شناسه خبر : 118694
تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰ ق٫ظ

خروج پاکستان از بلوک سعودی و ایستادن در خندق ایران/ موفقیت ترامپ در اتحاد قدرت های اسلامی: خدمتی که آمریکا به دشمنان خود کرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از طریق مبالغه در تحریم ها و جنگ اقتصادی با بیش از یک جبهه، خدمت بزرگی به دشمنان خود می کند و بحران های بزرگی نیز برای متحدان ایجاد می کند؛ زیرا چنین سیاست هایی دوستانی جز اسرائیل و سعودی را برایش باقی نخواهد گذاشت.

به گزارش خطِ اعتدال، عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته جهان عرب در مطلبی با اشاره به این موضوع در «رای الیوم» نوشت: عامل همه تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشورهایی نظیر ترکیه، ایران، روسیه، کره شمالی و چین، اسرائیل است که بزرگترین نفوذ را بر ترامپ دارد.

عطوان با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی آمریکا علیه روسیه، ایران و ترکیه تنها باعث تقویت پایبندی و انسجام گروه «سوچی» می شود و چین، پاکستان و هند را نیز به آنها اضافه می کند، در ادامه نوشت: ترامپ اکنون در زمینه اتحاد مهمترین و قویترین کشورهای اسلامی خاورمیانه علیه خود و دشمن کردن سنی و شیعه علیه دولت و کشورش موفق شده است؛ منظور اینجا ایران و ترکیه است.

تحلیلگر فلسطینی افزود: قابل توجه بود که پاکستان در عهد عمران خان رئیس جدید این کشور بر متحد آمریکایی شورید و از زبان سخنگوی خود گفت که به تحریم های آمریکا علیه ایران پایبند نیست و به روابط تجاری خود به این کشور ادامه خواهد داد. این موضع غیرمنتظره پاکستان به معنای آن است که این کشور از بلوک سعودی و کشورهای خلیج فارس خارج شده و به خندق ایران علیه ترامپ و دولتش پیوسته است و مالزی هم که از پیمان اسلامی نظامی خارج شده، به زودی به آن خواهد پیوست که اولین گام آنها نیز خروج از جنگ یمن بود و اگر اندونزی هم چنین تصمیمی بگیرد نباید تعجب کرد.

نویسنده در ادامه یادآور شد: اگر مثلت روسی ایرانی ترکی در یک جبهه علیه آمریکا متحد شوند، قطعا موفق خواهند شد و به آمریکا شکستی مفتضحانه متحمل خواهند کرد. قیام  جهانی خشم علیه آمریکا نزدیک است و ما شاهد آن هستیم که طوفان آن جمع می شود و هیچ کس نمی تواند نتایج آن را پیش بینی کند و شاید این آمریکا و رژیمش باشد که تغییر می کنند بدون اینکه هیچ تغییری در ایران و روسیه و ترکیه حاصل شود.

خبر را در رای الیوم ببینید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا