شناسه خبر : 108217
تاریخ ارسال : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۲۴ ب٫ظ
حیدری (نماینده مردم تهران) در گفتگو با «خطِ اعتدال»:

طبق شنیده ها تصمیم گیری برای فیلترینگ تلگرام قطعی شده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نماینده مردم تهران گفت: متاسفانه جمهوری اسلامی با نگاه بسته به موضوع فضای مجازی و تلگرام نگاه می کند که نوعی نگاه امنیتی است. این نوع نگاه درباره برخی مشاغل ممکن است نیاز باشد، ولی تعمیم آن به کل جامعه خطرناک است.
غلامرضا حیدری در گفت وگو با گروه اجتماعی «خط اعتدال» درباره فیلترینگ تلگرام و شبکه های موبایلی اظهار کرد: به مسئله فیلترینگ باید به طور کلی نگاه کنیم. موضوع فیلترینگ را اگر بخواهیم با نگاه بسته ببینیم این نوع نگاه سال هاست در دنیا منسوخ شده است. نگاه بسته باعث می شود خود به خود نگاه تعاملی از بین رفته و به بدبینی تبدیل شود. به نحوی که دیگر نقاط مثبت دیده نشود.


این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرد بدبین در زندگی شخصی اش هم جنبه مثبت زندگی را نمی‌بیند، تصریح کرد: دربحث فیلترینگ شبکه‌های موبایلی هم اگر با نگاه بسته به موضوع نگاه کنیم قطعا این نوع نگاه به نفع کشور نیست و جواب نمی دهد.
حیدری با تاکید بر اینکه تکنولوژی به عنوان یک جریان و رود در دنیا جریان دارد و ما نمی توانیم جلوی این حرکت رود را بگیریم، افزود: قبول ندارم که بگویند کسانی که این تکنولوژی را ایجاد کرده اند با هدف جاسوسی بوده است. اینکه به مرور زمان این اتفاق افتاده باشد یا خیر با تفکر اولیه و هدف از ایجاد تکنولوژی متفاوت است.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که انیشتین بحث نظریه نسبیت را مطرح کرد و در زمان فعلی از آن نظریه صفر شدن فاصله زمان و مکان در موبایل ها استفاده می کنند و به طور آنلاین با یک گوشی کوچک از هر کجای دنیا بدون درنظر داشتن زمان و مکان می توانید ارتباط برقرار کنید تکنولوژی است که به مرور زمان تکمیل شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی متاسفانه بیشتر با نگاه بسته به موضوع فضای مجازی و تلگرام نگاه می کند، تصریح کرد: یکی از زیرمجموعه های نگاه بسته، نگاه امنیتی است و در دسته بندی مورد نظر، کاری پژوهشی انجام شده است. این نوع نگاه امنیتی و بسته شاید برای برخی مشاغل حساس نیاز باشد ولی نباید این نوع نگاه و برخورد را در قبال همه جامعه تعمیم دهیم و این کار خطرناکی است.
حیدری با تاکید بر شنیده های خود درباره قطعی شدن فیلترینگ تلگرام گفت: طبق شنیده ها تصمیم گیری برای فیلترینگ قطعی شده است ولی به نظرم با توجه به تلاش رسانه ها برای انتقال و انعکاس نظرات عمومی به طور شفاف در این باره و اطلاع رسانی که به منزله خدمت و کمک به جمهوری اسلامی است، ممکن است مسئولان ذی ربط دراین باره تجدید نظر کنند و ما هم امیدواریم این اتفاق بیفتد و فیلترینگ تلگرام و شبکه های موبایلی منتفی شود.
این نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: درست است که حاکمیت باید شبکه های داخلی خود را تقویت کند، ولی نکته مهم این است که درباره شبکه های موبایلی صاحبان این تکنولوژی درحال حاضر در سطح بالاتری از ما هستند و ما طی چند سال آینده اگر تلاش کنیم تازه به این سطح فعلی آنها در تکنولوژی می رسیم. آنها بعد از چند سال به طور جهشی بالا می روند و فاصله شان را در صنایع دیجیتال که از سرعت بالایی برخوردار است با ما همچنان حفظ می کنند و ما از آنها عقب تر هستیم.
او تاکید کرد: بنابراین راه درست این است که توان داخلی را تقویت کنیم ولی به کاربران اختیار انتخاب بدهیم که طبق عقل و خرد خود از تکنولوژی بهتر استفاده کند و حق انتخاب داشته باشد.
این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: تجربه گذشته نشان داده که از این طرف تلگرام را فیلتر می کنیم، از طرفی دیگر کاسبی فروش فیلتر شکن رواج پیدا می کند. همانطور که این تجربه گذشته درباره ممانعت از ماهواره و غیره جواب نداد درباره فیلتر تلگرام هم جواب نمی دهد. بنابراین امیدواریم مسئولان مربوطه در این باره تدبیر به خرج دهند و هزینه های این چنینی به مردم تحمیل نکنند.
این نماینده مردم تهران در خانه ملت ابراز امیدواری کرد که این تصمیم جدید بستن و بازکردن تلگرام، کاسبی جدید برخی منفعت طلبان جهت فروش تجهیزات و ابزار خود در این راستا نباشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا