شناسه خبر : 174881
تاریخ ارسال : ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۹:۵۱ ق٫ظ
یک فعال سیاسی اصولگرا:

حاج قاسم سلیمانی به یک اسطوره تبدیل شد/ ارزش سردار سلیمانی در کشورهای دیگر کمتر از کشور ما نیست

«محمد مهاجری»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره دلایل محبوبیت «سردار سلیمانی» در بین مردم و شخصیت های سیاسی به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: قسمتی از زندگی ایشان به زندگی نظامی و حماسی مربوط می شود که به نظر من در زمان حیات ایشان چیزی که بیشتر از همه شناخته شد، همین وجه قهرمانی و بخش حماسی شهید سلیمانی بود و مردم معمولا حماسه سازان خودشان را دوست دارند.

او گفت: مردم بر این باور هستند که یک دشمن بزرگی به نام داعش که می توانست تا پشت در خانه آنها نفوذ کند توسط یک فرد حماسه ساز بزرگی که در جمهوری اسلامی وجود دارد و نمونه های آن را در تاریخ به عنوان افسانه شاید شنیده بودند توانسته با دشمن بزرگی که مورد حمایت بسیاری از کشورهای دنیا بوده، مبارزه کند.

مهاجری ادامه داد: یک بخش از شخصیت شهید سلیمانی بعد از شهادت ایشان مشخص شد، این بعد شخصیت عاطفی، فکری و سیاسی ایشان بود. من خاطرم هست زمانی که آقای هاشمی فوت شد آدم های بداخلاق زیادی نسبت به آقای هاشمی حرف هایی زدند که خیلی از ما اصولگرایان هم، خوشمان نیامد. در آن زمان سردار سلیمانی گفتند که آقای هاشمی همان روحیه استکبار ستیزی قبلی را داشت، هاشمی زمانی که درگذشت همان هاشمی سال ۵۸ بود. به نظرم ایشان نشان دادند که یک شخصیت معتبر، محترم، ارزشمند و سیاسی هستند و برای ایشان بازی ها و دعواهای سیاسی ذره ای ارزش نداشت.

او افزود: نکته بعدی شخصیت اندیشه ای سردار سلیمانی است. وقتی شما نگاه ایشان را به موضوعات استراتژیک کشور می بینید در واقع شهید سلیمانی دنبال سخت کردن زندگی مردم و ایجاد مشکلات برای زندگی مردم نبودند. فقط یک نمونه اش را عرض کنم؛ در یک نشستی که با جامعه روحانیت داشتند در آنجا به روحانیون توصیه می کنند که شما باید همه مردم محل و امام جماعت محله را زیر پوشش خودتان قرار بدهید، نگویید فلانی چپ و  فلانی راست است،  فلانی کم حجاب است، در واقع شما آن چتر انقلاب و چتر ایران را روی سر همه نگاه دارید. این نشان می دهد که نگاه شهید سلیمانی با نگاه ما تفاوت دارد. در واقع به لحاظ فکری و ارزشی ایشان، انسانی فکر می‌کردند تا اینکه بخواهند سیاسی فکر کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تاثیر سردار سلیمانی بر امنیت منطقه و حتی جهان گفت: شاید بهتر باشد آدم هایی که در این زمینه تخصص دارند، صحبت کنند. من به عنوان فعال رسانه ای می گویم که شهید سلیمانی مثل بسیاری از شهدای دوران انقلاب، جنگ و شهدای دیگر بسیار ارزشمند هستند و یک ارزش مساوی با همه آنها دارند اما آنجایی ایشان، به عنوان یک چهره حماسه ساز مطرح می شوند که داعش به عنوان یک زنگ خطر بیخ گوش همه ما ایرانی ها هشدار می داد و این گروهک تروریستی توانسته بود در عراق و سوریه و جاهای دیگر جنایت های بسیار سنگینی را انجام بدهد، این حاج قاسم سلیمانی بود که توانست شر داعش را از سر کشور کم کند.

او متذکر شد: حاج قاسم به یک اسطوره بزرگ تبدیل شدند. من دوست ندارم ایشان را به اسطوره ای مثل رستم و آرش تشبیه کنم ولی ما بخواهیم یا نخواهیم در ذهن مردم، اسطوره های افسانه ای احیا شد. سردار سلیمانی با اینکه یک ایرانی مسلمان بودند اما برای امنیت کل منطقه کار می کردند و همچنین برای امنیت کل مردم دنیا که بدنبال صلح و آرامش هستند. اگر خیلی از مردم نتوانند شهید سلیمانی شوند قطعا حماسه شهید سلیمانی، آنها را به ارزش های بلندتری هدایت می کند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا