شناسه خبر : 110970
تاریخ ارسال : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۳:۰۸ ب٫ظ
حیدری( نماینده مردم تهران)در گفت وگو با «خطِ اعتدال»:

مجلس دیگر در راس امور نیست! /شک دارم که آقای لاریجانی مطالبات مردم را بدون تعارف و به صورت شفاف به رهبری بگوید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

عضو فراکسیون امید مجلس با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه مجلس اظهار کرد که هیات رئیسه مجلس قوی تر از این می توانست عمل کند و با توجه به اینکه طی دوران مختلف برخی کوشیدند مجلس تضعیف شود و دیگر در راس امور نباشد، باید جلوی این تضعیف قدرت و موازی کاری ها از سوی هیات رئیسه مجلس گرفته می شد.

غلامرضا حیدری  در گفت وگو با گروه سیاسی «خطِ اعتدال» درباره انتخابات سومین دوره هیات رئیسه مجلس دهم که در تاریخ ۶ خرداد برگزار می شود اظهار کرد: معتقدم مجلس چند دوره است که دیگر در سطح اول تصمیم گیری ها قرار ندارد و ساختار قدرت در جمهوری اسلامی به نحوی پیش رفته است که طبق فرمایش امام راحل که فرموده بود مجلس در راس امور است، دیگر در راس امور قرار ندارد. یعنی در سطوح اولیه تصمیم گیری ها و قدرت نیست.

این نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به دلایل این موضوع تصریح کرد: این امر هم دلایل مختلفی دارد و ساختار قدرت به سمتی رفته است که مجلس به مرور تضعیف زمان شده است. یکی از دلایل  آن قلع و قمح نیروهای توانمند و شجاع و رد صلاحیت آنها است و این موضوع در تعیین کیفیت افراد حاضر در مجلس اثرگذار بوده است.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: مجلس طبق قانون اساسی مرکز قانون گذاری است ولی در حال حاضر مراکز ونهادهای بالادستی و موازی کار با مجلس فعالیت می کنند و رئیس مجلس به عنوان رئیس نمایندگان جلوی این موضوعات را بگیرد.

او همچنین با انتقاد از رئیس فعلی مجلس خاطرنشان کرد:رئیس مجلس باید بتواند در کنار رهبری مسائل و مشکلات روز را به ایشان بدون هیچ اغماضی منتقل کند، ولی شک دارم رئیس فعلی مجلس چنین کاری را انجام داده باشد و مطالبات مردم را به بدون تعارف و به صورت شفاف به ایشان منتقل کرده باشد.

حیدری با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه فعلی مجلس اظهار کرد: هیات رئیسه مجلس طی مقاطع مختلف می توانست بهتر از این ها عمل کند و جلوی تضعیف بیشتر مجلس را بگیرد. بنابراین امیدواریم هیات رئیسه جدید از به تضعیف کشیده شدن اقتدار بیشتر مجلس جلوگیری کند.

این نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس بیان کرد: تا نامزدهای جدی هیات رئیسه اعلام نامزدی نکنند و فراکسیون های مختلف حمایت رسمی خود را از این افراد اعلام نکنند، مشخص نیست چقدر در هیات رئیسه احتمال تغییر وجود دارد. هنوز لابی ها به طور جدی فعال نشده اند و باید منتظر بود و دید که نامزدها و فراکسیون ها به چه نحوی به انتخابات ورود خواهند کرد.

لاو با اشاره به اینکه لابی و رایزنی یک روش معمول در انتخابات مجلس است، تصریح کرد: لابی یک روش برای جلب آرا و نظر سایر نمایندگان به سمت یک نامزد است و حتی جدای از لابی مثبت یکسری لابی های منفی هم وجود دارند که قطعا در تعیین هیات رئیسه مجلس بی تاثیر نیستند.

حیدری همچنین درباره حضور یک زن نماینده در هیات رئیسه مجلس، اظهار کرد: با حضور زنان در هیات رئیسه مجلس موافق هستنم ولی تا کنون در این مجلس زنان موفق نشده اند حداکثر آرا را به خود اختصاص دهند.

او با توضیح دلایل این امر گفت: دور قبل فراکسیون امید فرد بسیار موجهی از بین زنان مجلس را برای انتخابات هیات رئیسه معرفی کرد. خانم اولادقباد فرزند و همسر شهید و یک فرد فرهنگی و پاکدست بود ولی فراکسیون های دیگر به ایشان رای ندادند و دلیل موفق نبودن فراکسیون امید در انتخابات هیات رئیسه قبلی، به نظرم عهدشکنی برخی افراد بود که به ما قول دادند ولی از طرفی بدعهدی کردند و لحظه رای دادن نظر خود را تغییر دادند و به عهد خود وفا نکردند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا