شناسه خبر : 173082
تاریخ ارسال : ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۳:۵۵ ب٫ظ

خلاء یک میلیارد دلاری بازار دارو تا پایان سال پر می‌شود

خلاء یک میلیارد دلاری بازار دارو تا پایان سال پر می‌شود

بازار داروی کشور با خلاء ۱/۶۷ میلیارد دلاری مواجه است که به کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری تا پایان سال پر خواهد شد.

به گزارش خط اعتدال ، صنعت داروسازی یکی از صنایعی است که آینده‌ محور است و کشورها برای تامین این نیاز خود همیشه بر مبنای یک استراتژی و برنامه‌ریزی اصولی تامین می‌کنند. نیازی ضروری که حیات مردم به آن وابسته است. صنعتی که از سه بخش تولید، بازاریابی و توسعه تشکیل می‌شود و پیشرفت هر کدام از این بخش‌ها برای شتاب دادن به روند توسعه آن مهم است.

آمریکای شمالی، اروپا و ژاپن را کشورهای پیشروی صنعت دارویی جهان می‌دانند. کشورهای نوظهوری مانند چین، برزیل، روسیه، هند، مکزیک، ترکیه و چند کشور دیگر را هم بازارهای نوظهور این صنعت معرفی می‌کنند. البته سهم ایران هم از این بازار، قابل توجه است که به لطف تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و متخصصان ایرانی برای کشور به دست آمده است.

به گفته مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این بازار بزرگ در ایران یک شکاف ۱.۶۷ میلیارد دلاری دارد که ستاد در تلاش است تا با کمک شرکت‌های فعال این حوزه؛ آن را پوشش دهد. کاری که شاید تا پایان سال جاری محقق شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به گواه آمارهای رسمی، ایران در حوزه تولید دارو در منطقه جایگاه خوبی را کسب کرده است. این آمارها می‌گوید ایران سومین بازار بزرگ دارویی منطقه را از آن خود کرده است. این بازار بزرگ، ارزش اقتصادی زیادی برای کشور به همراه دارد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا