شناسه خبر : 130906
تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰ ب٫ظ

حجت‌الاسلام رئیسی: دشمنان حتی بذر گیاه را تحریم کردند؛ می‌توانیم مقابل تحریم‌ و تهدید ایستادگی کنیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در آئین افتتاح پروژه‌های جدید کشاورزی در مزرعه نمونه آستان قدس رضوی اظهار داشت: امروزه کشور ما مورد تهدید و تحریم است و ما دارای ظرفیت‌های زیادی نظیر آب، خاک و به ویژه نیروی متراکم انسانی کارآمد هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما دارای توانایی‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف هستیم و می‌توانیم در برابر این تحریم‌ها و تهدیدها ایستادگی کنیم؛ اقتصادى که با تهدیدها روبه‌رو است نباید در مقابل آن‌ها تکان بخورد و باید کشور را در اهداف بلند خود، هدایت کند.

وى اضافه کرد: تولیدکنندگان،کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و به ویژه نیروهاى کارآمد حضورشان در عرصه ‌تهدیدات یک حرکت جهادى است که خود را در برابر دشمن ببینند و شرایط را رصد کرده و برتری خود را نشان می‌دهند.

رئیسی ادامه داد: امروز از طرف دشمن تهدید مى‌شویم و دشمن حاضر نیست حتی بذر گیاهان را در اختیار ما قرار دهد.

وى بیان کرد: دانشمندان با بومى‌سازى دنبال آن هستند که در عرصه زندگى مردم یک آرامش با افزایش تولید و اشتغال با کار دانش‌بنیان و افزایش بهره‌برى از خاک، آب و ظرفیت‌هاى کشاورزى به وجود بیاورند.

رئیسى خاطرنشان کرد: در سازمان کشاورزى و هلدینگ کشاورزى کشت و صنعت نمونه آستان قدس رضوی یک نگاه مثبت آغاز شده که آثار آن تولید بذر و نهال است.

وى با اشاره به ورود و تولید کالاهاى استراتژیک کشاورزى از سوی کشت و صنعت آستان قدس رضوى تصریح کرد: این حرکت در مزرعه نمونه آستان قدس رضوى آغاز شده است. استفاده بهینه و مصرف کمتر آب در پروژه آبرسانى زیرسطحى مزرعه نمونه آستان قدس و بهره ورى بیشتر و  محصولات بهتر، قطعا فعالیتی ارزشمند است.

تولیت آستان قدس رضوى گفت: تولید گیاهان دارویى که در خراسان شمالى انجام مى‌شود مى‌تواند با یکسرى فرایند به تولید برسد که زمینه اشتغال را براى هزاران نفر با دو زمینه تولید گیاهان دارویى و لابراتوارهایى که این گیاهان دارویى رابه مصرف کنندگان مى‌رساند ایجاد کند.

رئیسى با اشاره به پروژه آبرسانى مزرعه نمونه آستان قدس به عنوان یک کار دانش‌بنیان ادامه داد: در چندین ماه آینده چندین هزار هکتار با این روش آبیارى زیر کشت خواهد رفت که به استقلال کشور کمک می‌کند.

وى با اشاره به رابطه بین دانشگاه با صنعت، کشاورزى و بازار خاطرنشان کرد: باید بین تولید و دانش، ارتباط برقرار باشد و امروز در دانشگاه فردوسى و دانش‌آموختگان از دانشگاه‌هاى دیگر در حوزه صنعت، کشاورزى و بخش‌هاى آستان قدس ارتباط برقرار شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به همکاری سه حوزه دانشگاه، اقتصاد و تولید بیان کرد: این سه حوزه نباید از یکدیگر جدا باشند و باید با بازار و تولید در ارتباط باشند تا زمینه اشتغال فراهم شود و افزایش بهره وری این است که آنچه در دانشگاه آموخته می‌شود با بازار و تولید ارتباط داشته باشد.اقداماتی که در این مجموعه انجام شده ثمرات آن استقلال کشور، مقاومت اقتصادی، رشد علم وفن‌آوری و کار دانش بنیان است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا