکم مردم و حضورشان در مراسم وداع با شهید سردار سلیمانی، نشان داد که او یک دلقک تمام عیار است.
او افزود: بعد از حضور سیل آسای مردم در مراسم وداع با سردار شهید، هدف از ترور سردار سلیمانی را اقدام پیشگیرانه اعلام کردند که آن هم طنز تلخی است.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکایی ها بعد از اینکه ابعاد وسیع ترور سردار سلیمانی برایشان روشن شد، از ترس اقدام مقابله جویانه ملت ایران و جبهه مقاومت، از سوییس و قطر و عمان میانجی فرستادند که در انتقام گیری هایتان شدت عمل به خرج ندهید. از طرفی دیگر برای حفظ وجهه خود و جنگ روانی علیه مردم ایران، دست به رجز خوانی زدند که سپاه پاسداران با اقدام بجا و دقیق و حمله به نیروگاه نظامی آمریکا در عراق، سیلی محکمی به آنها زد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا